Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a babájuknak még nem...

Akiknek a babájuknak még nem nőt be a kutacsa, azokra a babákra mindig kell adni sapit?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam, hogy amíg a kutacs nincs teljesen benőve, addig kell rá a sapi. Ez tényleg így van?
2011. máj. 19. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem !

nem a kutacs miatt kell a sapi hanem mert hideg vagy meleg van vagy süt a nap vagy mert kopasz a kicsi


a kutacsot egy nagyon erős hártya fedi be amíg be nem csontosodik nem sérül azért olyan könnyen meg .-)

2011. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát, nekünk bizony azt mondta a dokinéni, hogy, amig nem nő be a kutacsa, takarjuk le a buksit (akár egy kis kendő is megteszi).
2011. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kutacs kb. olyan ellenálló, mint a vitorlavászon. Ha szerinted egy könnyű vászonsapi ehhez sokat hozzátesz, akkor tedd csak fel. (mármint nem te, mert lám, te is kételkedsz ebben az okosságban - szóval ez úgy "általában" szólt)


Az más kérdés, hogy ebben a napos melegben érdemes a gyerek fejét árnyékban tartani.

2011. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anniebianca ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy az erős napfénytől kell óvni a kutacsot. Tehát ha árnyékos helyen játszotok,nem kell.És hát az ember úgyse teszi ki a napra ilyen időben.
2011. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy így van.Nem csak a napszúrástól kell védeni, hanem a hőgutától is, amit akkor is kaphat, ha árnyékos babakocsiban van.Túlmelegszik, és ha nem vigyázol, estére sugárban hányhat.Én mindig hallgattam a nálam okosabbakra, a gyerekorvosra, és a védőnőre.Az összes barátnőm, és mindenki a családban,akinek pici gyereke van, még az egy éves gyerekére is tett sapkát, télen-nyáron.Délelőtt sétáltunk, és láttam egy anyukát a 2 gyerekével.Az egyik olyan 9-10 hónapos, a másik olyan 4 év körüli lehetett.Egyiken se volt sapka.A kicsi már ült a sportkocsiban, tolta őt anyuka a tűző napon, 11 órakor.Se napernyő, se árnyék.Még nézni is rossz volt.Egy baba nem olyan ellenálló, mint mi, felnőttek.Nem kell a széltől is óvni, de a tűző napon még én is felfordulnék, ha sokáig tűz a fejemre a nap.
2011. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszolt!
2011. máj. 19. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!