Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan éltek babával 45nm...

Hogyan éltek babával 45nm vagy ennél kisebb lakásban?

Figyelt kérdés

Nekünk 44 nm a lakás, 1,5 szoba, ebből a nappali és a konyha gyakorlatilag egy légtér. A fürdőszoba a babaszobából nyílik. Mi a nappaliban alszunk.

Ha alszik a gyerek azért nem tudok ssemmit csinálni, ha ébren van akkor azért. Semminek nincsen helye, kész kupi a lakás.


7,5 hós lányom mióta mászik, folyton talál valami veszélyeset, mert nem tudok mindig mindent elrakni előle, hisz nincs hely. Lassan úgy érzem megőrülök ebben a kis lakásban.

Ráadásul első emeleten lakunk, a babakocsit meg lent tároljuk. Ahoz hoyg lejussunk sétálni félórás előkészületek kellenek. Szörnyű.


Ti hogy vagytok ezzel?


2010. jan. 5. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

42 nm-esben lakunk. Ráadásul tetőtér. Tehát papíron csak 35 nm.

Mi egy szobában alszunk a Picivel. Igaz, még csak 5 hónapos. (Nem tudom, hogyan lesz később.)

Hosszú időbe telt, amíg konszolidált körülmények alakultak ki a lakásban. De ha nem figyelek oda, pillanatok alatt kupi lesz.

2010. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! mi 35 nm-em lakunk a 7. emeleten. + hónaposak vagyunk, és szintén nem férünk el. A babakocsit kénytelen vagyok fent tárolni (képzelheted), mert lent nincs tároló, a pince csupa kosz, ha lehet nem is megyek le. A liftbe alig férünk be (kisebb fajta), nekünk is fél óra az előkészület. Nagyon nehéz, nem tudom mi lesz ha elkezd mászni. És ne is beszéljünk arról, hogy akarunk majd kistesót. Hova tesszük? :-)
2010. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, annyi külöbséggel, hogy nekem ikreim vannak. Van egy nagy nappali, egy kis fürdő egy kis főzőfülke és egy szoba. Mi a nappaliban alszunk, a gyerekeké pedig a szoba. Nálunk ennek annyi előnye van, hogy a gyerkőcöknek van egy hatalmas járókájuk :) A nappali úgy van kialakítva, hogy mindig lássamőket, illetve bababiztos. A szobájukba csak aludni viszem őket. Mikor ők alszanak nekem akkor van időm mindenre. Igaz már egy ideje akkor is tudom csinálni a dolgom, ha ébren vannak, mert szépen eljátszanak egymással. A séta nálunk is katasztrófa, mert mi is mondhatni emeleten lakunk. Elkészülni is sok idő két picúrral. Engem a kis lakás annyira nem zavar, sokkal rosszabb az állandó egyedüllét. Párom csak 7végén van itthon, és szülők sincsenek.
2010. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35nm,akkora konyhával,hogy egy ember épp elfér benne.A kisszoba a gyereké,ahol van egy plusz ágy nekem az esti szopira,tehát ott is talpalatnyi hely van.A nappali a hálónk is,nagyággyal,plusz az étkezőasztal székekkel.Hát mit mondjak,nem tudok rendet tartani.Egyszerűen nem tudok hová pakolni.Míg ketten voltunk,elfértünk.De most...épp a hétvégén mondtam,mikor kiborult a sok cucc egy szekrényből,hogy felgyújtom az egészet,annyira idegesít.Úgy nézünk ki,mintha ellepne bennünket a lom.Előre félek,hogy valaki bejelntés nélkül jön.Bocs a kirohanásért,de már tele van a púpom vele:)
2010. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mi 41nm-ben lakunk, 4 hós a kislányunk. Szerencsére van 2 kis félszoba, úgyhogy az egyik a háló, a másik a gyerekszoba. A nappali/konyha kicsit olyan, mint egy raktár. Nem tudom mi lesz ha elkezd a lányom közlekedni, mert sajnos semmi tároló nincs a házban, se pince, se padlás.

