Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pici lakása érkezik a második...

Pici lakása érkezik a második bébink. Mit tegyünk, hogy a nagyobbik tudjon aludni mellette?

Figyelt kérdés
1 szoba+ amerikai konyhás nappaplis a lakásunk. A férjemmel kint alszunk a "konyhában". Kisfiam a szobában amióta megszületett. Egy éves korára állt be és aludta át az éjszakát. 20 hónap lesz a gyerekek között. Kivinni nem tudjuk magunk közé a kicsit. Egy újabb ágy nem fér be a szobába már, hogy én költözzek. Félek, hogy kisfiam nem fog tudni aludni a szoptatás, sírások miatt. Felriad minden zajra. Ti hogy oldottátok meg? Egyéb jó tanács?
2009. szept. 21. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem lesz hasznos a válaszom, de én sem tudtam megoldani ezt a problémát. Ezért vártam a második gyerekkel, egy évet, hogy átköltözzünk másik lakásba. Viszont egy ismerős házaspár csinált olyat, hogy a nappalijuk egyik sarka ún. dolgozósarok volt, és azt lerekesztették egy paravánnal,ami a mennyezetig ért teljesen elszeparálták a ház többi részétől, itt aludt a nagyobbik gyerek. Persze ez sem a legjobb megoldás....
2009. szept. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy éve vettük a lakást hitelre. Még jó pár évig itt fogunk lakni.. A nappalink akkor hogy épp hogy elfér benne egy kihúzható kanapé és az ebédlő. Sajnos erre sincs lehetőség.
2009. szept. 21. 08:10
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Akkor az lehet a megoldás, hogy a nagyobbik gyerek alszik a férjed mellett, te meg benn majd a picivel..Lehet a szobába nem gyerekágyat kell betenned, hanem egy nagyobb kanapét, amin te és a pici elfértek. Ez sem jó megoldást, de nem látok jobbat egyenlőre...mert igen, a nagyobbik gyerek fel fog ébredni a sírásra, szoptatásra. Nálunk ez úgy is előfordult nagyon gyakran, hogy másik szobában, csukott ajtónál voltunk, a pici meg végigüvöltötte az éjszakát...
2009. szept. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia

a gyerekszobából kellenne,valahogy leválasztani egy részt.de sajnos ,így nem tudok segíteni,ha lenne alaprajzom a lakásról lehet többet tudnék segíteni.nem önteltség, de kreatív vagyok, itthon is jó pár dolgot megkellett oldani, átpakolni.

2009. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A gyerekszobába meg tudjuk oldani hogy a kettő végébe kerüljön a gyerek, nem egymás mellett legyenek. A sírás viszont így is hallatszik. Nálatok egy idő után megszokták a gyerekek hogy ott a kistesó?
2009. szept. 21. 08:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként mi is gondoltunk arra, hogy a nagyobbik apuval én meg a szobában alszok, de nem tartom jónak ha egy ágyban vannak a szülők a gyerekekkel. Egyfelől nem tudom majd visszaimádni az ágyába, másfelől mi sem tudunk aludni mellette. Engem nagyon zavar hogy forog, nehogy összenyomjam stb. A férjem is így van vele.
2009. szept. 21. 08:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 és fél év van a két gyerek között. Nagyon paráztam, mert a nagy mellé került az újszülött, mikor hazamentünk, egyszerűen nem volt más megoldás. Soha semmi gond nem volt. A nagy fel sem ébredt a sírásra, megszokta hamar :)
2009. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az idösebbik gyerkőc pici korától arra volt szoktatva,hogy ne csöndben aludjon hanem valami zaj mindig legyen körülötte akkor nem fogja zavarni.És hamar hozzászokik a picurka sírásához.Az én lányom mindig tv-n aludt el.Nálun is kicsi a lakás és mikor a rokonok elidőztek nálunk ő már aludt egyszer sem ébredt fel a hangos bszédre vagy a nevetésre.Pedig nagyon behallatszik a szobába.
2009. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Saját tapasztalatomat szívesen megosztom Veled.Nekünk hasonló a kis házunk,mint a Tiétek,csak "mínusz a szoba",tehát csak az amerikai konyhás nappaliból áll./A tetőtér még nincs befejezve.../Szóval ebben az egy helyiségben élünk négyen./Mint egy bútorraktár...Remélem,azért hamarosan sikerül egy tágasabb otthont vásárolnunk/A gyerekek közt két év a korkülönbség.Nálunk soha nem volt "csend",a kislányom ebbe a nyüzsgésbe született bele.Mindketten jó alvók,egyáltalán nem zavarják egymást.Nem biztos,hogy sokat fog sírni az érkező pici babátok,így ettől előre szerintem ne tarts.Szuper,hogy van a nappalin kívül még egy szoba,nyugodtan aludhatnak a kezdettől együtt a gyerekek.Nekik ez lesz természetes.Esetleg amíg nagyon picike az újszülött egy kinyitható szivacs fotelágyra beköltözhetsz a gyerekek szobájába a kiságy mellé/nappal ezt elpakolhatod,nem lesz útban a szoba közepén/,így már az apróbb jelzésekre tudsz reagálni,nem lesz sírás,mert a nyöszörgésre már fel is ébredsz.De természetesen majd meglátjátok,hogy alakul.Minden jót nektek.
2009. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!