Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája nem evett meg...

Akinek a babája nem evett meg mást csak az üveges bébiételt 19-20 hónaposan az hogyan tudta átszoktatni a házi kosztra?

Figyelt kérdés
8 hónapos kora óta ette az otthoni ételeket(persze amit ehetett) elbújva kelett ennünk mert mindenből kunyerált, elvétve kapott üveges bolognait ha nem volt otthon főtt étel. Most meg ott tartunk hogy sok mindent megkóstolni sem hajlandó. 2-3 étel van amit szeret meg persze az üveges bolognai! Már próbáltam hogy nem kap mást addig amíg nem eszi meg az otthonit, de akkor ínkább nem evett semmit. Ötletek hogy hogyan szoktathatnám vissza?
2011. máj. 26. 16:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja kérdeztem az orvosunkat is hogy nem-e baj hogy ilyen keveset eszik, erre ő mondta hogy most van abban a korban hogy válogat meg minden más érdekesebb mint az evés!
2011. máj. 26. 16:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a házi ételt beletenni a szokott üvegbe. Talán ennyi is segít.

A másik ötletem az, hogy folyamatosan kezd el keverni a kettőt. Tehát ha mondjuk bolognai a kedvence, akkor főzz te is azt, az üvegesből vedd ki a tartalmát, keverd hozzá a tiedet (mindig egyre nagyobb arányban), és töltsd vissza. Így hozzá fog szokni a te általad készített ételek ízéhez.

Csinálhatod még azt is, hogy kiteszel a szobába egy tányér ételt, és ott hagyod. Ha eszik belőle, akkor akár még meg is dícsérheted, ha nem, akkor pedig ne vegyél róla tudomást.

2011. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!