Gondolkozunk rajta, hogy tavasszal meghirdetjük, hátha le tudjuk cserélni egy nagyobbra.

2010. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13:45 vagyok.A lift nekünk is kicsi,Bergonunk van,egy élémény ki-be rángatni bellőe a kocsit.Míg alszik,addig kell mindent előkészítenem,felöltöznöm,hogy mire kisasszonyt felöltöztetem,már csak indulni kelljen.Mondtam is,ha lenne még egy gyerek,azt tuti a plafonra kell kötni.
2010. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
második 13:45:)
2010. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi az első baba születése előtt 2 héttel költöztünk a vadiúj 37 nm-es egyszobás lakásunkba. A konyha 1,6 nm volt és a szobából "nyílt", a fürdőszoba 1,8 nm volt és a 4 nm-es folyosóról nyílt. A 7. emeleten volt és lent tároltuk a babakocsit. Nagyon szerettünk ott lakni, a második babánk is ott született. Akkor költöztünk el, amikor Ő 14 hónapos volt. Nagy szekrényeink voltak, az előszobát is kihasználtuk, mindennek volt helye és nem tűnt zsúfoltnak a lakás. A felesleges holmikat szülőknél tároltuk. A konyhát ráccsal el lehetett választani. Amíg kicsi volt a babám, addig akkor porszívóztam, amikor aludt, nem ébredt fel rá, később Ő is segített. Este ment a tv, de a gyerekek elaludtak így is. Könnyű volt takarítani és rendbentartani, kellemes, kedves lakás volt. Egy dolog hiányzott nagyon és az a kert, (mert én és a párom is kertesházban nőttünk fel) vagy legalább egy erkély. És az elején nagyon féltem a nagy magasság miatt, hogy kieshet a gyerek.

Nem vagyunk egyformák, én nem éreztem, hogy bármiben is korlátozott volna a lakás mérete, annyira örültem, hogy van saját lakásunk. Mikor a nagyobb 5 éves lett még bulit is tartotunk az ovistársainak, 8 gyerek és a szüleik voltak ott.

Az mondjuk kellemetlen, hogy a gyerekszobán át juttok csak be a fürdőszobába, de legalább van gyerekszoba. :) Talán nekem azért könnyebb, mert mindig a dolgok pozitív oldalát nézem. Mindenesetr kitartás, biztos találsz megoldást, hogy otthonosnak érezd a lakásotokat.

2010. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Veszelyes dolgok,mint pl:mosopor,hypo stb a mosogep tetejere mehetnek.

Törekeny vaza stb elpakolni kartondobozba,ilyenekre nincs szükseged pici gyerek mellett.

Mi azt a megoldast valasztottuk,hogy vetünk 3 gurulos müanyag dobozt,abba pakoltuk bele,ami nem a gyerek kezebe valo.Azt egymasra rakva egy sarokba betoltuk,de van amelyik az agy ala is befer(vn fedele)szoval tuti nem eri el.

Hazi munka.

Egyertelmü hogy ha ebren van es van bebikompod abba teszed es melletted lehet.Ha nincs bebikompod,teszel a földre egy takarot,ra jatekokat,azzal elvan 10 percekig.

Porszivozasnal ölembe veszem ,egy kezzel oldom meg.

Ha apa itthon van,akkor oldom meg hogy mosogatok,teregetek,port törlök,szemetet leviszem,stb.

2010. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

32 m2 lakuknk egy 1 éves és egy 5 éves babával. + én meg a férjem! van egy 12 m2 es galériánk a nagyobbik ott alszik fennt, meg játszik, a pici lent van velünk.

Sajnos nálunk nincsen lift és a 3. emeleten lakunk, igy mi apa nélkül szinte nem is megyünk sehova, igy elég ritkán mozdulunk ki. Levegözni a kinti folyoson szoktunnk egy 30 percet naponta, hogy legyünk a levegön, mert sajnos a baba kocsi nagyon nehéz kb 20 kg gyerekkel együtt ha nem több, képtelen vagyok lecipelni egyedül...:S

2010. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!