Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érzitek néha úgy, hogy a...

Érzitek néha úgy, hogy a babátok "nem szeret"?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 11 hónapos, és mostanában azon gondolkodom sokat, hogy vajon szeret-e egyáltalán. Sokszor előfordul, hogy bármit csinálhatok, akkor is csak hisztizik. Ha megölelem, eltol magától legtöbbször. Ha puszilgatom elfordul, és még sorolhatnám, mert ezer ilyen dolog van. Mikor fog úgy látványosan ragaszkodni hozzám? Lezs egyáltalán ilyen?
2009. dec. 15. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom az 1. naptól kezdve ilyen volt nagyon sokáig. Amikor a szülőszobán kihozták nekem, csendben volt, átvettem elkezdett üvölteni. Átvette az apja, elhallgatott. Később is ezt csinálta, ha én vettem fel, sírt. Na, gondoltam, ennyit a magzati érzékelésről. Pedig sokat beszéltem hozzá, meg mondtam, hogy szeretem, nagyon várom, stb. De úgy látszik nem ismert meg, vagy nem is értette, vagy nem vette komolyan?

Kb másfél éves korától én vagyok a mindene, imád, puszilgat, ölelget. Pedig már lemondtam róla, hogy bújós gyerekem lesz. De ha hiszti van, még mindig tud undok lenni. Ez nem azért van, mert nem szeret, de a frusztrációt még nem tudják hogyan levezetni.

2009. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én mindigis utáltam,ha engem ölelgetnek meg puszilgatnak,már kiskoromban is mindig eltoltam magamtól a szüleimet (azóta nem is próbálkoznak:D) de attól még IMÁDOM őket,és kiskoromban is imádtam!! Nem tudom,valahogy nem szeretem,ha valaki kimutatja,hogy szeret engem,ez elég fura,de tényleg mindig így volt.
2009. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában vannak ilyen gondolataim. 14 hónapos a kisfiam és újabban fene önállónak érzi magát :)) Az nem úgy van ám, hogy bármikor ölelgethetem, puszilgathatom, tol el magától, küzd hogy lemászhasson az ölemből, még morog is hozzá :)) Amúgy jókat vidulok rajta. Ha jön hogy vegyem fel (ez 90%-ban azért van hogy ezáltal elérjen bizonyos műszaki dolgokat, pl. magnó, telefon, mikrosütő, lámpakapcsoló, billentyűzet) van hogy jól megölelgetem és mondom neki hogy "most puszicsapdába kerültél", vagy hogy "Te akartál feljönni, cserébe tűrni kell anya szeretetrohamát". De már mászik is tovább, nagyon elfoglalt, nem ér rá holmi érzelgősségre :))


De komolyra fordítva, tényleg vannak olyan gyerekek akik kevésbé igénylik a gyakori tesi kontaktust. Anyum szerint én is ilyen voltam és tény hogy felnőttként sem vagyok egy bújós cicamica. Ill. olvastam hogy egy éves kor körül van egy ilyen "egyedül is meghódítom a világot" attitüdjük a kicsiknek, ami kb másfél éves korig tart, amikor megint egy szeparációs-szorongásos - anyás időszak következik.


A "hisztizik bármit csinálok" nálunk is megvan, szerintem ez direkt szivatás, látszik a huncut pofiján hogy marha jól szórakozik ahogy erőlködök :) Ilyenkor észbe kapok és abbahagyom a küszködést, úgy teszek mint aki nem figyel rá és elég gyorsan abba is hagyja a tobzódást.

2009. dec. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13 hós múlt a lányom, de most kezdte a héten, hogy jön és ő ölel meg. Hátulról megtámad és átkarolja a lában, hogy lépni sem tudok, hozzá kacag, néz fel és majdnem hanyatt esik. Nagyon élvezem, mindig leguggolok hozzá, megölelem és mondom neki hogy én is nagyon szeretlek. Eddig nem csinálta, és ha én kezdeményezem az ölelést neki sem kell általában. Türelem!
2009. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy talán kissé elkényeztettem, már ha lehet ilyesmiről szó egy 11 hónaposnál. Én állandóan azon vagyok, mindent megteszek azért, hogy Ő mindig jól érezze magát, és elégedett legyen, nevessen, és mindene meglegyen. És lehet, hogy már teljesen készpénznek veszi, a legtermészetesebb dolog számára, hogy Anyával mindent lehet. Azért zavar csak kicsit a dolog, mert Apához viszont ezerrel bújik, meg másokhoz is, akiket ritkábban lát, persze nem sokáig, csak pár percig tart az "újdonság varázs", de akkor is. Olyan rossz. :-((
2009. dec. 16. 08:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Dettó, mint a 2. válaszoló!!!:)

Már kicsinek sem tűrtem, hogy öleljenek, pusziljanak és ez ma is így van(de biztosíthatlak, hogy attól még a szeretteimet imádom, mindennél jobban). Ahogy a felnőtteknél babáknál is különbözik, hogy mennyire igényli a bújást, testi kontaktust. Nálunk a férjem sem nagyon ölelős, csókolgatós, én összebújva nem is tudok aludni, hála Isten Ő sem!:) Ennek ellenére a kisfiam nagyon bújos, folyton simogat, puszilgat, na nála azért más a helyzet, őt egész nap tudnám csókolgatni, ölelgetni, de ha nem ilyen lenne is tudnám, hogy szeret(magamból kiindulva)Ne aggódj, biztos vagyok benne, hogy a kicsidnek Te vagy a mindene!!!

ÜDv

2009. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!