Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes anyukák, lehete...

Anyatejes anyukák, lehete fogyokurázni ugy hogy tejed is legyen és ne ártson a babának?

Figyelt kérdés
10 honapos a fiam és én egyre dagadtabb vagyok.Nagyon szeretem,hogy szopizik a kicsim csak valahogy egy kicsit lekéne fogyak és nem tom hogy?Ha valakinek sikerült kérem irjon.
2010. jan. 4. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amíg szoptatsz nem nagyon tudsz mit csinálni. A fogyás tuti receptje, a diéta és a mozgás és e kettő kombinációjától kevesebb lesz vagy elfogy a tejed.

Annyit tudsz tenni, hogy megpróbálsz egészségesebben étkezni. Én szoptatás alatt pl nem ettem kenyeret egyáltalán, ettől lement, 4 hónap alatt 6 kg. Most hogy nem szoptatok tornázok és diétázok és leadtam a maradék 4 kg-ot is. Sok sikert.

2010. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tornázz heti 3-4 alkalommal és figyelj a helyes étkezésre. Nem kell koplalni csak helyesen kell összeállítani az étrendet. Sok gyümölcs, zöldség, kerüld a fehér kenyeret és az édességet.Sok sikert! eüs
2010. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 4. 17:10
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]

Itt hasznos infókat találsz! Én is ezzel küzdök, rajtam 17kg plusz van, remélem le tudok koptatni belőle addig is amíg szoptatok! Én is tornázok itthon.

2010. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én megyek dietetikushoz ,pont ezért ,mert nem mennek le a kilók !
2010. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én már elég rutinos vagyok :-), lassan 21 hónapja szoptatok és mellette próbálok lefogyni. A szülés után (!) még kb. 18 kiló plusz volt rajtam, ami nem kevés. Viszont az elmúlt 21 hónap alatt - szoptatás mellett - lement szép lassan 11-12 kiló, úgyhogy már csak 6-7 kilóval küzdök. Végülis két dolgot csináltam:

1. Egy kicsit "koplaltam", de ne szó szerint értsd, csak kisebb adagokat ettem mindenből. Kerültem a kenyeret, péksüteményeket, főtt tésztákat. Pl. köretnek óvakodj a tésztától, sok krumplitól. Húst (soványat) szinte bármennyit ehetsz. Lehetőleg sok zöldség, gyümölcs, nem zsíros tejtermék. Rengeteg vizet ittam, 2-3 liter/nap. Ez így elég jó volt. Csak sajnos, ha nem figyelek oda, még hipp-hopp visszamegy 2-3 kiló :-(.

2. Mozogni kell. Én futottam néha, tornáztam (hasizom gyakorlat), csak sajnos, ahogy nőtt a gyerkőc, egyre kevesebb lett az időm. Viszont a mai napig sétálok vele napi 1,5-2 órát.

2010. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én most kezdem, hogy este 6 után már nem igazán eszem, vagy ha éhes vagyok, akkor valami könnyűt. Remélem hatásos lesz.

És a Rubint Réka tornáját akarom elkezdeni, de azt is szépen lassan, fokozatosan.

2010. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, így megfogadtam, hogy este 6 után nem eszem. 3 napig bírtam, de most ismét erőt veszek magamon...

Na de nem is ez a lényeg, hanem: elkezdtük a joghurttal való ismerkedést, na de 1-2 kanállal adhattam a lányomnak, a többit nekem "kellett" megenni. Én a natúr joghurttól frászt kapok, így raktam bele egy pici gyümölcsöt (banánt,mandarint) és 4 evőkanál natúr puffasztott rizst (ezt amúgy a lányom is szereti gyümölcspürébe áztatva). Képzeljétek el, hogy 1 óra múlva nem tört rám a szokásos "valamit úgy ennék" érzés, nagyon jól eltelített.

Na de persze mozogni is kéne...

2010. jan. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok,a joghurt evés tényleg jó,attól nem leszel olyan éhes.Most azzal próbálkozok,hogy fehér kenyér helyett rozskenyeret eszek,vékonyan felszelve.Ezt eszem reggelire.Fontos,hogy legyen tízórai is,pl. joghurt,de a barna kenyeret szintén lehet fogyasztani,ezt dietetikustól tudom.Ebédre főzelék,leves,vagy,ami nekem nagyon beválik az a csirke mell párolva, brokkolival, répával, karfiollal, cukkinivel.Ez nagyon fincsi és nem hiányzik a krumpli.Ez nagyon fontos,mert krumpli imádó vagyok és eddig még semmi nem tudta elfeledtetni velem a hiányát,kivéve ezek a párolt zöldségek.Sokszor kell keveset enni.És a babával séta is nagyon jó dolog.Amúgy ez a szoptatás alatt fogyunk dolog nekem sem jön be.A szülés napján két kilóval kevesebb voltam,mint szülés előtt.És most öt hónappal utána nyolc kilót híztam.Mindig is sovány voltam,a nődokim azt mondta,hogy sajna van,akinek a peteérés hiánya felborítja a hormonháztartást és valószínű nálam is ez van.Majd ha megjön,akkor nem fogok hízni.
2010. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én is híztam már 10 kilót 5 hónap alatt...megpróbálom kicsit visszavenni a kajálást..mert nyáron vinni akarom strandolni a kiscsajszikámat..mindenkinek kitartást..
2010. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!