Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babaja cicivel aludt...

Akinek a babaja cicivel aludt el, hogy szoktatta le?

Figyelt kérdés

8 hos es este cicivel alszik el.Amit nem is bannak,de minel nagyobb ,annal tobbszor ebred fel ejjel,es csak ugy alszik vissza ha kap szopni.Neha mar minden oraban felkel:( Tudom,hogy nem ehes es ez csak megszokas neki,de nem tudom ot leszoktatani.

Mar azon gondolkozom,hogy abbahagyom ot szoptatni ez miatt.


2010. jan. 5. 10:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kislányom és kb egy hónapja szokott le a ciciről , addig csak cicin aludt és éjszaka is többször kelt, és ha valami baj volt raktam cicire hogy megnyugodjon.

1 hónapja határoztam el hogy elválasztom mert január végén el kell mennem egy hétre és a nagyszülők úgy nem vállalták el hogy szopik.Bekentem ecettel és mondtam neki nem finom, előszőr sírt utána megszokta, és cici nélkül alszik el este minden sírás nélkül,és azóta alszik este 9től reggel 8ig.

Jobban viselte mint gondoltam, hamar megértette és nem kell neki cici, pedig előtte naponta kb 20szor szopizott.

2010. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én 19hónapig szoptattam,addig felkelt éjjelente többször is,az utolsó hónapokban már nem is szívta,csak a cicin akart aludni.Nekem meg már kényelmetlen volt így,ezért abba hagytam a szoktatást,és azóta át alussza az éjszakát.
2010. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Készíts elő az alváshoz cumis üvegben vizet,vagy teát, amit szeret inni.Ha ébred éjjel, azzal kínáld,halkan beszélve hozzá nyugtatgasd,simogasd.Eleinte nem fogjha elfogadni semelyiket sem,Szépen apránként kell csinálni.pl:ébred és előbb megsímítod a fejét,súgdosol neki pár kellemes szavacskát és cici.Másnap ha ébred ugyan ez,mind addig amíg pár nap,vagy hét(egyre hosszabb időt kell hagyni a simogatás,beszéd és a cicizés között)a babától függ)mulva elkezded a cicid helyett a vizecskével kínálni.Ha ivott, simogatás, és a végén elég lesz pár simi a fejecskére és már alszik is...én így csináltam, mert kénytelen voltam leállni az éjjeli szoptatásról,pedig engem nem zavart.hozzá tenném hogy ez sem pihentetőbb.A gyerekek legjava nagyon sokáig ébred éjjel,és szükségük van valamire ami álomba segíti őket.Ismerem az alvás megtanítására szánt drasztikusabb módszert,de te is írtad hogy sírni nem hagynád...
2010. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 21:24-es!

Végre egy értelmes tanács!!!

A lányom 1 éves, rengeteget szopcsizik és éjjel is ébred 2-3-szor...

Eddig ez a legszimpatikusabb módszer, ki fogom próbálni!

2010. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Igen ez a módszer tényleg jó,csak hát ez is gyerekfüggő.A fiam 23 hós éjjel még 3x fent van.Soha nem fogdta el a simogatást cici helyett.Most én azt csinálom hogy ha felébred cici,de nem várom meg míg teljesen ellazul hanem hamarabb elveszem tőle a cicit.Most már csak 1-2 prcig szopizik.
2010. jan. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22.31-es! Mi az hogy végre egy "értelmes tanács"? Az összes előtte szóló válaszoló itt rászánja az időt és leírja azt a módszert ami neki bejött. Miért kell ilyen becsmérlően nyilatkozni rólunk? Azért mert neked nem szimpatikus?? persze megoldást te sem tudtál javasolni, csak kritizálsz... na mindegy... bocs de annyira idegesítenek az ilyenek!!!

Persze tényleg jó módszer az, hogy szép fokozatosan szoktatjuk le a babát, de az enyémnél pl nem segített én is próbáltam, már egy hónapja csak simán cumit kap az ágyába ki sem veszem, de ettől még ugyanúgy felkel sajnos. Persze lehet,hogy a kérdezőnek használni fog, de ha neki sem jön be, talán hasznát veszi a többi kevésbe "értelmes tanácsnak" is.....

2010. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát, ez is babafüggő. Én is kipróbáltam a fent leírt módszert. Kezdjük azzal, hogy az enyém nem cumizik és a cumisüveget se ismeri, pohárból iszik... Hiába próbáltam itatni, simogatni, csitítani, duruzsolni a fülébe, nem segített, csak felordította az egész családot. Ez ment 3 éjszakán át..az addig megszokott néhány félálomban való szoptatás helyett szinte egész éjjel nem aludtunk, sokkal többször kelt mint addig. Aztán úgy döntöttem, elég, a békesség és a nagy tesók miatt marad a cici..majd leszokik ő is róla, ha eljön az ideje. Persze, biztosan vannak kevésbé makacs babák, náluk biztosan jó a módszer.
2010. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!