Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beleszólnátok egy csecsemő...

Beleszólnátok egy csecsemő nevelésébe, aki nem a tiétek?

Figyelt kérdés
11 hónapos gyerekem van. Jó gyerek, sose volt vele gondom a következetesség miatt. A családban nemrég született egy baba, most 2 hónapos. Folyamatosan kézben van, de úgy sem nyugszik meg, sír. Alig van nyugodt perce. Szerintem az a baja, hogy túl van öltöztetve, és olyan cuccok vannak rajta, mint egy felnőtt emberen. szorítós szoknya, meg ilyesmi, csomó rétegben. Az anyja sokkal jobban figyel a gyerek kinézetére, mint az igényeire, és így ráadásul még koravénnek is tűnik a baba, ráadásul tuti, hogy a komfortérzetével van a gond. Napirendje sincs, és alig beszél hozzá. Én eldöntöttem, nem szólok bele, mert az ő életük, még ha nehéz is szenvedni látni egy ilyen picit, de kíváncsi vagyok, hogy ti elmondanátok-e az észrevételeiteket.
2010. febr. 22. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez kényes téma, gondolom Te is pipa lennél, ha beleszólnának a dolgaidba, bár, itt egy babáról van szó, de akkor is necces. Max. ha kérdeznek, mivel égettem meg már magam ilyesmi miatt. Mindenesetre sajnálom azt a picurt.
2010. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem szólnék bele. Szerintem senkinek sincs joga. Max akkor mondanám el az észrevételeim, ha a lányom gyerekéről lenne szó. Mennyire vagytok közeli rokonok? Mert esetleg ha az anya a tesód...
2010. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, ezért nem is szólok bele. Ha a tesóm lenne, akkor gond nélkül mondanám, mert vagyunk olyan jó viszonyban. Mondhatni nem rokonom, de egy halvány szálon egy családhoz tartozunk, ezért hétvégente szoktunk találkozni.

Rossz nézni, én meg csak hallgatok. Ez így is lesz még egy darabig. Burkoltan ezt nem lehet elmondani. Így sajnos én is csak sajnálni tudom a picurt. :( Várok még válaszokat, és köszi az eddigi válaszolóknak.

2010. febr. 22. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs életveszélyben, addig ne szólj bele.

Én akkor szóltam rá a barátnőmre, amikor a gyereke már 1 hete véreset kakilt, hogy most már azért tényleg illene orvoshoz vinni... Az egyéb hülye dolgai, amivel nem értek egyet, már nem érdekelnek, nem foglalkozok velük. Pedig tudnék mesélni.

2010. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, ha nem kérik ki a véleményedet.
2010. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem mindenki egyetért velem. Be kell csukni a szemem. :) Nehéz, de ez van. :)
2010. febr. 22. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én már égettem meg magam ilyennel...a végén még én voltam a rossz, szóval nem szólnék, esetleg annyit, ha nagyon sír, megkérdeznék anyukától, hogy: "nagyon meleg van itt, nem lehet, hogy azért sír, mert neki is melege van?" talán észbe kapna...
2010. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az ilyenbe azt birom,hogy közben meg nem panaszkodik? Csakmert nekünk van egy ilyen elég jó barát család ismerősünk és ott is egyfeszt kézben van a baba (11 hós) alig engedik mozogni szerencsétlent, csak állítgatják feszt szegénynek mindene görbül alig bírja tartani magát, de szabadon császkálni nem engedik, odakint is úgy sétáltatják hogy ölben ! a 10 kilós gyereket, így is altatják sétálgatva még mindig.

Ez oké is, szivük joga de közben meg az anyuka folyton nyavajog hogy jaj de szörnyű ez így meg hogy nekem milyen SZERENCSÉM van hogy nem ilyenek a gyerekeim, mintha csak a szerencsén múlna...holott szoktatás kérdése.

Szóval én próbáltam neki igy finoman mondani hogy tegyék le egy kicsit Zsombikát napközben. Na akkor arra is megvotl a válasz hogy jaj dehát magára ránt mindent, mondtam neki a járókát (hát ő oda nem teszi mert az kicsi) mondtam neki hogy akkor ajtóráccsal kerítsen el egy helyet (jaj hát azt se mert az olyan mint egy ketrec)..wááá>>:( Gondoltam magamban, jó akkor fogja a kezében 18 éves koráig...

Szóval ezzel csak azt akarom mondani hogy ha panaszkodik hogy csak kézben van el meg sír meg stb.akkor finoman megkérdezhetnéd h nem lehet e hogy melege van vagy ilyesmi..

Bár erősen gyanítom mit válaszolna:((

Szegény gyereket sajnálom de nagyon...

2010. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen... nekem is azt mondja, hogy szerencsém van, mert az enyém milyen jó gyerek.

azért a gyerekvállalás szerintem nem Las Vegas :) vannak vérmérsékletek, de azért egy jó alaptermészetű babát is el lehet rontani. szerintem az övé se lenne ennyire nyűgös alapjáraton, szerintem jó baba lenne.

Nem mondok én neki semmit, úgyis csak én járnék rosszul.

Köszi a válaszokat! :)

2010. febr. 22. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!