Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek Traci Hogg...

Mi a véleményetek Traci Hogg (suttogó) gyereknevelési tippjeiről?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja nem alszik jól a lányom, ezért gondoltam h megveszema suttogó mindent megold című könyvet. Amikor olvasom, minden olyan szépnek és jónak tűnik, de a való életben más. Próbáltam a suttog-ütöget módszert, felvesz-leteszt, de egyik se jött be.

a napirendet se tudom úgy beállítani ahogy írja le (4É: ébredés, étkezés, ébrenlélt, én) mivel a lányom nem hajlandó 2-3 szor aludni napközben.

nektek bevált? tudom, hogy nem lehet könyvből gyereket nevelni.

9 hós a lányom


2010. szept. 27. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Én amikor olvastam, akkor azt éreztem, mindent rosszul csinálok... Nálunk 11 hósan lett igazán napirend, amikor már csak egyszer aludt napközben. Addig minden változó volt. Hidd el, egy pár hónap, és jobb lesz nektek is. Addig meg próbálkozz mindenfélével, majdcsak valami beválik.
2010. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
9 hós a fiam. A barátnőmtől kaptam a könyvet hogy elolvassam. Neki nem tetszett a módszer. Megmondom őszintén nekem sem. Bár én nem azért olvastam mert bármi bajom lenne a babám napirendjével. Naponta általában egyszer alszik 2 órát de ha nagyon fáradt néha 5-6 körül is szundít fél órát. Nem szerettem volna olyan napirendet beállítani ami nekem jó de neki nem. Az ő igényeit követem. Nyugodt kieggyensúlyozott mosolygós baba.
2010. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően nagyon jó irányelvek vannak benne, de mint bármely más könyvet, ezt sem szabad szóról szóra venni, és alapvetően ettől várni a megváltást. Nekem megvolt már babám születésekor (első gyerek) és rengeteget segített h megértsem őt (a természetés, a jelzéseit). Kb hat hónapos koráig (amíg 3* aludt) a 4É is remekül működött (persze nem óramű pontosan, hanem egy napi rutint adott).

Van természetesen benne több olyan dolog, ami nem tetszik, nem is alakalmaztam soha. Azt is látni kell, h ez egy olyan társadalmi környezetnek/ben íródott, ahol az anyák max 3 hónapig tudnak otthon maradni a babákkal (akkor is ált fizetés nélküli szabin) és utána visszamennek dolgozni. Mi nagyon szerencsések vagyunk, h ennyi ideig itthon lehetünk állami támogatással.

2010. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az alapvetés jó, de sztem amiket leír benne esetek....hát, elhiszem, hogy beválik neki, de azt nem, hogy mindig! az enyémmel sem vált be se a susogás, se a felvesz letesz. sztem nem lehet így alkalmazni dolgokat, hogy így írják a könyvebn, így lesz, merthát ugye a babák nem olvassák el a könyveket, hogy nekik meg így és így kéne reagálni. sokszor írja: ha így csinálsz, garantálom, hogy pár nap alatt megoldódik a probléma. ja, garantálja, de te mit kezdesz a garanciával, ha mégse? nem mehetsz oda hozzá, hogy akkor kérem vissza a pénzem....szóval max, megpróbálja az ember az aodtt módszert, ha meg nem jön be, akkor tudomásul veszi, hogy ez a könyv sem csodaszer. azok ugyanis nicnsenek. csak türelem, meg pozitív hozzáállás, sok szeretet, következetesség. ezekből kell kihozni a legjobbat, amit a gyerek alaptermészete csak enged.

21 hónapos kislány anyukája

2010. szept. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A felvesz-letesz módszer nekem nagyon bejött! Azóta leteszem és 5perc múlva már alszik is. Igaz ehhez 1hónapra volt szükségünk. Nagyon jól össze van szedve benne, hogy miért nem alszik rendesen, mi lehet a baj. Végre visszakaptam az éjszakáimat, és az életemet is. Korábban volt, hogy 15x kelt fel és sírt, de min.6x. Olyan voltam, mint egy zombi.


A 4É képtelen voltam tartani ebben a sorrendben- nálunk a kaja közben, késöbb utána ment az alvás. A mai napig így van. Sok minden jó benne, de nyilván nem mindenkinél jó. A hiszti kezelése nem tetszik, nekem a "Szuperdadás" jobban működött.

Elolvasni érdemes, mert könnyű és szórakoztató. Ha az ember tanácstalan, van mihez nyúlni.

2010. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!