Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elkezd az ember glutént...

Ha elkezd az ember glutént bevezetni, onnantól kezdve lehet adni akár kiflicsücsköt is a babának?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 10:10
 1/5 A kérdező kommentje:
És a bevezetés után milyen sűrűn ajánlatos glutén tartalmú ételt kapnia?
2011. jún. 22. 10:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már kapott glutén tartalmú ételt és nem volt tőle semmi baja, akár naponta is kaphatja. Pl. liszttel sűríted a főzelékét. A kiflicsücsök függ a kicsi korától...
2011. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De csak azért függ a korától, hogy vannak e már fogai, ugye?

Még nem kapott glutént tartalmazó ételt, 8 hónapos korára tervezem(most 7 hónapos), már most 4 foga van.

2011. jún. 22. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem a fogai miatt gondoltam :) Egy kiflicsücsköt, kenyérhéjat, kekszet, bulátát, stb. fogak nélkül is ügyesen el tudnak csócsálni. Csak mivel nem írtad, mennyi idős a babád, nem mertem írni, hogy add nyugodtan... mondjuk, egy tápszeres baba kaphat 4-5 hónaposan glutént... hát, neki nem mernék még én se kiflit adni, pedig nem vagyok "paramami". :) de egy 8 hónapos már ügyesen elnyammogja. Persze, azért legyél mellette, nehogy leharap egy nagyobb darabot!
2011. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet adni kifli csücsköt.Nekünk kifejezetten ajánlotta a gyerekorvos, és a lisztes rántást is.(8 hónapos)Szükségük van már ezekre ebben a korban.De azért a kifli csücsökkel vigyázz!Nem a fogak számától függ, hogy megbirkózik -e vele.Az én lányomnak egy foga van csak.A múltkor a kezébe adtam a kiflit, ott voltam végig.Kétszer akkora darabot leharapott a kifliből, hogy elvörösödött, és öklendezett.Nagyon megijedtem, felkaptam, de le bírta nyelni szegénykém.Azóta nem adtam a kezébe.Minden reggelire a tápszer után kap vajas zsömlét, vagy kenyeret, kiflit, de én adom a szájába az apró falatkákat.Nem gondoltam volna, hogy az egy szem fogával ekkorát harap..
2011. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!