Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszabb anyagi helyzetűeket...

Rosszabb anyagi helyzetűeket kérdem, hogy tudják megoldani azt, hogy a babájuknak mindig mindene meglegyen?

Figyelt kérdés
Sajnos mi se állunk anyagilag fényesen, mivel én gyesen vagyok, a párom minimálbéren, és albérletben élünk. 1 éves múlt a lányunk, és sokszor nélkülözünk csak azért hogy neki meglegyen mindene, és itt is csak az alapvető dolgokra gondolok. Van valami praktikátok vagy bevált módszeretek, amivel jobban boldogultok? Mindenféle dologra értem, várom ötleteitek!
2010. jan. 2. 12:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

nem-nem

én az a gyerek vagyok a tiédből is lesz mire felneveled nélkülözve

azt fogja kívánni bárcsak inkább ne szülted volna meg

az igazság fáj

2010. jan. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mert nem mindenki olyan mint a te anyád volt, hogy háromévesen tele bukszával elindítja a gyerekét az életbe.

Mire az a gyerek az életbe indul, mindketten dolgozni fognak és lehet hogy akkor már lesz annyi pénzük, hogy félrerakjanak.


Én kuponokat gyűjtök, meg az ismerőseim is nekünk, így

olcsóbban tudok vásárolni, figyelem az akciókat és sokszor féláron megveszek mindent hónap elején. Mi nagyvárosban élünk, tele van nagyáruházakkal és már tudom hol mi olcsóbb.

2010. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Te tényleg hülye vagy, szerintem az a gyerek kívánja hogy bár ne született volna meg, akit bokszzsáknak, szexuális segédeszköznek néznek, használnak otthon És nem az akinek nincs minden ruhájához külön cipője és csak háromezres biciklin jár és nem húszezresen.
2010. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kérdésre még, mi minden évben kétszer elmegyünk Pestre babbörzére és ott bevásárolunk egy egy évszakra. (ruhát, játékot...)
2010. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Mi is nagyon nehezen jövünk ki a havi bevételeinkből. A kislányomnak mindene meg van, amire szüksége lehet, a ruhákat általában kilós turkálóban vásárolom vagy a teszvesz-en (persze csak jó állapotút), újat ritkán, csak ha valami jó akciót találok. A játékokat is többnyire a teszveszen, vaterán veszem, természetesen ezt is jó állapotút. A párom is visszább vett a költekezésből, és magamnak már nem is tudom mikor vettem valamit, vagy mikor jutottam el a fodrászhoz. A nagyi (anyukám) sokat segít, kapunk tőle játékokat, ruhát, és kiváltja a tápszert (EÜ kártyára, nem jut eszembe a pontos neve), A nagypapi mikor jön látogatóba, szinte mindig hoz ajándékba pelust, gyümölcsöt, és nevesebb napokra, mindig pénzt kapunk ajándékba. Az én lányom 7 hónapos.

Kedves 12:26-os. Ezek szerint, te egy jómódú családban nevelkedtél, örülj neki, hogy nem kellett nélkülöznöd. Ha a te álláspontodat követné az emberiség, elég hamar kihalnánk. Ezekre a kérdésekre nem kötelező válaszolni.

2010. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

kedves második válaszoló!


Mi szívesen elfogadánka a feleslegessé vált kisruhát, esetleg ha mondasz egy elfogadható árat, az is megfelelne.

írsz privátba?

köszönöm

2010. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kérdezd meg a védőnődet is, hátha tud olyan anyukákat, akik már kifelé mennek a babakorból és megvállnának pár játéktól, rucitól...nálunk van olyan , h az anyukák, ami nem kell, azt odaadják a védőnőnek és ő a rászorulóknak oda tudja adni...kaptunk már így sok rucit, cipót, sőt még tápszert is...

ill...van egy barátnőm, akinek hasonló korú a babája, és cserélgetjük az épp nem kedvenc játékokat, pár hétre kölcsönadjuk, meg ők is...így nem veszünk újakat, de azért meg van a változatosság ...és amikor visszakerül, akkor is nagyon tudnak örülni ....

2010. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is megemlíteném a vatera.hu-t, teszvesz.hu-t és a zsibvasar.hu-t, itt sok olcsó dolgot lehet venni, én pl. 6db rugit vettem 1500ft-ért, szerintem ez jó árban van.

Pelenkát nem tudom, hogy mennyiért veszed db-ját pl., mert arra lenne javaslatom, ha én olcsóbban tudom megvenni.

2010. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elég nehéz,sajnos....

Mi úgy vállaltuk a 2. babánkat,hogy kiszámoltam mindent (a kiadásokat egy naplóban vezetem),még el is tudtunk volna rakni,de sajnos a válság közbe szólt.A lakás hitelünk 25 ezer forinttal több,és mindent emeltek(gáz,víz,áram)

Ha ezt tudom,biztosan várunk még,de ki tudta előre???

A két kisfiunknak mindent megadunk,ami koruknak megfelelő,a kicsi szinte csak "teszveszes" ruhákat hord,mert a bátyjáról csak 1,5 éves kora után raktuk el a ruhákat.Annyi szerencsénk volt talán,hogy ágyneműt (plédeket,takarót,párnát,baldachint,fejvédőt,lepedőket),

kiságyat,babakocsit elraktunk,erre már az elején nem kellett költeni.Játékokat is többnyire használtan veszek(pl.FP játékok)

Most már könnyebb,mert a baba már azt eszi,amit mi,a tápszer ,bébiétel,tejpépek piszok drágák,sajnos!

Pelenkát mindig negyed áron veszek a DM-ben,kuponnal.

Popsitörlőt is úgy veszek,ha a 4 csomagos akciós,akkor többet.

Én magamnak szinte semmi új dolgot nem veszek addig,amíg vissza nem megyek dolgozni.

Az áramon próbálok spórolni,és legtöbbször 2 napra főzök.

Távhős lakásunk van,így a fűtésen nem tudok:(!

Mérlegelni kell,hogy az a 4. baba,autó,labda stb.játék kell-e a gyerkőcnek:)?!

13 hónapos kisfiú anyukája

2010. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!