Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem érzitek néha úgy, hogy...

Nem érzitek néha úgy, hogy beleszólnátok más gyereknevelési módszereibe?

Figyelt kérdés
Én sokszor annyira megmondanám,mit gondolok,de tudom,hogy nekem sem esne jól,ha beleszólnának a dolgaimba.Én így látom helyesnek,így teszek.Mostanában elég kialvatlan vagyok,ezért nem nagyon gondolom meg kétszer,mielőtt mondok valamit.Pár nap alatt két barátnőmnek is elmondtam a véleményem és valószínúleg okoskodónak gondoltak.Az egyik örömmel mesélte,hogy a 3 hónapos fia végignézett karácsonykor egy egész estés (bő egy óra) mesét és mennyire tetszett neki a villódzó képernyő.Én meg a képébe vágtam,hogy beteg lehet tőle a gyerek és én nem tenném.A másik meg lelkendezve mesélte,hogy ül a féléves babája.Aztán kiderült,hogy nem magától ül fel,csak nem borul el ha ülteti.És sajna neki is beszóltam,hogy később gerincferdülése lehet.Hogyan kell megállni,hogy ne szólj bele,ha szerinted nem tesz jót a gyerekkel?
2009. dec. 28. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ugyanúgy kell megállni, mint bármi más témával kapcsolatban. Ha nagyon nem megy, akkor próbáld ki, hogy az anyukának nem szólsz semmit, és csak otthon pl. a pároddal beszéled meg (akkor legalább kibeszéled magadból). Vagy ha nagyon muszáj és nem bírod megállni, akkor meg ne okoskodóan, hanem csak úgy mondd el, hogy mit olvastál erről, vagy mit mondott neked a védőnőd, orvosod. Valahogy így.

Én amúgy nem érzek késztetést hogy beleszóljak, úgy vagyok vele, mindenki törödjön a saját dolgával. Engem épp eléggé lefoglalnak a saját gyerekeim, és örülök, ha kiigazodok, hogy is neveljem őket következetesen, türelemmel, szeretettel.

Hármasikres anyuka

2009. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze én is úgy mondom,hogy "azt olvastam,hogy..".De tévét nézetni egy 3 hónapossal több,mint egy óráig...De egyébként befogom a szám,tudom,hogy nekem sem esik jól,ha beleszólnak.Csak mostanában elég fáradt vagyok és nem nagyon gondolkodom,csak beszélek.
2009. dec. 28. 09:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálok csak jótanácsot adni, semmiképpen sem kioktatás céllal.


Pl: én úgy tudom,h nem túl jó, ha ültetik a gyereket amíg magától nem ül, mert a gerincének nem jó. De persze te döntöd el/te tudod hogyan szeretnéd/te tudod mi a legjobb a babádnak.


Kb ilyesmi és próbálom a legkedvesebb hangsúllyal. Én azt sem ítélem el, amikor vki együtt alszik a gyerekével, vagy 3 órán keresztül altatja(ha nem akar ezen változtatni), mert őnekik ez így jó, így találja helyesnek.

Nekem anyósom gorombán rám szól ha vmit nem úgy csinálok, ahogy ő csinálta a fiával, szóval tudom milyen rossz ha beszólnak. Anyukám viszont csak jó tanácsot ad, h ő hogyan csinálta, de nem haragszik meg vagy nem oktat ki, ha nem úgy csinálom.


Azért jó ha hallok más módszert is.

2009. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tanácsot csak akkor adj, ha kérik, ez aranyszabály. Különben bármilyen okosat is mondasz, nemkívánatos. Úgyis látni fogja, hogy te nem tévézteted a babét. Ha rákérdez, mesélj magadról, anélkül, hogy bármit hozzátennél.
2009. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érzem néha úgy hogy legszívesebben beleszólnék, de nem teszem. Én szoktam tanácsokat kérni, van amit megfogadok és van amit nem. Anyósom erőszakos nőszemély, csak az jó amit Ő mond, de le se sz@rom. Anyukám elmondja szerinte mi a jó, de nem akarja rámerőltetni, csinálom ahogy jónak látom. Barátnőm 6hónaposan olyanokkal etette a babáját, hogy az orvos kiakadt(tej,füstölt csülök,tojásrántotta,lekváros kenyér), de nem szóltam egy szót sem, csak azt mondtam hogy én nem tenném. Azóta nem beszél velem, ráadásul allergiás lett a babája a tojásfehérjére.
2009. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a saját gyerekemmel foglalkozom nem a máséval,megjegyzem időm sincs még a más dolgába is beleszólni!

Gondolom te sem őrülnél ha nekiállnának kioktatni más szülők,mindenki úgy neveli a sajátját ahogy akarja!

Erre szokta a nagyanyám mondani,hogy "mindenki a saját portáján söprögessen"vagy valami hasonló!

2009. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát próbálj meg előtte gondolkodni... :) Viccet félretéve tényleg próbálj meg előtte magadban 10-ig számolni, mert a legtöbb anya tényleg nem veszi jó néven, ha bármilyen jelleggel beleszólnak a gyereknevelésbe. Ha végképp nem bírod ki, esetleg kezdd úgy, hogy azt hallottad, úgy olvastad, és Te emiatt így meg így csináltad a saját gyerekednél. Talán így megértik és megfogadják a tanácsodat. Szóval nem biztos, hogy azzal van a gond, hogy beleszólsz, hanem hogy hogyan. :) 19 hónapos kislány anyukája.
2009. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem érzem úgy mert nem szólok bele. Pedig a sogórnőm annyira béna, néha úgy megmondanám hogy mit kell csinálni azzal a szerencsétlen pici gyerekkel, aki csak sírdogálni tud. De nem tehetem mert nem az én tisztem más gyerekét nevelgetni.
2009. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!