Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak a babája is csak az...

Másnak a babája is csak az üveges kaját eszi meg? SOS!

Figyelt kérdés

Tiszta ideg vagyok már! Csomószor probálkozok kutyulni, főzni, turmixolni neki és soha nem eszi meg, csak azt a hülye üveges kaját! De anyagilag már nagyon nehéz! De egyszerűen nem fogad el mást nagyobb mennyiségben...

Más is járt már így????

7HÓNAPOS KISLÁNY ANYUKÁJA


2010. jan. 2. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
a fiam 1 éves koráig csak és kizárólag üveges kaját evett, főzelékből és gyümölcsből is. és abból is csak a HIPP csúszott neki, a többit kihányta. anyagilag nem volt könnyű, de ennie kellett. próbáld a dmes babylove kajákat, kb annyi az ára mintha te főznél neki.
2010. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjéről tudok beszámolni, lányom 10hónapos, és sosem tudtam vele megetetni az üveges kajákat. Sokszor mentünk kirándulni, horgászni amikor jó lett volna ha nem kell előre kutyulni, de egyszerűen nem volt hajlandó megenni. Barátnőm küzdött ezzel, mondjuk az Ő babája 11hónapos volt, szépen apránként mindíg többet tett az üvegeshez a saját főztjéből, míg a végén teljesen lecserélte. Talán próbáld meg te is.
2010. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, én is így jártam vele... rengeteget turmixoltam és teljesen feleslegesen, ha nagyon éhes volt, akkor sem ette meg az én főztömet. Aztán betöltötte a 8 hónapot, adtam volna az üvegesek közül a korának megfelelő darabos főzelékeket. Na, attól meg fuldoklott. Szóval 8 hónaposan ott tartottunk, hogy csak üveges bébiételeket volt hajlandó enni, de azok közül is csakis a 4-5 hónapos babáknak valókat!!!!!

Egy nap aztán nem akart enni semmit. Még a nagy-nagy kedvencét sem: a gesztenyés almát sem!!!! Persze mire azt felbontottam utolsó kétségbeesésembe, addigra már egy másik üveg is tető nélkül volt. Ekkor már azt mondtam, hogy itt a vég!!!! Egyszerűen nem tudtam, hogy mit csináljak vele!!!! Ebédidő volt, éhes is volt, korgó gyomorral azt a keveset sem fogja megaludni, amennyit szokott. Gondoltam várok kicsit és elkezdtem ebédelni az orra előtt. Éppen lencsefőzelék volt. Ő meg akkora szemekkel meredt rám, hogy hagytam, hadd nyalja meg a főzelékes kanalat. Na ezt sose felejtem el: a kisasszony első "felnőtt" étele a lencsefőzelék volt!!!! Kenyérbelet mártogattam bele és úgy ette mint a mannát!!!! Azóta egyszerűen nem hajlandó megenni semmiféle üvegeset!!!! A múltkor időhiányban voltam, nem tudtam főzni, felbontottam egyet, de nem kellett neki. Inkább szendvicset ebédelt (kivételesen).

Szóval nálunk ilyen hirtelen fordulat volt. Bízom benne, hogy a te lánykád is meggondolja magát:-))))

Addig kitartás, sok-sok türelem.

Viszont addig is próbáld dúsítani krumplival, rízzsel, kenyérrel az üvegeseket. Először csak minimális mennyiséget keverj, próbaképpen, ha elfogadja, akkor dúsíthatod bátrabban. Tudom, hogy nagyon nehéz!!!!!:-(

2010. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld keverni a hazaival. Eleinte csak 1:3 arányban, aztán 1:2 és így tovább.

Igaz nálunk pont fordítva van a gond, felbontom az üvegeset és nem kell neki, így kénytelen vagyok valami házival feldúsítani, különben ehetem én...

Sok sikert!

2010. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Óóóó nálunk majdnem 9 hós volt, mire először elfogadta a főztömet. Azóta viszont zabbálja. A családban másnál is volt így már, én ezért nem aggódtam. MMi most 14 hósak vagyunk és a gyümölcsből még mindig nem hajlandó megenni a normált, csak az üveges csúszik. Vannak ilyenek, és mondjuk az egyetlen pech, hogy nem túl pénztárcakímélő. Csinálni nem sokat tudsz vele. De tápanyagban benne van minden, amire szüksége van, ha emiatt aggódsz. Nincs mégegy étel, ami ehhez hasonló, ennyire szigorú ellenőrzésen megy át a gyártás folyamán.
2010. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk most 14 hós a kisfiam, és egy éves koráig, csakis kizárólag az üveges bébikaját ette, hiába főztem neki, és a gyümit is csak igy fogadta el. De egy éves kora után, egyik napról a másikra egy kanállal nem volt hajlandó enni belőle, és azóta csakis azt eszi, amit mi, és nem kell külön kotyvasztani neki. MOstmár a gyümit is csak a mandarint, és a kivit eszi, mást nem. Ne izgulj.
2010. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a főztömet beletettem bébiételes üvegbe:-))

Ajánlom most a Rossmannt, a Humana bébiételek közül 3-4 fajta 109 Ft, talán most lehetne egy kicsit spórolni!

2010. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nálunk is így volt, aztán 9 hós korára kijött a felső 4 foga (2 hétig nem evett , csak tejcsit) aztán nem kellett neki az üveges , darabosat eszik azóta, és azt amit mi eszünk, kikunyizza. és hiába, próbáltam neki külön főzni, azt sem ette meg, csak azt, amit mi eszünk.

kitartás, nem kell sokat várni és a tieteket fogja enni

addig ha az üvegeset eszi , akkor azt add neki


egy tipp hátha beválik, csináld meg azt ,amit épp kajál az üvegből , turmixold le, és fele üveg-fele te készítésűvel add, hátha ezzel a kis megtévesztéssel át tudod szoktatni szép lassan az általad főzöttre

sok sikert

2010. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bucibabuci ***** válasza:
100%

Na a Rossmant ne emlegessétek! Ma nagy nehezen megszerveztem hogy be tudjak menni nyitásra bevásárolni az akciós bébiételből. Nyítás után 10 perccel értem oda. Az akciósnak csak 1 kis papírtálca volt. Nézelődtem, vásároltam persze drágább bébiételt is, kb fél órát bámészkodtam. A pénztárost kéreztem lesz e még, azt mondta nem lesz már belőle, de miért nem jötte hamarabb, 5 perccel ezelőtt még 20-30 dbjával vitték, persze ő nem látta, hogy én már régebb óta ott vagyok, és mondanom sem kell senki nem ment ki a pénztárnál, úgyhogy ez ÁTVERÉS volt, átvágták a szegény parasztot, ha mr itt van úgyis vesz drágábbat. Ezért szoktam inkább a DM-b járni:)

Bocs hogy itt mndtam el a véleményemet, de így nem lehet spórolni ha átvágják az embert.

Amúgy az én fiam is csak bébiételt eszik, 7 hónapos

2010. jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hónapos koráig csak az üvegest ette, de nem csak a főziket, hanem a gyümiket is. Próbáld átvágni, tedd e főztödet bébiételes üvegbe. Vagy keverd össze a tiedet a boltival, de azt is tedd az üvegbe. Egyébként ízesebb a bolti kaja, szerintem azért ízlik jobban neki. Használj valami fűszert, ami nem árt, pl pici fokhagymát vagy majorannát.
2010. jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!