Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell 8hetes babak...

Hogyan kell 8hetes babak fulet, orrat tisztitani?

Figyelt kérdés
Naponta lehet a fulzsirt torolgetni a kulso fulkagylobol? Az en babamnak naponta lehet tisztitani, annyi fulzsir folyik ki, ez normalis? Az orrabol pedig reggelre megszaradt valadek gyulik ossze. Ezt csak neha kipiszkalom ha mar annyira kint van.
2009. aug. 18. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem szoktam törölgetni. Nekem a háziorvos azt mondta, hogy úgyis kihullik a füléből, aminek ki kell. Az orrából én is ami a szélén van, azt steril vattával kiszedem, ha pedig váladékot látok, azt orszi-porszival szoktuk kiszedni. Egyébként nem nyúlunk se az orrához, se a füléhez. Nem hinném, hogy túlzásba kell vinni.

11 hetes kislány anyukája

2009. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Patikában lehet venni tengervizes orrspray-t (Stermar, Marimer, stb.), ott meg tudják mondani, hogy mik közül lehet választani picibabának. Meg lehet venni orrtisztítót, ebből is van többféle, kézi pumpás (nem sokat ér), porszívóra szerelhető (sokan erre esküsznek) és vízcsapra szerelhető (nekünk ilyen van, szerintem nem olyan drasztikus mint a porszívós). De bababoltban meg tudják mondani milyen és mennyiért van. Az oldattal befújsz a nózijába, az fellazítja a beszáradt cicakakát, utána meg kiszívod az orrszívóval. Ennyi. :) Mi minden este kitakarítjuk a nóziját, ne zavarja éjjel az alvásban.

A fülét fültisztítóval szoktam kitörölni, azt nem minden este, csak amikor látom, hogy zsíros, vigyázni kell, hogy a fülzsírt nehogy befele nyomd, mert az begyulladhat. Lehet kapni bababiztos fültisztítót, ha nem mered a simával kockáztatni. Plusz a külső kagylót kell áttörölni.

2009. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!