Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babaja cicivel aludt...

Akinek a babaja cicivel aludt el, hogy szoktatta le?

Figyelt kérdés

8 hos es este cicivel alszik el.Amit nem is bannak,de minel nagyobb ,annal tobbszor ebred fel ejjel,es csak ugy alszik vissza ha kap szopni.Neha mar minden oraban felkel:( Tudom,hogy nem ehes es ez csak megszokas neki,de nem tudom ot leszoktatani.

Mar azon gondolkozom,hogy abbahagyom ot szoptatni ez miatt.


2010. jan. 5. 10:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
lehet, puha szülő vagyok, de én ebből soha nem csináltam gondot. Ha kért, adtam és kész. Ő egyébként mellettem aludt, így nem volt különösebben megerőltető.
2010. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Enyém 10 hónapos és éjjel csak cicvel alszik vissza.
2010. jan. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Hanyszor ebred ejjelente a babatok?

2010. jan. 5. 10:59
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Nekem 3 gyerekem van,Éjjel soha nem szoptattam őket.És nappal is,ha már nem szoptak,betettem az ágyukba.Így soha nem lógtak rajtam,amikor nem voltak éhesek.Igaz,időm se lett volna csak szoptatni őket.Éjjel pedig nekem is aludnom kellett,mert dolgozni jártam.Szoktatás kérdése az egész.Egy-két napig nyűgös a baba,de azután beáll a rend.
2010. jan. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó: Mivel neked sosem keltek éjszaka szopni biztos azért írod ezt. Ha nem adok neki enni az enyém reggelig ordít. 10 hónapos, sajnos nemigen lehet leszoktatni őket, majd maguktól abbahagyják...
2010. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

11:10-nak

Ezt csak te így gondolod, mert neked így volt

enyém is ordít, nem hagyhatom, hogy felordítsa a10 éves fiamat, aki reggel suliba megy

Örülj, hogy te ilyen szerncsés voltál.

2010. jan. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Miért hagynád abba? az én kislányom most 16 hónapos és még mindig felébred éjjelente szopizni. Van hogy csak 2x, de néha akár 6-7x is. A nagyok is ilyenek voltak, az egyik tovább igényelte, a másik hamarabb elhagyta. Sosem akartam őket leszoktatni, maguktól hagyták abba. Majd ha a tiéd is "felnő a feladathoz", abba fogja hagyni. Nem értem egyébként az anyukákat! Amíg nincs meg a baba, mindenki azon stresszel, hogy nem fog majd tudni szoptatni. Aztán meg ha megy a dolog, minél hamarabb el akarják választani.. 4 gyerekes
2010. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
16 hónapos a fiam, mai napig cicin alszik el. 4,5 hónapos korában bújt ki az egyik foga, addig csak egyszer kelt hajnalban, azóta egyre többet. Mostanában van, hogy éjjel óránként ébred, ha jön megint a foga, vagy más baja van. Normál esetben 8-kor már alszik reggel 7-ig, közben kb. 4-5 alkalommal biztos felébred, ilyenkor kap cicit. Kb. éjféltől már magam mellé veszem, nincs erőm tovább áthurcolászni a szobájába, így én is jobban alszok.
2010. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Ha szeretnéd leszoktatni, olvasd el Tracy Hogg Suttogó titkai című könyvét, leírja lépésről lépésre, hogy mit csinálj, nekünk nagyon bevált, igaz, én már eleve minden lefektetéshez ezt alkalmaztam, azóta egyedül alszik el a fiam.

Az éjszakai leszoktatáshoz kell pár nap és két szülő aki váltja egymást és másnap nem dolgozik. A babát nem szabad megszoptatni, ha sír felveszed, és abban a pillanatban ha megnyugodott vissza. Lehet első éjjel hajnal 5-ig ezt játszátok, de egyre kevesebb idő kell majd, pár nap alatt leszokik róla. (én javaslom a cumit is, hátha azt is elfogadja egy idő után a melled helyett)

Egy másik megoldás, ami gyorsabb, de keményebb is, az az, hogy sírni hagyod... Bár gondolom, ha eddig szoptattad éjjel, ez nem a te műfajod :)

2010. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sirni hagyni nem akarom,ugyhogy megprobaljuk hogy mindig felveszem majd es megnyugtatom.Bar tuti,hogy ahogy visszateszem majd az agyba megint siras lesz:(
2010. jan. 5. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!