Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik már...

Azok az anyukák, akik már adnak 9 - 10 hós babájuknak kenyeret, kalácsot, kiflicsücsköt, stb. a babájuknak hány foguk van? Mert a lányom 10 hós, alul középen van két foga és én még nem merek neki adni ilyesmiket.

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Alól 2, felül 4. Jön alól a 7.
2009. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szia.11 hónaposak agyunk,és 4 fogunk van,7 hónaposan jött ki az alsó kettő,én adtam neki kiflicsücsköt,meg kenyeret is.Kalácsot még nem mertem az élesztő,és tej miatt.szerintem nyugodtan adhatsz neki,mi már jó pár hónapja apró falatkákat eszünk együtt reggelire.a kenyér héját levágom,és kis kockákra vágom neki a kenyeret,rá mindig valami mást,nagyon szereti.ma más simán bevág 1 szelet kenyeret,még sem hízík.
2009. dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem mersz neki adni meg, nem baj, de akkor varjal inkabb!

Sok anyuka batran adja a babanak a kiflit es mast is mar ilyenkor, de ok nem felnek, nem nyulnak oda, vagy ha ugy latjak gond van, odanyulnak epp! De aki fel, az nem nyul oda, hanem csak feloen nezi a babajat. Szerintem ezt a baba is erzi, hogy felve eteted. Ne adjal neki meg ilyet, majd par honap mulva!

Nekunk 8 honaposan bujt ki az elso fogacska.

Kb. 2 honap mulva mar te is etetheted mindennel a kicsit.

2009. dec. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Volt amelyiknek még egy sem volt és volt amelyiknek kettő amikor elkezdtem kiflicsücsköt adni nekik.
2009. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én kislányom 10hós és 8foga van. Nagyon apró darabokat merek neki csak adni reggelizés közben kenyérből,mert állandóan fuldoklik,öklendezik. Majd kinézi az ételt a szánkból azért kap. De érdekes nem a "szilárd" ételtől öklendezik,hanem ma is pl.az első falat reszelt almától majd'meg fulladt. De van,hogy a péptől akar megfulladni:(


Hallottam már olyan kisbabáról akinek még egy évesen sem volt egy foga sem,mégis tudott mindent enni :)

Úgyhogy szerintem ez nem a fogak számától függ,hogy tudja e enni a kenyér,kalács,stb.-t. vagy sem.

2009. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már adtam neki darabos bébiételt, volt amikor elfogadta, elnyammogta, de többnyire öklendezik tőlük. Igaza van az utolsó válaszolónak, tuti kiverne a viz, miközben a lányom bekapná a kiflicsücsköt:) Csak ugye olvasgatom itt a fórumon, hogy ilyen korban már miket adnak a babáknak, én meg elgondolkoztam, hogy milyen fosoda vagyok:)
2009. dec. 5. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:
2.vagyok.nyugi én is az vagyok.de én azért kezdetem el ilyeneket adni neki,mert félt a kisit darabos ételtől is,mert rögtön nyelni akart mindent.igy a kenyér és a kifli,rágásra kényszerítette,tanította neki,erősítette az ínyét,és tényleg nem a fogak számától függ.puha kenyeret adj a babádnak,és bízz benne egy picit.én most ugyanilyen félős vagyok a mi kajánkból való adásnál.már apránként lehetne adni neki abból amit mi eszünk,de én is gyáva vagyok,pedig imádja.
2009. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4 foga volt, amikor adtam neki kenyérhéjat.

ha a tiednek lesz már felül is kettő, akkor ahatsz neki nyugodtan.

addig pedig adhatsz neki hosszúkás sajtdarabokat, hogy szokja a darabosat.

2009. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Enyémnek egy foga sincs 9 honaposan,igy csak csipegetem neki a kenyeret,vagy hasonlot.Nem kockàztatok.
2009. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye vagyok, de sztem ha van is foga már a gyereknek akkor se azzal eszik 8-9 hós korban. Az enyémnek van már kettő, de a kenyeret nem azokkal rágja. Mi se az első fogainkkal eszünk. Vagy nem?
2009. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!