Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet a babának ha...

Mi baja lehet a babának ha nincs minden nap kint? Őszintén Ti minden nap ki viszitek babátokat?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 12:12
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy 8 hónapos kislányom hetente 2-szer 3-szor viszem ki vagy megyünk el a picivel. Semmi baja vidám egészséges baba. És a páromnak is tele a hasa saját készítésű étellel van tiszta ruhája és tiszta a lakás is. Gondoltam hogy lesz aki ezen fel fog háborodni szerencsére nem sokan vettétek a szívetekre. Párom hajnaltól késő estig dolgozik sajnos nagyon hiányzik :-( van olyan hogy a lányunk alszik mire hazaér. Hétvégén Ő fürdeti legalább ennyibe ki veszi a részét. Pedig nem is keres túl jól fuvaros. Már alig várjuk a hétvégét együtt lehessünk. Napközben se eszik rendesen szép lenne ha még este sem tennék meleg ételt elé.

És ezt nem értem vannak olyanok akik nem képesek valamit össze dobni párjuknak mire haza jön fáradtan a munkából. De ez is egy jó megoldás ha rendelnek enni már aki megteheti.

Nagyon remélem mások nem haragszanak meg!! Nem ez a szándékom!

2009. nov. 26. 14:03
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

12:54-es vagyok. Nem szántam fellengzősnek a válaszomat, csupán felháborít az a hozzáállás, hogy szegény fáradt dolgozó férfi elvárhat dolgokat, és micsoda botrány, ha a nő nem főz minden nap. Elhihetitek, hogy sokszor én is inkább főznék, mint órákat fagyoskodnék, ugyanis bármilyen hihetetlen szeretek és tudok is főzni. De ezt hozta a sors, hogy az én gyerekem nem a nyugisabb fajtából való, aki szépen elüldögél és eljátszik egymagában.

Egyébként az anyagiakról: mint említettem olcsó a kaja amit rendelünk, nyilván finomabb amit én főzök, de drágább is. Ugyanis a lányommal nem bkv-zok naponta el a piacra, hogy olcsóbb hozzávalókat vegyek (amíg terhes voltam, megtettem), valamint nincs akkora mélyhűtőm, hogy a felesleges kajákat lefagyasszam - az ugyanis a lányom gyümölcseivel van tele. Így sokkal drágább az a kaja, amit én főzök. Nem tudom, ti mennyit költötök hétfőtől péntekig főtt ételre, de ott ahonnan én rendelek, menü (leves+főétel) van már 2950 Ft-ért 5 napra. Tehát ha 2 főre nézzük, 5900 Ft-ból megvan kettőnknek 5 napra a főtt étel. Hát lehet, hogy én vagyok nagyon béna, de a mai árak mellett nem tudok ennyiből 5 napra 2 főnek főzni úgy, h minden nap van leves és minden nap mást eszünk... ha valaki meg tudja csinálni, kérem küldjön egy heti étrendet, és én is megcsinálom...

2009. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Mi akkor megyünk sétálni, ha úgy alakul a délutánunk. Délelőtt nagyokat alszik, így csak délután tudunk sétálni menni - a babakocsiban max fél órát tud aludni. Jellemzően heti 2-3 napnál több azért nem marad ki.


Főzés: most meg fognak kővel dobálni, de én nem igazán tudok főzni - már ideje lenne megtanulni... Szerencsére anyósom főz hétvégén nekem egész hétre, így meg van oldva az ebédem. A férjem viszont a munkahelyén meleg kaját eszik, itthon vacsorára csak hideget- még akkor is, ha van meleg étel.

2009. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Kedves 13:42 es!És te hogy vitted akkoriban sétálni a csöppet?Mármint amikor még sírós volt?Volt hogy nem tudtál vele elindulni mert annyira sírt?Kellemetlen helyzet adódott?

a sírós 3 hós anyukája:-)

2009. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Mi a 4.-en lakunk, elég macerás levinni. Éppen gondoltam, hogy ma nem viszem le, de aztán mégis. Az a baj, hogy lelkiismeret furdalásom van, ha kimarad egy nap. A fürdéssel is így vagyok. Szóval ált. csak akkor nem viszem le, ha nagyon fúj a szél vagy esik az eső. Így néha örülök az esőnek :)
2009. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap kinn vagyok két három órát a lányommal, (nyáron egész nap kinn voltunk) aki 18 hónapos és ez első perctől kezdve így van. Nem is volt még beteg soha (kop-kop).

