Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának mit adjak...

6 hónapos babának mit adjak kóstolgatni? Semmi sem izlik neki

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ennek több oka lehet, hogy miért válogat, de próbáld az alapokkal. Alma, sütőtök, krumpli (Nem minden baba szereti, az enyém sem, az elő krumplikiköpés után keverve adtam valamivel pl. alma vagy répa). Aztán ezek összepárosítva pl. alma -sütőtök. Ha nagyon nem megy, jelentheti azt, hogy várnod kell, míg egyszercsk kiváncsi lesz az új ízekre-

2010. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem ízlik? Mivel eddig ugye csak az édeskés anyatejet vagy tápszert ízlelte, természetes, hogy kicsit fintorog, összehúzza a száját az új ízektől, esetleg kitúrja a szájából Ezek teljesen normális reakciók.. Ez még nem jelenti, hogy nem ízlik. Általában az édesebb gyümölcsöket szívesebben eszik, azokkal érdemes kísérletezni. Amiatt ne aggódj, ha nem bukik rá azonnal a szilárd ételekre, azokat is szokni kell, ehhez meg időre van szükség. Adj neki továbbra is kóstolót, ne idegesítsd magad, ha csak 1-2 kanálnyit eszik belőle. Ez nem verseny, majd ő is belejön, 1 éves koráig bőven ráér :)
2010. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nálunk is, aztán a Hipp őszibarack meghozta az áttörést. (Egy 5 gyerekes anyuka ajánlotta, neki volt már tapasztalata :-D ) De ne erőltesd, csak egy picit tegyél a kanál végére először.
2010. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Első,te normális vaaagy???????


Kezd a krumplival,de olyannal,amit te főzöl/párolsz.Anyatejjel,vagy tápszerrel turmixold simára.Pár 3-4 napig én csak ezt adtam,aztán kevertem bele sütőtököt,majd répát,persze pépet.


Nálunk is ez van,bár az én lányom 5 hónapos.Az veges kajákból csak a gyümölcsöket eszi meg. De siettetni nem szabad,mert akkor magát az evést fogja sztem megutálni.


Ja és az adagot is fokozatosan emeltem.

2010. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Probald meg babarizzsel mert ez izetlen rizspehely. Eloszor keverj bele tapszert/anyatejet attol fugg szoptatsz vagy sem. Igy a babanak mar ismert lesz az iz. Aztan amikor mar belejon az evesbe kanallal akkor a babarizsebe keverj egy kis vizet es almapuret majd kortepuret, repat stb. Utanna meg csokkentsd a babarizset vagy tegyel helyette krumplit. Kisfiam 9 honapos de en meg mindig hasznalom suritesre neki.
2010. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Első hozzászóló, de az arcodra lépnék. Máshol vicceskedj te szánalmas hülye.
2010. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

21:40-es vagyok.


Valamiért én csak az ebédekről írtam:-P


Amit legelőször adtam a tápszeren kívül,az alma volt,utána riszes tejpép,és csak aztán a krumpli ebédre:-)

2010. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Első hozzászóló, de az arcodra lépnék. Máshol vicceskedj te szánalmas hülye.
2010. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is fura fejet vágott, de az csak a kanálnak szólt. Egyértelműen kiköpte, ami nem tetszett. Én Hipp barackot adtam neki, mert amit én turmixoltam az nem ízlett neki. Aztán a hippből kapott többfélét. Mostmár mindent, amit ehet szívesen kóstólgat, kivéve a répát. :) És kezdünk bevezetni egy csak szilárd étkezést.
2010. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mi volt az első? gondolom, kitörölték és nem a mostaninak szól :))
2010. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!