Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírják azok akik...

Hogyan bírják azok akik anyagilad rosszul állnak?

Figyelt kérdés
Párom az ikreink születése után 2héttel elvesztette a munkáját. Azóta gyakorlatilag abból élünk amit én kapok. Gyed+családi. Az első hónapokban feléltük a tartalékainkat. Most ott tartunk, hogy a hónap végére egy fillérünk sincs. A házon jelzáloghitel van, amit már decemberben sem tudtunk vizetni és sajna most sem fog menni. Párom most találtmunkát, holnaptól kezd, de semmi esélyt nem látunk arra, hogy talpraálljunk. A számláink sincs kifizetve, ez lesz mára második hónap. A párom és én is idegileg nagyon kivagyunk. Sajnos nincs kire számítani, mert nincsenek szülők. Más volt esetleg van hasonló helyzetben? Hogyan lehet ezt idegileg elviselni? Nem szeretnék megzakkanni, mert itt vah ez a két gyönyörűség(már 10hónaposak) és tudom szükségük van rám.
2010. jan. 3. 22:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia, emlékszem rád, egyszer írtad már egy másik topikban hogy ikreitek vannak, és a párod munka nélkül maradt. :( Nagyon sajnálom. :( Budapestiek vagytok?


Védőnőtől nem tudnád megkérdezni, hol lehetne segítséget kérni? Vagy az önkormányzatnál? Még pár ezer ft is jól jönne a számlák rendezéséhez átmenetileg.

2010. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzatnál nincs gyorssegély a hiteleseknek?

Nálunk Orosházán van ilyen póbálkozzatok kitartóan.

2010. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem Budapestiek vagyunk. Azönkormányzatnál már igényeltünk egyszeri segélyt, ami 15e Ft volt. Jól jött akkor, de ez sajnos most nem segít. Én is gondoltam rá, hogy beszélek a védőnővel, mert rengeteget segít nekünk.
2010. jan. 3. 22:25
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az önkormányzat nem tudna munkát dni a férjednek? Nálunk van ilyen lehetőség a rászorulóknak. Ők végzik a településen "szépítő, rendbe rakó" tevékenységeket. Sok jelentkezőt foglalkoztatnak.

Szülői segítségetek van esteleg?

2010. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Írtam privit!:)

2010. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nincs szülői segítség. A párom pedig hivatalosan nem munkanélküli,mert vállalkozó. Az már senkit nem érdekel, hogy ennek ellenére semmit nem keres. Most talált munkát magának (magánemberként), de attól félek, hogy ezt a nagy kihagyást és a rengeteg fizetnivalót, hogyan rendezzünk. Nagyon elkeseredett vagyok és nem látom a végét. Attól félek nem tudunk majd talpraállni.
2010. jan. 3. 22:39
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ott nálatok nem lehet igénybe venni a krízisalapot igaz hivatalosan nem munkanélküli a férjed de hivatkozhat arra hogy a válság miatt nem kap/talál munkát. Lakásfenntartási támogatást is igényelhetsz az önkormányzatnál.

Remélem sikerül helyre jönnötök anyagilag!

2010. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Erről a Lakásfenntarási támogatásról még nem hallottam. Mi ez pontosan?
2010. jan. 3. 22:54
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi a foglalkozása a férjednek? Amennyiben építőipari ág, esetleg tudnék segíteni munka ügyben...
2010. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

vállalkozó is lehet munkanélküli, mert vállalkozóknak is kell fizetni járulékot. Vagy nem akarjátok visszaadni a vállakozóit?

Van sokféle segély, menj be az önkormányzathoz és érdeklődj. Lakásfenntartásit a számlákra adnak általában egyenesen a szolgáltatónak utalják.

a bankba is menjetek be , mertha átadják végrehajtónak az ügyet akkor nem tudtok mit tenni, így meg lehet kérni halasztást vagy biztos segítenek megoldást találni.

2010. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!