Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babád,...

Mennyi idős volt a babád, amikor először kiflicsücsköt, kekszet v. babapiskótát kapott?

Figyelt kérdés

Teljesen bizonytalan vagyok, a védőnőm annyit mondott, hogy az én döntésem, hogy mikor adok neki...

7 hónapos kisfiú anyukája


2011. jan. 28. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Biscotto fosfovit tej- és tojásmentes kekszet 6 hónapos korától adtam kisfiamnak a gyümölcsébe, babapiskótát csak jóval később, mert abban van tojás.

Kenyeret először 7 hónaposan kapott - illetve kikapta a kezemből, és elmajszolta egy fog nélkül. :)

A glutént a mai álláspont szerint 4-7 hónapos kor között kell bevezetni (mi tápszeresek voltunk, és 4 hónapos kortól hozzátápláltam).

2011. jan. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam is tápszeres, 4,5 hónapos kora óta tart a hozzátáplálás. Sokmindent megeszik, de gluténes dolgokkal még nem mertem próbálkozni. Hipp-es babakekszet kap a gyümölcspépbe.
2011. jan. 28. 07:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az tartalmaz glutént, úgyhogy már be is vezetted. Nézd csak meg a dobozát, miből készült, gondolom búzalisztből. :)
2011. jan. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az előző válaszolónak: van HIPP babakeksz gluténmentes változatban is, 4 hónapos kortól javasolt, a glutén tartalmú 6 hónapos kortól adható.

szerintem te is add neki ezt a gluténes kekszet, majd 1-2 hét múlva, megpróbálhatod a lisztes dolgokat is adni neki, így ha főzöl neki, akkor csinálhatsz rántást, vagy kaphat pl. Bulátát, ami egyrészt rágcsálhat, majszolhat, másrészt szétolvad a szájban, így nem nagyon kell tartani attól, hogy megfullad tőle. Én ennyi idősen adtam a kezébe egy kis kenyérhéjjat, amin azért volt bele is, azt majszolta, rágcsálta, jót tesz a babák ínyének, és meg is tanulnak rágni.

2011. jan. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos múlt mikor kapott a kezébe piskótát és nagyon aranyosan elnyálazza és megeszi, még csak 2 foga van. Szerintem nyugodtan adhatsz már neki vagyis én a helyedben adnék.
2011. jan. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kisnita ***** válasza:
Én 8 hónapos adtam neki először. Tésztákat meg kenyeret is akkor kapott.
2011. jan. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2011. jan. 28. 08:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!