Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoptassak sebes cicivel?

Hogy szoptassak sebes cicivel?

Figyelt kérdés
Szerdán lesz egy hete hogy megszületett a kislányom és kisebesedett a cicim. Már vagy 3 fajta krém van itthon rá de nem igazán gyógyul. Meg ahogy fejtem du. már kicsit férzett is. Így hogy szoptassak arról nem is beszélve,hogy nagyon fáj.
2011. okt. 17. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

sajnos így is szoptatni kell, sőt, ha gyakrabban szoptatsz, azzal előbb gyógyul.

tudom, hogy rohadtul fáj. de muszáj.

épp a babanyál és a rászáradó tej gyógyítja (ezek fontosabbak mint a krémek).

szerencsére hamar gyógyul!

sok sikert!

2011. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Pár napig próbáld a bimbóvédőt, vagy ne szoptass. Hagyd, h gyógyuljon egy kicsit. Kenj rá anyatejet, v Garmicid kenőcsöt.

A tejet fejd és mélyhűtsd le, így nem veszik kárba. :)

2011. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2. vok.


Bocs, Garmastan kenőcs.


A Germicid a kúp :)

2011. okt. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

sanállak ilyenkor nehéz,de hadd kérdezzem meg,jól bekapja a baba a bimbód?.és vérzik is?....a legjobb ha benézel ide:

[link]

2011. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem osztom az első véleményét. Velem is ez történt, tiszta vér volt a babám szája kívül-belül. Abba kellett hagynom egy ideig a szoptatást(és abba is akartam) így fejtem neki géppel...olyan erősen szívott a kicsim,hogy állandóan tiszta vér volt és én is üvöltöttem fájdalmamban. A gép pedig sokkal kíméletesebb volt velem. Így is úgy is megkapta az anyatejet,nem kell a végtelenségig erőltetni. Szépen újra mellre rakhatod, ha már begyógyult a seb.
2011. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem mellbimbó védő mellet hamar rendbejött.
2011. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én viszont egyet értek az elsővel, nekem is így volt, és csak az segített hogy tovább folytattam! Még akkor is amikor csillagokat láttam! Jó hát ha annyira vérzik akkor az nem biztos hogy jó! Nekem nem vérzett csak talán kicsit gennyes volt.
2011. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ki volt sebesedve, szoptattam normálisan abból is, mint addig, és pikk-pakk rendbejött.. Azzal fogod megszívni, ha nem szopiztatod abból! Tudom, hogy fájdalmas, de így hamarabb rendbejön.

Vagy anyatejjel kend vissza, vagy nekem a dm-es bimbóápoló krém jött be.

Sok sikert!

2011. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én 6 hétig szenvedtem a szoptatással, úgy sikerült normalizálni a helyzetet, hogy 2 hétig fejtem a melleimet és cumisüvegből ette a baba. Amíg szoptatnom kellett - mielőtt rendbejöttek a melleim - addig sírtam minden szoptatás alatt úgy fájt, és már előre rettegtem minden szoptatás előtt. :-( 2 hét kellett, hogy rendbejöjjenek, nekem a Bepanthen kenőcs vált csak be. Nem lett cumizavaros a baba, sőt, annyi jó volt a dologban, hogy így apukája is tudta etetni. :-) Azután egy nyugodt pillanatunkban megint megpróbáltam a szoptatást, és minden oké volt, most 14 hónapos és még szopizik.


Ügyes vagy, ha bármeddig is szoptatsz, és ne legyen lelkifurdalásod, ha úgy érzed, nem bírod és inkább abbahagyod.

2011. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is kisebesedett, de a mellszívó még rátett egy lapáttal, az szívta véresre. :(

Így én inkább szoptattam tovább. Szoptatás után anyatejet kentem szét rajta, hagytam megszáradni, levegőzni.

Nekem ez segített leginkább.

( 2x kentem Bepanthennel is, de nem volt jó).

2011. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!