Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog a kisfiam "szellemil...

Mikor fog a kisfiam "szellemileg" is fejlődni?

Figyelt kérdés

Nem tudom másképp megfogalmazni.

15 hónapos.

Testileg nagyon ügyes. Fut, focizik, bébitaxizik, csúszdázik, táncol, pörög-forog, ...

De. Nem beszél, nem mutatja meg a testrészeit, nem szeret mondókázni.

Ugye nem lesz buta?


2010. jan. 2. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
15 hónaposan?Ugyan nyugi!Majd szépen lassan ezek is elkezdődnek nála!Még jó hogy nem mondókázik!A lányom 2 múlt mikor kezdték érdekelni a mondókák, és 3 mikor a mesék!Beszélni meg majd megtanul.Ne sürgesd, mert frusztráló lehet neki!A lányom 18-20 hónapos korára kezdett beszélni, az unokahúga már 2 és még a mama-papa -apa szavakon kívül semmit nem hajlandó!Minden gyerek más ütemben fejlődik!Okos babád van nyugi!
2010. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem,biztosan okos lesz nyugodj meg.A gyerekeknél általában vagy testi vagy szellemi fejlődés van,váltogatják egymást,egyszerre nemszokott "okosodni" és ügyesedni is:-) A te kisfiad meg ha mondhatok ilyet átlagon felül ügyes,vannak gyerekek akik ilyenkor indulnak el (ők pedig valoszinübb hogy már beszélgetnek néhány szót,mondokáznak stb). Szoval ne aggódj
2010. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Picit foglalkozz most a "szellemével". Üljetek le könyvet nézegetni, lehet először 10 másodperc után otthagy, de hidd el ha hozzászokik többet is fogja érdekelni. Kislányom 16hónapos, vele olyan 8hónapos kora óta mesélünk könyvből, már nagyon szereti, 15-20 percig is tudok neki mesélni. A beszéden ne aggódj, azzal még ráér, én kislányom mindent mond, de nem ez a gyakori.

Testrészeit pedig magától nem tanulja meg, minden egyes fürdésnél, öltöztetésnél stb. mond neki, hogy megmossuk a kezedet, lábadat, pocidat, nyakadat; felhúzzuk a lábadra a cipőt. Kislányomnak nem tudok olyan testrészt mondani, mait ne tudna, de állandóan beszélek neki.

A lényeg, hogy rengeteget beszélj neki, egész nap mondd a magadét, ha épp játszik mesélj neki, mondókázz, látszólag nem figyel, de a mindent hall, így tanulja meg a nyelvünk ritmusát, hanglejtését. (majd később jössz rá, mikor már beszél, olyant is meghall és visszamond, amiről nem gondolnád).

Szóval kommunikálni egész nap!!!

2010. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat nézzük a mesekönyveket. Próbálok neki mesélni, mutogatni az állatokat, de Őt csak a lapozás köti le. Egyesével fellapozza bármelyik könyvet, de hogy mi van benne, az nem érdekli. Mindig mondom neki, hogy éppen mit csinálunk, milyen ruhát veszünk fel, mit látunk, ... Őt nem érdekli. :(

Engem annyira nem is aggasztott a dolog, de volt itt karácsonykor ismerős, hasonló korú babával, és Ő beletette a bogarat a fülembe. Apa azzal vigasztal, hogy pl David Beckham jobban keres, mint egy okos ember.

2010. jan. 2. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ezek a dolgok őt nem érdeklik annyira, mert jobban szereti a mozgást, talán mert ott több sikerélménye van. Ha nem is szereti, azért próbáld eröltetni KICSIT ezt a témát nála, de nem gond ha nem beszél igazán. Van egy barátnöm, az öccse 2 éves elmúlt és még nem beszélt, már dokihoz mentek vele, de mondta hogy fizikálisan semmi gond, csak nem akar beszélni. Aztán egyszer csak mondatokban kezdett beszélni, és ma diplomás fiatalember. Ne aggódj!
2010. jan. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

jaj de jófej a férjed :) enyém is mindig ilyesmiket mond, ugyanis a mi fiunk is fel le lépcsőzik egyedül felmászik minden székre-magaslatra csúszdára egyedül és le is jön, labdát rúg, szalad, ugrik páros lábbal hónapok óta de egy büdös kuma szót nem mond.ráadásul ő már 2éves!!!

Sztem ne aggódj , még sok időtök van. meg sztem egyszerüen van olyan gyerek aki ebben ügyes más meg másban.

Én is mondókázok neki már nagyon régóta sose érdekelte még eddig egyik se.

Más gyereknek meg hónapok óta kedvenc mondókái, versei vannak.

2010. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!