Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem szabad a babák...

Tényleg nem szabad a babák fülét tisztítani?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom.Olvastam egy könyvben, hogy tilos a babák fülébe bármit is beledugni.Megkérdeztem a védőnőt, hogy tényleg nem szabad fültisztító pálcikát használni, és helyeselt.Azt mondta, a csecsemők füle öntisztításon megy át.Igaz ez?Akkor miért árulják a boltok a babafültisztító pálcikát?Én is vettem még terhesen..szegény picinek pedig már lenne mit kipucolni.Nem vészes, de engem zavar.Szerintetek?
2010. nov. 20. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én fürdéskor szoktam áttörölni neki nedves ruhával amivel fürdetem is. Van hogy ez sem elég, van itthon biztonsági fültisztítóm azzal szoktam még kitisztítani amit nem birok fürdéskor, nem nyúlok be neki csak a kagylót tisztítom hogy ha valaki belenéz ne lássa koszosnak.

2010. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én törlöm neki,bizt.fültörlővel,mert viszket neki egy idő után ha nem tisztitom meg,volt,hogy kimarta a fülét vakarás közben,ez sem jó.
2010. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy senkinek se igazán jó a fültisztító pálcikát úgy használni, mert csak beljebb nyomod és letapad a dobhártyára, stb. De mintha ez rá is lenne írva a dobozukra, hogy csak a fül külső részén szabad használni.
2010. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk is tisztították anno a fülünket hogy ne legyen fülgyulladásunk a sok zsírtól huszon x éve,és a nővérem is tisztitotta 2000ben és 2003-ban a gyereki fülét és semmi bajuk nem lett(baba fültisztitó pálca) annyi hogy finoman kell és nem szabad nagyon belül tisztitani scak itt kijjebb.

Annyi hülyeséget kitalálnak már manapság..

nem cukorból van amit kiteszel az esőre hanem egy gyerek!

Nem hal bele minden érintésbe!

Ezek után mi jön?1éves koráig csak védőfelszerelésben szabad hozzá nyúlni??

Ezért ilyen pocsék a mai kicsit immunrendszere mert mindentől ennyire védik őket:S

2010. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is tisztítom neki óvatosan, meg parafinolajjal kenem, mert sebesre vakarja és tépi a fülét szegénykém a viszketéstől.
2010. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Valóban csak a külső részét jó tisztítani.


Még felnőtteknek sem ajánlott, nekem a fül-orr-gégészeten mondta a doki hogy ő betiltaná a fültisztító pálcát.


Több ismerősöm járt úgy hogy használta-használta aztán egyszer csak nem hallott és a rendelésen kellett kimosni a fülüket.


Egyszer én is így jártam, azóta Audisprayt használok.

2010. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én rendszeresen tisztitom a fülem,és nem nyomtam beljebb a zsirt,sőt,a fül-orr gégész megjegyezte,hogy egyáltalán nem zsiros a fülem
2010. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Én is csak a külső részekre gondoltam, nem akarok belül matatni véletlenül se.Lehet, hogy megpróbálom.
2010. nov. 20. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Én popsitörlővel töröltem ki a fülét, amíg nagyon kicsi volt. Tényleg vigyázni kell a fülükre! Ettől még nem olvadnak el az esőben, de a fülükre nekünk kell egyelőre vigyáznunk!
2010. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem a fülészeten és tényleg nem szabad. Azt mondta a doktornő, hogy azoknál a babáknál akiknél használnak fültisztító pálcát van, hogy vizsgálat előtt 20 percig csak pucolják a fület, hogy egyáltalán látni lehessen valamit. Csak beljebb tolod a fülzsírt. Elég csak pelussal áttörölni. Én sosem használtam fültisztítót és a doki szerint gyönyörű tiszta a babám füle.
2010. nov. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!