Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell a babák fülét...

Hogy kell a babák fülét tisztítani?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy nem szabad belenyúlni de meddig, hogy jön ki legbelülről a fülzsír?
2009. nov. 29. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Én soha nem mostam a kisbabám fülét anyum mondta nem szabad!

Én illat mentes törlőkendöt használtam mindig!

2009. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
enyém egy éves, én is gondban vagyok, mert olyan fültisztító pálcikát használok, ami gyerekeknek való (nem lehet vele mélyen benyúlni), de ha úgy fordítja a fejét, és pont rásüt a nap, vagy lámpafénynél belenézek, látom, hogy belül sárgálli, és engem ez úgy zavar.
2009. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is fültisztítóval csinálom, viszont nem egy gyerekorvos mondta hogy ne tegyem!

mert úgyis tisztul magától!Hát én nem bírom nézni ha zsíros a lányom füle!

2009. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen fültisztitóval ne nyúlj a baba fülébe!Tisztúl magától, nem kell belenyúlni!A fülzsír egyébként kifojik a külső kagylóba.

A páromnak mindig belenyúlkált az anyja, olyan fülfájós még a mai napig is hogy csak na.

2009. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahol a hallójárat (vagy mi) kezdődik ott szokott megállni a kifolyt zsír. Na onnan törlöm ki sima fülpiszkálóval, csak a fejét fogni kell, mert ha forgatja, akkor beleszalad a pálcika. A biztonsági fülpiszkáló szerintem nem jó.

Egyébként van, hogy naponta 2x tisztítom, mert folyik kis a fülzsír és ronda.


Ezen kívül szintén fülpiszkálóval szoktam fürdés után kitörölni a vizes fülkagylót is, de ugyanígy jó egy textilpelus sarka is.

Arra kell még figyelni, hogy a füle mögött a redőnél olajos vattával át kell törölni fürdés előtt, különben bepállik és az rém büdös, meg ki is sebesedik a füle tőle.

2009. nov. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a fülébe ne nyúlj ami kifolyik a halójárat elejbé és látszik azt töröld ki! fogd a fejét nehogy mozgassa és felszúrd ..DE FÜRDÉSKOR MINDENKÉPP VIGYÁZZ HOGY BELE NE MENJEN A FÜLÉBE A VÍZ ( AMI BELEMEGY TÖRÖLD KI)MERT HALLÓJÁRAT GYULLADÁST KAP TAPASZTALATBÓL BESZÉLEK SAJNOS!
2009. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégész szerint:

heti egyszer olajat kell cseppenteni a belső részbe, az oldja ki a zsírt.

Biztonsági fültisztítóval szigorúan csak a külső részt szabad piszkálni.

Fürdéskor mehet bele víz, de pelenkával, törölköző sarkával mindig szárazra kell törölni.

Fokozott óvatosságra a babák kis százalékánál van csak szükség, náluk vigyázni kell a vízzel, fülgyulladást kaphatnak. Kérdésemre azt válaszolta, egy normál (nem érzékeny fülű, immunrendszerű,...) kisbaba nyugodtan mehet babaúszásra, nem baj, ha fülébe megy a víz.

2009. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!