Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám pár nap múlva lesz 5...

Babám pár nap múlva lesz 5 hónapos. Csak anyatejes. Kb.1 hete csak 4-5 percig szopizik, és amikor kiengedi a cicit, utána már nem hajlandó újra bekapni egyiket se. Miért? Hogy csináljam az etetést?

Figyelt kérdés
Hiába próbálkozom 10-20 perc múlva, akkor se. Cumisüvegből viszont szépen megissza a pótlást. Csak az a baj, hogy így elég macerás az egész etetés. Nem tudom mennyit fog szívni, mennyi tejet melegítsek...stb. Van hogy csak 40-et eszik a ciciből, de olyan is van, hogy 130-at. Valószínűleg nehezebben jön a tej, és kevesebb is, mert pár hete még 180-200-at megevett egy ciciből. Eddig még volt fagyasztott anyatej, de már csak pár napig fog kitartani, aztán tápszer.
2009. dec. 27. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
tápszer szép fokozatosan ameddig van még tejcsid, és én elkezdenék hozzátáplálni. de mindenképpen konzultálnék a védőnömmel vagy a gyerekorvossal.
2009. dec. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

4-5 perc alatt lehet megeszi az adagját.

Honann tudod, hogy kelll neki a pótlás?

Amúgy feleleges lenne tápszerzni, inkább a hozzátáplálás, vagy tedd sűrűbben cicre.

2009. dec. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém dettó ezt csinálta, kinlódtam egy hétig, aztán feladtam, úgy döntöttem, ráhagyom, majd lesz valahogy. Nem adok neki pótlást, és még mindig pár perc után abbahagyja, de hízik, úgyhogy gond nem lehet.

Kéri amúgy a pótlást? Mert ha nem, akkor ne méregesd, hagyd rá, tudja ő, mennyire van szüksége. Csak akkor pótolj, ha látod, hogy éhes maradt, vagy ha kéri.

2009. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam így.Szerintem próbáld meg azt,hogy bármenyit is szopizik, ne adj neki pótlást,legfeljebb hamarabb jelzi,hogy éhes,többet is fog enni és a sűrűbb cicire tevésnek olyan áldásos hatása van,hogy szaporítja a tejcsit!Nemtudom mióta adod a pótlást cumisüvegből,vigyázz vele,mert könnyebb neki és elszokik a cicitől,akkor annyi!(még van visszaút,picit több sírás,kitartás,mindkettőtöknek jobb lesz! :-)) Hidd el megéri!
2009. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A pótlást mindig megissza, rögtön bekapja a cumit. Ha nem vagyok elég gyors, akkor már kéri a kaját, de cicilni nem hajlandó. Az elmúlt hetekben nem igazán hízott, köhögött, folyt az orra, enni is kevesebbet evett, de előtte reggel 200-250-et (300 is előfordult 1-szer), utána napközben 130-180-at evett, de akkor csak cicizett. Sajnos fejni már alig tudok, még akkor is, ha csak 60-70-et evett. Lázas voltam 2 napig+egyéb idegesség, szerintem ez csökkentette le a tejemet.
2009. dec. 27. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!