Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van, hogy a 6 hós babám...

Miért van, hogy a 6 hós babám már második napja nem akar aludni este csak kb 11 körül?

Figyelt kérdés

Eddig mindig 9-fél 10 között szépen elaludt a szopi közben, most nem. Hiába teszem be a kiságyba, akkora felfordulást csinál... Nem akar még aludni, pedig a pocak tele. Hagytam ma is a kiságyba, de csak forgolóódott, gagyarászott és összedíbolt mindent, még a rácsvédőt is lekötözgette. :D

Ez mostmár így lesz, fent lesz éjfélig? Egyébként kelni meg ugyanúgy kel, mint eddig.


2008. júl. 19. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Jó lenne tudni a napirendjét, lehet, hogy egy délutáni alvást kéne kiiktatni, vagy lerövidíteni. Bizony egyre kisebb az alvásigényük. Feltéve, ha ez az oka. Reméljük, mert ez könnyen orvosolható. Az jó jel, hogy nem sírós, nyűgös.

Sok sikert! :o)

2008. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is fél évesen kezdődött a ramazuri.

Addig minen éjszakát szépen átaludt, semmi gondunk nem volt, aztán jött egy pont és mi rosszul reagáltunk. Nekünk 5 hónap volt helyre hozni.... :D

Ha idejében felisemered a helyzetet, akkor nem tart ilyen sokáig.

Nálunk ekkortájt keztek jönni a fogacskák. Ez egybeesett az önállósulással, a szeparizációs félelmekkel, és persze alssan lassan azzal, hogy már fel tudott állni az ágyában (na, ha már fel tud állni, akkor nehezebb altatni...)


A lényeg, hogy ha valóban minden rendben van: nem éhes, nincsenek fájdalmai, nem fázik, nincs melege, nem beteg stb. akkor altatást minden eset ugyanúgy kell csinálni, és meg kell tanítani neki ( ez kb. 1-3 nap) hogyan kell egyedül elaludni.

A cirkuszt ugyanis élvezik a picik! és nagyon hamar megtanulják, hogy kis "hisztivel" milyen jól el lehet nyújtani az ébrenlétet! Az a tény, hogy most kezdi felfogni, hogy Mama és Ő külön lények, de azzal még nincsen tisztában, hogy amit nem lát az még attól létezik csak nehezíti a dolgot. De komolyan mondom pár nap alatt, ha következetesek vagytok, meg tudjátok tanítani egyedül elaludni, és nem lesz gond, hogy ébren teszitek le.

2008. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak egyet tudok érteni előttem szólóval :)

hasonló volt az eset nálunk is.

délutáni alvásra szükségük van még ilyen korban. Én semmi esetre sem rövidíteném le egyik nappali alvását se azért, hogy éjjel jobban aludjon. Lehet, hogy furcsán hangzik, de egy kipihent gyerek este sokkal jobban laszik! ha sokat alszik napközben csak jobban fog aludni éjjel. Nálunk legalább is ez a helyzet. Ha minden eset ugyanúgy zajlik, megszokják a picik, hogy ilyen az este és megtanulják, hogy ez az alvás ideje.

sok sikert!

2008. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen gyorsan írtatok is.. :) Most aludt el, eddig nem bírtam vele. Nem nyűgös, nem sírós, csak játszani akar és iszonyat aranyos, egyfolytában kacag. Csak azért így fárasztóbb a nap, mert még most jön a rendet csinálok dolog. :(

Eddig ha betettem a kiságyba és még nem aludt, nem volt gond, pár perc alatt elszenderedett. De most nem. Egyszerűen nem álmos és bármit teszek nem alszik. Ma kb fél órát vártam, oda se mentem, csak hallgatóztam. Elszórakoztatta magát. :D

A napirendje megvan, nem borítottam fel. Változó volt mindig a nappali alvásigénye, van hogy elég 1 óra, van hogy 4-5 óra nappal. Viszont éjszaka, már kicsi kora óta max fél 10 és alszik reggel 6-ig.

NA majd kitalálok valamit. Még várok tanácsokat.

Puszi nektek!!

2008. júl. 19. 22:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk volt hogy hajnal fél 4 - kor még szépen beszélgetett.Én amíg nem ordított, nem piszkáltam.Aztán úgy látszik rájött hogy magával tol ki, mert nagyon fáradt lesz, és kb.két hét alatt leszokott róla.
2008. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!