És teljesen igazat adok a 12.54-es válaszolónak. Lehet cserélni, azt hiszem a férfiak 2 nap után sírva szaladnának el, ha nekik kéne mindent ellátni és főtt kaja tuti hogy nem lenne itthon. Nekem egyszer dörgölné oda a férjem az orrom alá, hogy miért nincs kaja, vagy miért nem csináltam meg valamit. Kapna olyan kaját, hogy azt emlegetné élete végéig. Érdekes, ha én egy napra itthon hagyom őket, vagy akár csak egy férle, nemhogy kaja nem vár itthon, de hatalmas kupi, amit persze nekem kell elpakolni, elmosogatni stb. Amúgy nálunk ebből soha nem volt probléma, ha nem volt meleg kaja, evett hideget, vagy összeütöttem egy omletett ha haza ért.

Én amúgy főzök, de hajnalban kelek, így a kaja nagy része kész mire a csajsz felkel, és azt csinálunk amit akarunk egész nap. Mikor alszik én taarítok, mosok stb... és mmég netezni is van időm. Úgy gondolom, hogy minden csak szervezés kérdése. A házimunka nem mehet a gyerekkel töltött idő rovására. Nekem első a lányom, mégis van főtt kaja, rend és tisztaság van.

És a kajarendelés sem luxus manapság. Amikor rendeltem, lehet, hogy hihetetlen, de sokkal olcsóbban jöttünk ki, mint a főzőcskézéssel. Most hogy a kicsi már az eszi, amit mi, így főzök, de én is hónapokig rendeltem míg kicsi volt.

2009. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
szia.minden nap megyünk sétálni.10 hónapos a fiam,most másodszor náthás.A levegő tényleg erősíti az immunredszert,de nem csak azt, a sejtek megtelnek oxigénnel és ezáltal javul az anyagcsere is.számtalan előnyét lehet még a levegőztetésnek felsorolni.csak akkor nem megyünk ha nagyon esik,ha kicsit esik akkor is kimegyünk.mi fél 7 kor ébredünk,manóm tápszerezik én kávézok,felöltöztetem,ő játszik én meg odakészítem az ebédet.megcsinálom a reggelit,mire a reggelizéssel végzünk az olyan fél 10,már majdnem kész is az ebéd.alszik egyet,ezalatt készre csinálom az ebédet,berakom a mosást,felmosok,felkell és megyünk sétálni 1-fél 2 ig.közben persze el is intézünk ezt-azt,de sokszor csak séta van.hazaérünk,ébédel,játszik egy kicsit,vagy együtt alszik és befejezem az ebédet,pont kész mire apa eg jön.Fel van mosva,ki van tergetve,van főtt étel,el van mosogatva és még sétáltunk is.és nem én vagyok szuper,csak egyszerűen megtanultam jól szervezni.De azért is fontosnak tartom a sétát,mert láttam rajta mennyire érdeklik a világban lévő dolgok,a kutya,cica motor stb.és mindig beszélgetünk egy két aranyos emberrel,szociálisan jot tesz a gyereknek.amikor nagyon rossz idő van nagyon szenved,megszokta ezt a rendszert.És egyébként tényleg igaza van annak az írónak aki felháborodott azon hogy egy férj a nem lévő ebéd miatt hagyja el a feleségét,a párom pontosan tudja milyen nehéz igy mindent kézben tartani,ő semmi pénzért nem cserélne velem,pedig imádja a babáját,egyszerüen fel néz rám,hogy és a nőkre,anyákra,hogy ennyi energiájuk van.ha nem lenne ebéd ő pontosan tudja az mért lenne.
2009. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
volt,h csak az erkélyen ücsörögtünk a hordozóban, mert nem travel system kocsija volt, és ahogy belefektettem a babakocsi ordított, ahogya tokán kifért. szóval akkor az erkélyre vittem csak. aztán ahogy ült már, megoldódott a dolog. én 5 hónaposan felemeltem neki a kocsit, mert már nem bírtam ezt idegekkel. legközelebb tuti travel system kocsink lesz:)
2009. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

5 honapos a kisfiam,minden nap megyunk setalni csak ha rossz ido van akkor nem.Nagyon szeret setalni.

Es szerintem is jot tesz a szervezetenek a friss levego.

Fozes:fozok minden nap.De ha neha nem fozok a ferjem nem akad ki rajta,megerti es ilyenkor osszedobok neki egy rantottat.Szoval amelyik ferfi ezert kepes elhagyni a feleseget az menjen valahova....

2009. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!