Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt egy csomóan irjátok hogy...

Itt egy csomóan irjátok hogy a babátok már 6hósan egyedül ül és 7 hósan már fel áll! Akkor az én babám le van maradva mert 7 hós múlt és még csak forog meg kúszik! Nem kevés ez?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ahány baba, annyi féle. ne törődj ezzel a versengéssel. 2 gyerekem van, iszonyú különbségekkel. egyik hamarabb beszélt , másik ügyesebben mozgott...
2010. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne ez kevés? Minden baba a saját ütemében fejlődik, egyik az egyik mozgásformát hamarabb, a másikat később tanulja meg. Ebben nincs semmi különös. Még a testvérek se ugyanabban az ütemben tanulnak meg egyes dolgokat (nekem 4 gyerkőcöm van, mindegyik máshogy fejlődött). Mi felnőttek se vagyunk egyformák, a babák se azok :)) Hagyd, hogy a babád a saját ütemében fejlődjön, ne akarj "segíteni" neki! Amikor eljön az ideje, a tiéd is megtanul mindent, csak ki kell várni :)))
2010. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam igaz hogy 8 hósan felállt, De csak 14 hónaposan indult el. Viszont meg sem áll már , ugy szaladgál,és izmos.
2010. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak.Csak annyit fűznék még hozzá.hogy nem biztos,hogy itt mindenki igazat ír.Lehet,hogy csak dicsekszik.Az a fontos csak,hogy egy baba fejlődjön,mind megtanul majd ülni,járni, a tied is.
2010. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7 hósan kúszik, az tök jó. Pici lányom ma 9 hós és 5 napja kúszik. 7 hósan még "csak" gurult, de állítólag az nagyon jó. Kis haverja nála 2 nappal idősebb, ő már 6 hósan kúszott, és Mikuláskor (8 hósan) felállt. Különbözőek a gyerekek, mint ahogy a felnőttek is. Hagyni kell, hogy a maga tempójában jöjjön rá a dolgokra, nem szabad siettetni, mert azzal többet ártasz, mint segítesz.
2010. jan. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Az én babám 8 hós háton kúszik, forog elég gyorsan de nem mászik még előre, nem ül egyedül, nem áll fel. Én is meglepődve néztem amikor a barátnőm pár héttel fiatalabb babája már mindezt megteszi. Szóval megértelek. De tényleg rossz más babájával hasonlítgatni a sajátunk. Vagy 8 hósan kevés ez?

Minden jót nektek!

2010. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindenki szeret kérkedni,ne aggódj a babáddal semmi baj. Ez tökéletesen megfelel a korának.
2010. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ÓÓ felét se hidd el :)) Nekem a szomszédaim ilyenek, 7 hós babákat állítgatnak meg mutogatták nekem múltkor is hogy nézd hogy feláll...hát igen, csak közben szerencsétlen dűlöngél jobbra balra meg lóg az anyja kezén, egyfolytában beveri magát mindenhová..szóval én ezt nem hívom állásnak.

Hagyd hogy a saját tempójában fejlődjön és ne aggódj teljesen okék vagytok :)

Én sose erőltettem semmit a gyerekeimnél, mégis mindent megtanultak ahogy kell, csak azzal a különbséggel hogy mivel nem erőszakoltam rájuk olyan mozgásformát amire még nem érettek, ezért mikor elkezdtek állni-menni-szaladni stb. olyan biztosan csinálták hogy nem estek-keltek lépten nyomon. És ez nekem fontosabb volt mint az "attrakció" hogy húúú már 6 hósan áll-megy-fut-szalad és 7 nyelven beszél :)))

2010. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

persze.... mert itt ha nem tudnád,csodababák vannak és tökéletes anyukák!

Egyébként negyedét ne hidd,amit ez a sok ...anyuka ír.


Egyáltalán nincs lemaradva a picid,tökéletesen rendben fejlődik.

2010. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz az ilyen magamutogató kisebbségi komplexussal küzdő emberekkel.a babók nem a szomszéd gyerek hantás szüleihez képest fejlődnek,hanem saját tempójuk van. játszatok sokat és meg lesz az eredmény. ezekkel a szerencsétlenekkel meg nem kell foglalkozni,csak a gőg meg az irigység beszél belőlük. és elveszítenek rengeteg csodálatos pillanatot,mert csak azzal vannak elfoglalva,hogy előbb csináljon dolgokat az ő gyermekük mint a szomszédé.
2010. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!