Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem igényli már a...

Miért nem igényli már a bújást, a közelséget?

Figyelt kérdés

Kisfiam még csak most lesz 6 hónapos, de "teljesen önálló", olyan értelemben, hogy tök jól elvan magában, nem szeret kézben lenni, nem bújik, már ne alszik el az ölemben. Sajnos közel egy hónapja nem anyatejes, lehet ezzel van összefüggésben? Szörnyen érzem magam, mert még kisbaba olyan kicsi, és szinte egész nap babusgatnám, meg minden de nem hagyja.Mindig foglalkoztunk vele, nem volt elkapatva, de nem is hagytam sokáig magára, amíg cicizett, elaludt utána az ölemben, a karomon.

Mással történt ilyen?


2009. nov. 25. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyerekek önállósodnak. Ki hamarabb, ki később. Ez teljesen természetes. Fogja még a kezedet is ellőkni és mondja, hogy hagyj békén.

A nagylányom ilyen volt, már csecsemőként se szerette, ha gyömöszölik. Mindíg valami mással akart foglalkozni. A fiam kicsit bújósabb volt, de csak akkor, ha fáradt volt, vagy valami baja volt. Különben fel se lehetett venni, mert rugkapált, hogy tegyél le. Nem engedte, hogy segítsek bármiben, mindent egyedül akart csinálni. A kislányom az után lett ilyen, hogy megtanult járni, még attól is mérges lett, ha mögötte álltam, hogy elkapjam.

Ilyenek. (Már egyetemisták és nagyon érzőszívű, kedves gyerekek, akik a párjukhoz úgy bújnak, ahogy hozzám sohasem. De ez igy OK.)

2009. nov. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érzelmeket azért ki tudja fejezni?Mosolyog és nevet rád vagy az apukájára?Lehet,hogy egy önállóbb babu...és most kezd a kicsi"talpára állni" !Most felfedezős...ez is elmúlik,aztán lesem tudom majd vakarni magadról,annyira bújós lesz!A vakarás persze csúnyán hangzik,de nem roz értelemben!
2009. nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem volt igzán bújós.De 15 hónapos lehetett mikor ez megváltozott. Most jön és csókolgat ölel, szorít magához. Most ilyen korban van a tied.Majd változik. Most nyilik ki előtte a világ és az őt jobban érdekli mint az, hogy bújon.
2009. nov. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valszeg cumizavar. Miért nem szopizik már? Elfogyott a tejci?
2009. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem már nem szopizik :( Vidám, mosolygós baba, igényli a figyelmet, de max pár percig, utána már inkább maga lenne.... :(
2009. nov. 26. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!