Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszabb anyagi helyzetűeket...

Rosszabb anyagi helyzetűeket kérdem, hogy tudják megoldani azt, hogy a babájuknak mindig mindene meglegyen?

Figyelt kérdés
Sajnos mi se állunk anyagilag fényesen, mivel én gyesen vagyok, a párom minimálbéren, és albérletben élünk. 1 éves múlt a lányunk, és sokszor nélkülözünk csak azért hogy neki meglegyen mindene, és itt is csak az alapvető dolgokra gondolok. Van valami praktikátok vagy bevált módszeretek, amivel jobban boldogultok? Mindenféle dologra értem, várom ötleteitek!
2010. jan. 2. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

szia


mi is megvonnunk magunktól mindent, de Ő, a fiam nem érezheti semminek a hiányát...

álltalában ha drága játékot kap azt vagy használtan veszem, vagy ha kap pénzt ajándékba akkor abból...

a családipótlék pl. az ővé abból neki vásárolunk, persze megesik az, hogy kölcsönvesszük a pénzét, de ígyekszünk visszaadni.

gyüjtögetni sajna neki nem tudunk így is épp ki jövünk sőt vannak nehéz hónapok, a férjem munkanélküli lett én gyeden de közbe jött a második bébi, remélem hamar talál melót és jobbra fordul a helyzetünk....

praktikát nem tudok., magamnak már azt sem tudom mikor vettem utoljára valamit talán a terhesség elött... az én fiam is 1 éves

2010. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszitek tolakodásnak, szívesen küldök ruhát, ami már kicsi. Írjátok meg hanyasat hord a babátok.
2010. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is a pelenkát és a popsitörlőt megvesszük neki fizukor hogy az tuti legyen, nehogy kifoggyunk /nem kis összeg ugye/. 9 hónapos a lányom, bébiételt nem eszik, most már azt amit magunknak megfőzök, így legalább azt nem kell venni, néha szoktam bébiitókát, de nem nagyon van érte oda, így arra sem kell költeni. Félretenni nem tudunk neki, de drága játékokat sem kap, mert nem azt tartom nevelésnek ha méregdrága játékokat veszünk neki, másrészt pedig jobban érdekli egy légycsapó mint egy mászó micimackó :)) Hogy hogyan lehet könnyebben azt nem tudom, de magunkra mi sem költünk, nem rendelgetek innen-onnan kozmetikumokat, nem veszek ruhákat, mostanában fodrászhoz is ritkábban járok, így spórolok.
2010. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%
csak tudnám miért kell szaporodni mint a nyulak aztán sírni, hogy nincs pénz és elindítani a gyereket az életbe 1 forint megtakarítás nélkül
2010. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Húú, de "kedves" vagy 12:26-os!!!
2010. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Te barom 1 babáról van szó,nem putrisok 6-8 purdjéval akik segílyesek.Ez ma Magyarország tisztességes munkából nem nagyon lehet családot alapítani MINDEN TISZTELETEM A TIÉTEK!
2010. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

12:24 Mi is így vagyunk, fizukor megvesszük neki a pelust, törlőkendőt, kajákat, és már erre általában elmegy 10-15ezer, és mégcsak nem is drága pelust veszük(nagykerest általában).Sajnos van, hogy nem is jövünk ki egész hónapban mégsem a dolgokkal, és hónap végén utánvenni..nagyon húzós. Elkezdtem az aukciós oldalakon árulni a kinőtt dolgait és az itthoni nem használt kacatjaink, így néha jön abból némi plussz pénz, de az se sokra elég. Én se költök magamra, a párom se magára, ritkán veszünk "luxusabb" termékeket.

Kedves Anyuka, aki a ruhákat ajánlott! Köszi, nagyon rendes vagy, nekünk az szerencsére az van, mert ismerősöktől örököltünk, de aki idelátogat biztos lesz, aki majd hasznát veheti!:)

2010. jan. 2. 12:33
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

12:26-os te egy akkora nagy paraszt vagy! Mi közöd hozzá, h ki miért vállal babát!

És igenis, az nagyon szép és becsületreméltó dolog, ha vki be mer vállalni ebbe a szemét világba babát! És a kérdező NEM azt kérdezte h a focicsapatnyi gyermekét hogyan tartsa el, henem azt hogy azt az EGYSZEM babáját!!!! Ez miért olyan nagy bűn és miért kell az állatokhoz hasonlítani!????

Jobban teszed, ha Te pedig az elmegyógyintézetet keresed fel és nem ezeket az oldalakat böngészed!

2010. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kedves 12:26-os! Gondolom te jó anyagi helyzetű vagy, és nincsenek ilyen gondjaid, de ha ilyen vagy, akkor inkább a szüleidnek is palántát kellett volna nevelni, nem téged!Bocs!
2010. jan. 2. 12:35
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Úgy birom az ilyen 12.26-os hozzászólókat, akiknek anyuci meg apuci a segge alá dug mindent és nincs gond az életre. Mégis boldogabbak vagyunk mi, akik néha szorongunk egy hónapban mint az ilyen puccparádék.

Bocsi de nem tudtam megállni.

2010. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!