Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet a babának ha...

Mi baja lehet a babának ha nincs minden nap kint? Őszintén Ti minden nap ki viszitek babátokat?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 12:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Én nem vittem minden nap és meg is van az eredménye, 5 hónapos és már másodszor beteg:-( Nagy részben valószínű ez játszott közre. Kint erősödik az immunrendszere! Én már minden nap viszem, ha nem esik az eső.
2009. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
47%
hehe:) akkor jövök és cáfolok. Egy héten 2-3szor van kint. És (kop-kop) egészséges, mint a makk. Ez nem ezen múlik. A levegő jó, elaltatja, te is sétálsz vele, de az immunrendszere anélkül is erősödik. (főleg ha jó kis szmogos, kocsifüstős nagyvárosban kell sétáltatni)
2009. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok, akkor szerencsés vagy második:-) Az én kisfiam csak anyatejes és mégis ilyen beteges és erre gondoltam, hogy biztos azért mert keveset vagyunk (voltunk) levegőn. Mindenki azt mondja, hogy vigyük minél többet levegőre, hagy erősödjön az immunrendszere...

Hát akkor nem tudom...

2009. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erősödik és egészséges a friss levegőtől.Szerintem nagy baja nem lesz azért, ha pl esős napon nincs kint,de amkor az idő engedi, érdemes kivinni.A felnőttnek is jót tesz:)

Második kérdésedre: nekem szerencsém van a kertes házzal, minden nap tudunk kint lenni, még ha csak 10 percre is - olyankor többször megyünk.Nekünk ez program is, legalább nem un rám a szobában:) (sokáig nem tudom semmivel lekötni)

2009. nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi is minden nap kimegyünk levegőzni. Most hogy hamar sötétedik általában délelőtt két órát, délután is két három órácskát sétálgatunk. Amikor esik is ki szoktunk menni, nagyon élvezi az esőkabátban való bolyongást, és büszke hogy már ő tartja az esernyőjét(két éves). De mikor babakocsiztunk akkor is mindig menntünk, feltettük az esővédőt. Idén még nem is volt igazi hideg, ezért még több időt tudunk kinnt tölteni. Én levegőpárti vagyok...és szerintem ezzel erősödik az immunrendszer(még nem voltunk betegek!!!)
2009. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

Én sem viszem ki minden nap, főleg amióta bejött a hidegebb idő. De nem volt még beteg (6,5 hós). Viszont valami egészen mást vettem észre, ami miatt mégis gyakrabban le fogom vinni.

A szeme.


Azt vettem észre amikor először kimaradt pár nap, hoyg megszokta a lakásban uralkodó fényeket, (nem sütét a lakásunk, de nyilván nincsen olyan világos mint kint).Szóval utána hoyg kimaradt pár nap levittem, és legalább fél órán keresztül csak hunyorgott, vagy csukta be és dörzsölte a szemét, nagyon zavarták a fények. Szerintem a szemének nem tesz jót ha folyton bent van.

(Sajnos saját tapasztalatból kell ezt írnom)

2009. nov. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos és maximum 20 nap ha nem volt kint.szóval minden nap kint vagyunk, délelőtt is és délután is.Én sem szeretek a lakásban négy fal között ülni.
2009. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Azért még várnám a véleményeket őszintén!

Itt olvasgattam régi válaszokat (nem ebben a témában) és valaki írta hogy a férje haragszik mert nincs ideje főzni mert a gyerekkel délelőtt és délután is kint van. Ezt elég nagy hülyeségnek tartom hogy a párom haza jön fáradtan munkából és nincs főtt étel a hasába. És még csodálkozik hogy tönkre megy a kapcsolata! Ha én férfi lennék én se tűrném. Egyszer egyszer elmegy de állandóan!

2009. nov. 26. 12:41
 9/29 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Mi sem vagyunk kint minden nap. Ha esik nem megyünk. Általában délelőtt egy-másfél óra, délután nem minden nap. Nyáron viszont reggeltől estig. Enni is kint evett. Csak aludni mentünk be. Nekem nagyon hiányzik, ha nem lehetek kint vele. Szerencsénk van, mert kertes házban lakunk, és terasz is van. Esőben mondjuk nem tudom kivinni, mert lemegy a teraszról megázni. :) 15 hónapos
2009. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

Hát képzeld, én sem főzök, csak kétszer egy héten, mert a gyerekem minden időmet lefoglalja. Egyébként rendeljük a kaját, nagyon finom, kiadó, olcsó, és a férjem ezerszer inkább választja azt, hogy a gyerek jól érezze magát, mint hogy én főzőcskézzek. És miután Duracell elemmel működő lányunk van, sokat vagyunk kint, hogy mozoghasson nagy távokat is, ne csak a miniatűr lakásban bolyongjon.

Ha egy kapcsolat ezen múlik, az már rég rossz... Ezen úgy ki tudok akadni, komolyan... egyesek azt képzelik, hogy egy ilyen helyzetben csak a férfi dolgozik, vagy mi??? Lehet velem cserélni egy napra, kíváncsi vagyok, azután is csak a férfi lesz-e fáradt munka után. Tudod, sokszor van, hogy visszasírom a munkahelyemet (persze csak egy pillanatig, mert azért imádom a rosszcsontomat), mert ott a napi 8-9 óra munka közel sem fárasztott le ennyire, pedig börtönben dolgozom... Egyébként meg minden tiszteletem azé, aki gyerek mellett patyolattisztán tartja a lakást, főz, mos stb. Sajnos sokan vannak kevésbé tökéletesek, köztük én is. Viszont boldog anyuka vagyok boldog gyerekkel és boldog apukával. Aki férfi létére segít takarítani, pelenkázni, etetni stb és még éjszaka is felkel, mert ahogy mondani szokta, nem csak az enyém a gyerek, neki is vannak jogai :).

Kérdésre válaszolva pedig: amikor nem szakad az eső vagy nem fúj orkán erejű szél, mindig kimegyünk másfél órára tuti + délután is, ha úgy jön ki a lépés.

Egyébként kedves kérdező, neked van gyereked?

2009. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!