Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet szellemileg...

Hogyan lehet szellemileg fejlődni?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek a poénosnak szánt válaszokat mellőzni, komolyan kérdezem.
2010. aug. 29. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvass sokat, járj iskolába, és tanulj.
2010. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

ahogy Lenin mondta:


"tanulni, tanulni, tanulni"

2010. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Helló.


Elsősorban akarattal, anélkül nehéz. Másodsorban ismerve a szellemiség "szabályát". Tulajdonképpen a szellemi fejlődés, az a jellemed fejlődése a negatívból(önzés), a pozitívba(önzetlenség). De természetesen szükség van az igazság megismerésének akarására is, mert anélkül nehéz fejlődni, fejlődsz, csak nem veszed észre, és "lassabb". Nos a jellemed fejlődése pedig egyszerű, bár nehéz menet. El kell hagyd a negatív emberi tulajdonságokat, és kicserélned a pozitívakra azokat, mert ugye minden tulajdonság ellentétpárban van. Nagy segítségedre lehet a Magyar Értelmező Kéziszótár...de mondom, előbb az alapot nem árt elsajátítani, azt az alapot, ami eléd tárja mi vagy igazából, mi a világ és Isten. :)

Ha komoly az érdeklődésed úgy is szólsz, és adom a tanítást. De mennyi idős vagy egyébként? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt szoktam mondani,hogy csak bankjegyautomaták vannak,agysejtautomaták nincsenek.Ezért nem tudsz elugrani a terminálhoz,hogy feltöltsd a búrád.Hozzátenni nem tudsz,de elvenni igen: alkohol,drog.

Amit megtehetsz,hogy nem hagyod lelassulni a fejedben lévő állományt.Az ingerszegény környezet lelassít.A magány is.Ha nem vagy tevékeny.Ha nincs benned érdeklődés a környezeted iránt.Ha önsajnálatba merülsz.Minden negatív hullám,és érzelem szintén lassít.Az sem midegy,hogy kik vesznek körül,kik között kell élned a hétköznapjaidat.

Az hogy a tudás,műveltség hogyan fejleszthető azt az előttem válaszolók leírták.

2010. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet néha egyszerű szemléletmód-váltással is. Én is hasonlón mentem át az utóbbi 4-5 hónapban. Nekem az indította el, hogy olvastam a "vonzás törvénye"-ről és igyekeztem egy pozitív gondolkodást és pozitív hozzáállást meghonosítani a gondolkodásomban. És láss csodát, sokminden sikerült, amit előtte nem gondoltam volna.

Azt olvastam egy blogban, hogy az igazi pozitív gondolkodó hálát érez mindenért, ami jó éri az életben.

Naívnak fog tűnni, de én is elkezdtem így gondolkodni. Leszoktattam magam arról, hogy természetesnek vegyek mindent, ami jó és siránkozzak a rossz dolgokon. A problémákat is inkább "megoldandó feladatnak" tartom ezekután stb stb. Ez hosszú folyamat, de megéri.

Szellemi fejlődés az, ha felismered, hogy csak olyan dolgokra használj el az anergiádból, ami építő, ami konstruktív, ami előre visz. Pl: nem szabad mérgelőni. Magát bünteti az ember. Meg kell becsülnünk és értékesnek kell tartanunk a SAJÁT MAGUNK NYUGALMÁT.

Ezek csak példák, amik, ha rutinoddá válnak, elmondhatod, hogy szellemileg fejlődtél.

Ha már meg tudod különbözteti a valódi értékeket a látszatértékektől. Az is fejlődés.

Ilyen, kicsit földhözragadt példa: fiatal koromban, mikor láttam egy Lakáskultúra újságot, akkor irigykedtem a drága fürdőszobájú lakások tulajdonosaira. Aztán felnőttként átértékeltem és mikor mér megengedhettem volna magamnak a drágát, akkor is csak sima egyszerű fürdőszobakellékeket vettünk, mert beláttam, hogy ezek is megfelelnek a célnak, nincs SZÜKSÉG a drágábbakra és még csak nem is növelnék az életminőségemet. (Hülye, sántító példa, de talán kiérezhető, hogy ennek mi köze a lelki fejlődéshez)

Ilyenek.

Ha már érzed a szükségét, az jó, ha teszel is érte: jó úton haladsz.

2010. aug. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szellemileg fejlődni úgy lehet ,ha szellemi dolgokkal foglalkozol ! A Biblia Isten szent szelleme által íródott ,

aki a Bibliával foglalkozik ,csak az tudja kielégíteni a szellemi szükségletét !Ezért van ,hogy sokan gazdagok ,mindenük megvan ,de mégsem boldogok ,hiszen van egy űr ,amit nem tud betölteni semmi más ,csak a Bibliában található szellemi dolgok !Mindenkinek szüksége van erre ,csak nem mindenki van tudatában a szellemi szükségletének !

2010. aug. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
művelődj, minél több témában, és próbáld a világ nagy kérdéseit megválaszolni magadnak. Gondolkodj sokat, forgasd addig a tanultakat, míg a saját rendszeredbe nem tudod illeszteni őket, vagy ki nem szelektálod a felesleges-értelmetlen dolgokat.
2010. aug. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!