Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek már régen elhagyta a...

Akinek már régen elhagyta a délutáni alvást a gyermeke, az hogy fog vagy fog e egyáltalán aludni az oviban?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves,tavasszal viszem oviba,akkor már ott is akaron altatni



Kisfiam 3 éves,már 26 hónapos korától nem alszik délután,tehát rászoktatni sem tudom,ugyan mindig besötétítek,legalább pihenjen.De ha 6 órakor kel,akkor sem alszik,nem nyűgös csak nagyon ritka alkalmakkor.Oviban változik ez vagy egy tortúra lesz?Egyébként ha nyugton kell maradni,azzal nem lesz gond,nem olyan izgága csak néha:)


2011. nov. 15. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyrészt lehet hogy az oviban fog aludni. Már csak azért mert ott sokkal több élmény éri a gyerekek között mint veled, nem úgy értem hogy nem foglalkozol vele eleget, hanem egyszerüen lefárasztják egymást.

Másrészt lehet hogy csak veled csinálja ezt, tehát ott ahol látja hogy mindenki megy szó nélkül aludni, ott meg se próbálkozik azzal hogy fent legyen.

Harmadrészt ha nem alszik, akkor nem alszik. Olyankor csendes tevékenységet szoktak folytatni az óvónővel.

Az én fiam 4 éves. Itthon nem alszik sose már délután.

Az oviban mondjuk heti 2-3 szor alszik egy órácskát.

Ha meg nem akkor mesekönyvet nézegetnek az óvónénivel, vagy kirakóznak vagy mondják neki hogy nem kell aludni csak kicsit dőljön le.(sokszor ebbe a pihenésbe végül csak belealszik).

2011. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi hogy leírtad,megpróbálkozunk vele!
2011. nov. 17. 09:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!