Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírják azok akik...

Hogyan bírják azok akik anyagilad rosszul állnak?

Figyelt kérdés
Párom az ikreink születése után 2héttel elvesztette a munkáját. Azóta gyakorlatilag abból élünk amit én kapok. Gyed+családi. Az első hónapokban feléltük a tartalékainkat. Most ott tartunk, hogy a hónap végére egy fillérünk sincs. A házon jelzáloghitel van, amit már decemberben sem tudtunk vizetni és sajna most sem fog menni. Párom most találtmunkát, holnaptól kezd, de semmi esélyt nem látunk arra, hogy talpraálljunk. A számláink sincs kifizetve, ez lesz mára második hónap. A párom és én is idegileg nagyon kivagyunk. Sajnos nincs kire számítani, mert nincsenek szülők. Más volt esetleg van hasonló helyzetben? Hogyan lehet ezt idegileg elviselni? Nem szeretnék megzakkanni, mert itt vah ez a két gyönyörűség(már 10hónaposak) és tudom szükségük van rám.
2010. jan. 3. 22:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Családsegítő nincs a közeletekbe? Én voltam ott még anno gyakorlaton és rengeteg féle megoldást tudnak az ilyen helyzetekre. Tudnak kedvezményeket kérni az elmaradt számlákra, ha kell segitenek a banknál, a segélyeknél stb. Itt pl van olyan ha valaki a távhőszámlájával van elmaradva fél évvel vagy 250000 ft-al arra tudnak kérni 70%-os támogatást és még rengetek ilyen lehetőség van más számláknál is. A "feladat" csak annyi, hogy el kell járni tanácsadásokra és be kell mutatni a befizetett számlákat. Ha van a közeletekbe családsegítő mindenképp probáldt meg, szerintem érdemes!

Remélem kilábaltok ebből! Sok sikert!

2010. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Szia


Ha írsz nekem pirivit Lehet hogy tudok segíteni hitel kiváltásban. ha megoldható egy olcsóbb hitel akkor ott is tudtok spórolni egy kicsit

2010. jan. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Hitel rendező hitel.Pfff... :-(
2010. jan. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Foleg csak matakora szamithattok ezert a parod el kell menjen ket helyre is dolgozni,sot het vegen is es akkor talan rendezodnek a dolgok.
2010. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Férjem munkanélküli, én Gyeden vagyok 10 hós kisfiunkkal. Páromnak néha akad alkalmi munkája, de néha az sincs. Albérletben lakunk, csekkeket csúsztatunk, hála istennek a főbérlőnk nagyon megértő. Amikor megkapom a gyedet a babának megveszünk mindent, a többi kajára, meg 1-2 csekkre elég. A többi, majd, ha apa hoz haza pénzt. Néha veszekszünk miatta, de egyikőnk sem tehet róla. DE ránézünk a gönyörű kisfiunkra és próbálunk megoldást találni a problémára. A kicsinek mindene megvan, amire csak szüksége van, arra nagyon ügyelünk. Nagyon nehéz, de majd csak kilábalunk belőle, vagy kicsit könnyebb lesz.
2010. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez a szomorú,panaszkodik itt egy csomó anyuka,hogy milyen nehéz kevés pénzből kijönni,mégis mindegyiknek internet van otthon és ezen kívül ki tudja még milyen "luxus".Lehet csak rangsorolni kellene a dolgokat,hogy mi az ami tényleg fontos és csak arra költeni.Azért ezen nem ártana szerintem elgondolkozni.
2010. jan. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Az internet szerintem nem "luxus". Nálunk legalábbis. Mivel a páromnak Bt-je van, így kellett a net. Az előző munkájánál elengedhetetlen volt. Mivel hűsűgnyilatkozat van rajta, így többe kerülne lemondani mint havonta fizetni a törlesztőt...

Egyébként már nem látom annyira borúsan a jövőnket. Egy barátnőm felajánlotta, hogy ad kölcsön az elmardt törlesztőre így ezzel nem lesz gond. Inkább neki tartozzak, mint a Banknak. A párom tegnap elkezdtett dolgozni egy futárcégnél, a pénz nem sok de arra elég lesz hogy szép lassan visszafizessünk mindent. +mellette még borravalót is kap, ami szintén nem sok, de rajtunk rengeteget segít.

2010. jan. 6. 12:39
 28/30 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a szomorú, ha egyeseknek 2010-ben az internet "luxus". Valóban sok mindenről lemondhat az ember, de nehogy már ez egy kétezer forintos internet előfizetés legyen, mert mi már nem járunk moziba, színházba, étterembe, nem dohányzunk, iszunk, (még üdítőt sem). Hát ezt már hadd engedhessem meg magamnak. Ráadásul nem ez a 2000 Ft fog kisegíteni a bajból és nem is emiatt vagyunk ott. Nem beszélve arról, hogy az internet nálunk munkaeszköz is, mert pl bajban lennék adóbevallások idején. (a postaktg pedig több lenne mint az net)
2010. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
De az olyan szegény embereknek,akiknek arra nincs pénzük,hogy a számlájukat kifizessék azoknak igenis luxus a net.De írtam,hogy rangsorolni kell,ha valakinek az a fontosabb,h internetezzen mint az hogy mondjuk kikapcsoljanak nála vmit,mert nincs befizetve akkor az ne siránkozzon.
2010. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nálunk is munkaeszköz az internet + a tanulmányaimat nem is tudnám máshogy megoldani, mert ma már minden elektronikus uton történik, még az is hogy egyáltalán fel tudjak jelentkezni a vizsgákra, tantárgyakat tudjak felvenni, na meg a dolgozatok. Amig gyeden vagyok tanulok ami államilag támogatott, hogy jobb állásom legyen ha vissza kell mennem dolgozni. Ha nem lenne internetünk a párom nem tudna dolgozni igy még ennyi pénzünk sem lenne amennyi van. Úgy hogy én egyáltalán nem gondolnám, hogy az internet akkora luxus lenne nálunk.

Nektek meg nagyon örülök, hogy kaptok kölcsönt, ilyen egy igazi barát aki akkor is segít ha nagy baj van, remélem tényleg hamar túl lesztek az egészen!

2010. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!