Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, mivel, mikor kell...

Hogyan, mivel, mikor kell tisztitani a babak szajat szajpenesztol?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarazna nekem, hogyan kell ezt csinalni?

Meg nem szultem, de szeretnek tanulgatni ezt azt. Tobb mindent hallottam, de kivancsi vagyok, hogy masok hogyan csinaljak.


2010. nov. 26. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én vettem steril gézlapot a gyogyszertárban ,arra öntök rózsamézet és a mutatóujjammal kitörlöm a száját!
2010. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"A szájpenész kezelésének módja a következő: a gombaölő folyadékot egy kisebb méretű steril gézlapocskára cseppentik, azt a mutatóujjukra hajtják, és a baba nyelvét, ínyét, a pofanyálkahártyáját kétoldalt, ill. az ajkak belső oldalát ezzel erősen áttörlik. Nem bekenni kell a lepedékes nyálkahártyát, hanem eltávolítani, akár ledörzsölni a gombatelepeket. Eközben a géz akár kissé véressé is válhat a szívósan tapadó telepek leválása során. Ezekkel azonban bajt nem csinálnak, fájdalmat nem okoznak. Hátul, az állkapocsszögletből csak tisztítópálcával lehet eltávolítani a telepeket. Ez nem könnyű, de nagyon fontos művelet, mivel a fertőzés onnan terjed vissza a nyálkahártya többi részére. Minél szigorúbb a kezelés, annál rövidebb idejű. Sajnos azonban ez az állapot hetekig is eltarthat. A kezelést lehetőleg minden szoptatás előtt, vagy inkább után végezzék el. Ez attól is függ, hogy a baba mikor tűri jobban. Szopás előtt általában már türelmetlenek, az ujjat bekapják, szopni akarják, így a kezelés nem tökéletes. Sok pici pedig a szoptatás után elalszik, nehéz felébreszteni, vagy a szülő sajnálja is megzavarni a pihenést. Ezért ezt a szülőkre bízzuk. Fontos tanács még, hogy minden tárgyat, cumit, cumisüveget, kanalat, ami a baba szájába kerül, valamint szopás előtt az anya mellét is töröljék át a gombaölő szerrel. Nem szoktunk sem nyugtalanságot, sem szomjúságot tapasztalni szájpenész kialakulásakor. Ez a csecsemőket cseppet sem zavarja, tehát a panaszok hátterében más ok keresendő, mint pl. száraz, meleg környezet, kevesebb anyatej, stb."
2010. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

na, az egy csúnya dolog.


ránézésre olyan, mintha lepedékes lenne pl. a nyelve, de ha megtörlöd az ujjadra csavart steril gézlappal, akkor nem jön le.


na, ilyenkor kell venni szájpenész elleni szert. én az orvos által felírtra esküszöm, de az a lényeg, hogy szájpenész elleni legyen.


gézlapot csavarsz az ujjadra, ráöntöd az oldatot és LEDÖRZSÖLÖD a lepedéket. nem kenegeted vele, nem símgatod, hanem szó szerint ami csövön kifér le kell dörzsölni. ha fizikailag nem szeded le, akkor nem fogsz megszabadulni tőle.


gondolom el tudod képzelni, hogy mennyire élvezi a dolgot a gyerek. lehet, hogy kétemberes munka lesz, mert annyira ugrálni fog az örömtől... viszont meg kell csinálni.

2010. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Huu, koszonom szepen mindenkinek a hasznos tanacsokat!


Meg egy kerdes. Szajpenesze nincs minden ujszulott babanak? Mert en azt hittem, hogy van... Mibol fogom felismerni? Mondjuk kellemetlen a szaja szaga, vagy latszik valami lepedek a szajaban? Mondjuk sarga a nyelve, vagy feher?


Ha elkerulheto remelem nem lesz ilyesmivel dolgunk, de jobb felkeszulni mindenre :)


Koszonom tenyleg a segitseget!

2010. nov. 26. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem minden babának van szájpenésze. Az enyémeknek egyáltalán nem volt.

Tudni fogod hogy milyen a szájpenész, szerintem nem lehet összetéveszteni semmivel.

2010. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!