Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg semmi nem ízlik neki?...

Tényleg semmi nem ízlik neki? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos lesz jövő héten. 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Kikészülök tőle, hogy semmi nem kell neki. Az első 3-4 hétben szépen eszegetett, ízlett neki minden. Tízórait ki is váltottuk. Aztán egyszer csak elkezdett mindentől fintorogni és nem hajlandó enni a tápszeren kívül semmit. Se gyümölcs, se főzelék. Én ezt nem értem. Mit tegyek, hogy kedvet kapjon hozzá?
2010. jan. 6. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd. Kínáld meg, ha nem kell neki, edd meg előtte jó étvággyal és kész.

No meg legyen ott a közös étkezéseknél veletek, lássa, hogy esztek.

Az én lányom 6 hós koráig anyatejes volt, de amikor ettem vagy ettünk a konyhában mindig kivittem.

Aztán elkezdte érdekelni mit iszom, mit eszek, és simán elkezdett ő is enni.

Remélem beválik nálad is, ne csinálj nagy ügyet ebből, mert a pici megérzi és tiltakozni fog.

2010. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nálunk is úgy volt ahogy az első válaszoló írta. Most egy éves, és majdnem mindenből eszik, amit mi. még szopik is.
2010. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindig ott van velünk. Az etetőszéket odahúzom az asztalhoz és nagy kerek szemekkel figyeli, hogy eszünk. Néha az ölemben veszem és kíséri a kanalat a kezemben végig a számhoz, majd tátja a száját. Ilyenkor mindig odatartom, hogy megnyalja picit. De nem hajlandó 5-6 kanálnál többet enni. :(
2010. jan. 6. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Lassan, fokozatosan.

Elég az a pár kanál még, neki most.

Esetleg volt valami rossz élménye? Félrenyelt?

Szerintem ne aggódj, minden gyerek más, a barátnőm kisfia egy éves koráig alig evett valamit, most már azért egész szépen eszeget.

2010. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem volt semmi rossz élménye. Egyszer evett paradicsomos burgonyát. Kicsit felnyomta a savat, meg rá pár napja kiütéses is lett, de a doki sem mondta tutira, hogy attól volt. Inkább vmi vírusra gyanakodott. Talán azóta nem kell neki semmi. :(

Már sült almával is próbálkoztam, de semmi. Meglátja a tálkát és a kanalat és már megy is a hiszti. Pedig az elején olyan jó étvágyú volt... :((

2010. jan. 8. 11:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem a rossz élményt.

A lányom az etetőszékben akkor eszik, ha felteszem elé a tálcát, ha az asztalhoz húzom, akkor nem.

A legjobb étvágy akkor van, ha az ölemben ülve eszik.

Esetleg próbálj meg változtatni az étkezési helyzetén.

2010. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!