Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírják azok akik...

Hogyan bírják azok akik anyagilad rosszul állnak?

Figyelt kérdés
Párom az ikreink születése után 2héttel elvesztette a munkáját. Azóta gyakorlatilag abból élünk amit én kapok. Gyed+családi. Az első hónapokban feléltük a tartalékainkat. Most ott tartunk, hogy a hónap végére egy fillérünk sincs. A házon jelzáloghitel van, amit már decemberben sem tudtunk vizetni és sajna most sem fog menni. Párom most találtmunkát, holnaptól kezd, de semmi esélyt nem látunk arra, hogy talpraálljunk. A számláink sincs kifizetve, ez lesz mára második hónap. A párom és én is idegileg nagyon kivagyunk. Sajnos nincs kire számítani, mert nincsenek szülők. Más volt esetleg van hasonló helyzetben? Hogyan lehet ezt idegileg elviselni? Nem szeretnék megzakkanni, mert itt vah ez a két gyönyörűség(már 10hónaposak) és tudom szükségük van rám.
2010. jan. 3. 22:13
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Nem építőipar, amolyan mindennel foglalkozó cég.

De mint írtam januártól van/lesz munkája, amit holnap elis kezd. Csak attól félek, hogy ezt a sok számlát amit nem tudtunk fizetni illetve a lakástörlesztőt nem tudjuk rendezni. Bízom benne, hogy sikerülni fog, de nem könnyű. Ezért szerettem volna, hogy írjanak olyanok is akik vannak/voltak hasonló helyzetben. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat a 22:38-asnak külön köszönet, hogy írt privibe. Megnyugatató, hogy még vannak rendes, segítőkész emberek.

Köszönöm!

2010. jan. 3. 23:17
 12/30 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vállakozoi igazolványa van hanem BT-je ami kb fél millába kerül, ha meg akarja szüntetni. Ezért keresett magánemberként munkát mert, így nem kell fizetni a járulékokat. Ami tulajdonképpen a vesztünket okozta, ha ezt nem kellett volna havonta fizetni akkor most nem lennénk ilyen helyzetben.
2010. jan. 3. 23:19
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Szívás, de ismerős a helyzet. Mi egyetemre iratkoztunk be így nappali tagozatos hallgatóként átment másodállásba és nem kellett fizetni. De most már ez mindegy, mert ha kapott munkát akkor rendben is vagytok.

A bankkal próbáljatok megegyezni, ne halogassátok.

2010. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen és most olvastam van azoknak is segély akiknek elmaradása van a számlákkal. Rengeteg féle segély van, menj be az önkormányzathoz és érdeklődj. És ott van a rendkívüli gyermekvédelmi támogatás is.
2010. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A hugom van hasonló helyzetben, illetve Őt elhagyta a párja terhesen a gyerekekkel. Ennek 1 éve már. A pasi semmi pénzt nem ad!!!A hugom is bement a Bankba és elmondta, hogy mi a helyzet, kapott 3 hónap "türelmi időt", lement az Önkormányzatra is, elvileg jövő hónaptól kapni fog rendszeres gyermekvédelmi támogatást.Ami talán elég lesz arra, hogy betömködje a lyukakat.úgy csinálta, hogy minden hónapban más csekket adott fel, így fizet is és le is marad, de legalább van mozgás csekk ügyekben is. Ő is majd beleőrölt, de a gyerekekkel nem teheti meg , hogy összezuhanjon( 3 éves és 6 hónaposak a srácok)Én is mgepróbálok Nekik segíteni(pelenka, bébiétel, popsikenőcs stb.. veszek), de sajnos Én sem állok fényesen anyagilag:(

Remélem Rendeződik a helyzetetek. Kitartás!!

2010. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is kb. a te cipődben járok annyi külömbséggel, hogy távhőt tavaly július óta nem fizettem, próbálom betömni a lyukakat de nagyon nehéz! Jövő hónapra kaptam időpontot a családsegítőbe! Ne add fel a reményt! Később írok privit!

2010. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Szia! Én írtam a lakásfenntartási támogatást, szóval bemész az önkormányzat szociális osztályára és ott megállapítják hogy jogosult vagy- e rá. Vigyél egy közüzemi számlát azt hiszem ez kb. 5000 ft havonta, tudom nem sok de jobb mint a semmi.
2010. jan. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is a legfontosabb, hogy a bankba menjél be és mondd el nekik a helyzetet. Melyik banknál van a hiteletek? Mert én több bankkal is kapcsolatban vagyok, és mindenhol lehetőség van halasztott fizetésre, vagy futamidő hosszabításra. A másik, hogy a családsegítőnek van egy olyan programja, ahol az ilyen helyzetben lévőket segíti. 3 hónapig be kell nekik mutatni az aktuális (nem az elmaradt) havi rezsi befizetését igazoló csekket, és ők kifizetik a rezsitartozás 75 %-át. Tudom, hogy ez nem vígasztal, de sokan vannak hasonló helyzetben. Nekünk is csak annyi a bevételünk ebben a hónapban, ami csak a hiteleinket fedezi, a rezsit és a kaját már nem. Próbáljatok nem idegeskedni. A legfontosabb szerintem, hogy a lakáshitel rendezve legyen, a rezsivel pár hónapot csúszhattok. A lényeg, hogy egyikkel se maradjatok el 3 havi díjjal. Remélem helyrejöttök, kitartás!
2010. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ajjajj, de még mennyire ismerős a helyzet!!! Férjem munkanélküli, gyedemből fizetjük a lakástörlesztőt, de rezsi+kaja??? Ebben a hónapban már úgy áálunk, hogy fogalmam sincs, mi lesz velünk!!! Pedig a férjem nagyon ügyes, rengeteg mindenhez ért, de ismerős nélkül lehetetlen bejutni bárhová is!!! 13 hónapos a kisfiunk, szívünk szakad meg, amikor ránézünk!
2010. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

A mondtam a páromnak a Bankot,menjen be. Egyébként Takarékszöv.-nél van a lakáshitel + ugyanott személyi kölcsön. A családi az ami megmarad ha ezt kifizetjük... és még nem fizettünk számlát meg nem vettünk enni.

Ráadásul APEh-nak kell fizetni havi 20e, mert nyaralóként van bejegyezve a ház így majdnem 300e volt az illeték. Nem egyszerű, de én is remélem hogy sikerül megoldanunk.

2010. jan. 4. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!