Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyereknevelési könyvet...

Milyen gyereknevelési könyvet ajánlotok és miért?

Figyelt kérdés
10 hós a babám, Suttogót olvastam
2010. okt. 3. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első 12 hónap című könyvet olvastam, az nagyon jó. Ezen kívül semmi ilyesmit nem olvastam, ösztönből csinálom a dolgokat.
2010. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem árt,ha elolvasol ilyen könyveket,mert lehetnek benne hasznos ötletek is. De gyereket nem lehet könyvből nevelni,mert ami beválik az egyiknél,az a másiknál nem. A józan észt a legokosabb használni.
2010. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ranschburg Jenő: Szülők lesznek

Érthetően magyarázza el az alapvető nevelési módszerét, könnyen alkalmazható.

2010. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Ranschburg-könyv tényleg jó, én is ajánlom, de ez csak a nevelésről szól, a gondozásról nem.


A 12 hónap is remek, az meg hónapról hónapra magyaráz el mindent, mozgásfejlődéstől kezdve a hozzátápláláson át a jellenző betegségek tüneteiig mindent, ami eszedbe juthat.

2010. okt. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondozási könyvünk van, igazából még a dac-hiszti korszakok előtt szeretnék pár pszichológiai könyvet elolvasni. Tudom, hogy minden gyerek más és más, de szeretnék tisztában lenni azzal mi-miért történik és szeretnék megismerni egy-két gyereknevelési "irányzatot".
2010. okt. 3. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Ranschburg Jenő Szülők könyve.

Dac és hisztihez itt egy nagyon jó link:

[link]

Igaz, hogy 3 évesekhez mondja, de én már régebb óta alkalmazom az elveket, módszereket a 21 hónapos kislányomnál.

2010. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. elfelejtettem írni, hogy miért ezeket: azért, mert ranschburg is, meg a blog szerzője is emberként tekint a gyerekekre. Figyelembe veszik, hogy miért is van ez az egész dacosság. Nem erőből akarják megoldani, hanem ésszel, és így sokkal többet is érnek el. Nem abból indulnak ki, hogy : na te büdös kölök, majd én megmutatom, ki az úr a háznál! hanem abból hogy: édes kisfiam/kislányom, majd én szép finoman rávezetlek, mi is az a szociálisan elfogadott magatartás! :))))

szerintem ez illik egy szülőhöz (eltekintve attól, hogy hosszútávon is ez a helyes, mert nem csupán tüneti kezelést ad), és nem a veréssel, erőszakkal párosuló kiképzőtiszit magatartás.

21 hónapos a kislányom

2010. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Még csak most tudtam elolvasni a linket, de NAGYON JÓ ! Nagyon köszönöm a segítséged és ajánlásod!:)
2010. okt. 6. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!