Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAGYON MEGIJEDTEM! Volt már...

NAGYON MEGIJEDTEM! Volt már ilyen v-kivel?

Figyelt kérdés

Ma kapott a b.nőm babája (2 h) kötelező oltást meg a peonomokokuszra oltást. Azután mentünk sétálni kb 1ó telt el és a babája elsápadt,a szája lila lett és hiába szólongatuk nem kelt fel, már csak arra hogy b.nőm kikapta a kocsiból és el kezdte rázni és szép lassan vissza tért a szine meg magáhoztért. Én úgy megijedtem hogy megállt bennem az ütö,már a legroszabbra gondoltam.

Volt már v-kinek ilyen ,vagy v-mit tud, vagy olvasot v-ki ilyet?


2009. nov. 24. 19:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%

Csatlakoznék az előttem szólóhoz!Ritka érzéketlen egy tuskó vagy!Jobban megérint az a kihagyott három betű,mint ami a babával történt?Az okosságaidat fordíthatnád hasznosabb célokra is.Például korrepetálj helyesírásból bukott diákokat ,Te.....!

Ne haragudj kedves kérdező,és ami a kérdést illeti,valóban szükség volna egy légzés figyelőre a babánál.A jelek szerint ez a pici állandó felügyeletet igényel,és sok nyugalmat.Lehet hogy az orvosnál tett látogatás,és az azt követő izgalmas séta nagyon kimerítette....Félelmetes lehetett.A barátnőd pedig nagyon ügyes volt.Minden jót.

2009. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
61%

:s Én még sírva is fakadtam! Sürgősen szerezzenek be légzésfigyelőt! Nekünk még bébiőrünk is van, ha netán kint vagyunk az udvaron, halljam ha a baba felébred, vagy megszólal a légzésfigyelő. Nálunk már előfordult, hogy megszólalt az éjjel, de csak azért, mert lemászott róla. Mint a rugó úgy pattantam ki az ágyból! Szerencsére ebből ő nem vett észre semmit, édesen aludt. A mai napig megvan a légzésfigyelő, és az az első, hogy bekapcsolom amint beraktam a drágám. A párom sokat szokott ugratni, hogy "azért majd ha 18 éves lesz, vegyem ki alóla"....

Egy 10 hónapos kisfiú édesanyja

2009. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
Ezt én sem tudom szó nélkül hagyni, hogy lehet valaki ekkora b..kó hogy ebben a helyzetben azzal foglalkozik, hogy melyik betűt spórolta le a kérdező! Nem mindegy? Gondolj bele mi lett volna ha Te állsz a babkocsi mellett és tapasztalod azt amit a baba anyukája!! (természetesen nem kívánok még hasonlót sem!!) csak gondolj bele.. a kérdezőnek pedig annyit hogy én biztosan egy pecre sem merném magára hagyni a babát ezek után, mindenféleképp kell bébiőr, légzésfigyelő!
2009. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
73%

Szia


Húúú de rossz lehetett látni azt,hogy a babája így nézett ki...:( De milyen szerencse,hogy észrevette egyáltalán az anyukája... Tényleg nagyon ügyes volt,hogy észrevette!!! Gondold el mi lett volna,ha haza megy,és várja,hogy felkeljen..,meg ijenek...:( Belegondolni is rossz....!!!


Amúgy nálunk is volt sajnos,hogy egyszer élesen riasztott a légzésfigyelőnk.. Borzasztó volt... és az sem éjjel történt...,hanem az este,még lefekvés előtt voltunk,és mi kint voltunk a nagyszobába apával,majd egyszer csak becsippant a figyelő,aztán meg riasztott is... Hát azt az érzést senkinek sem kívánom,amit akkor éreztem... Még most is könnybelábad a szemem,ha csak leírom ezt... Rohantam be hozzá,kikaptam az ágyból,és csak lógott mindene,és nem vett levegőt...Majd mikor még egyszer megráztam,akkor megmozdtult csak meg,és vett levegőt... Hát pont előtte nyafogtam a páromnak,hogy milyen fárasztó éjjel ringatni a kis seggét,de mondtam utána,hogy milyen hülyeségeken tudunk sipítozni...S.z.a.r.o.k. rá,ha minden nap ringatni kell majd,csak ringathassam...!!! :) Nem is merek belegondolni,hogy mi lett volna,ha nincs figyelőnk... Majd mikor már amúgy nagyon fáradt voltam az ájszakázástól,akkor az első ébredésénél magunkhoz vettem az ágyunkba,és reggelig ott maradt velünk.. Viszont így nagyon paráztam,hogy nincs alatta a figyelője,így vettünk egy mobil légzésfigyelőt is neki,mert azóta is így alszunk éjjelente,hogy velünk marad.

De áldom,hogy vettünk olyat is,mert már az első nap berezgett neki...:( Olyankor légzésre ösztönzi a kicsit,és ha akkor sem venne levegőt 5 másodpercig,akkor elkezd riasztani is... Amúgy Respisense a neve a figyelőnek,és szerintem a barátnőd is beszerezhetne egy ilyet..Főleg azok után,ami történt szegénykével...:(

Lehet kapni használtan is,mi s úgy vettük,és tök jó... A töltöttséget kell figyelni,mert hogy azt is mutatja! Olyat vegyetek,ami legalább 60 % körüli..Vagy ha kevesebb,akkor nemsokára felkell azt töltetni,és az olyan 3 ezer ft körüli azt mondják.. /nekünk még nem kellett,ezért nem tudom,hogy pontosan mennyi is../

Amúgy mi 15 ezerért vettük.Újonnan 30 ezer ft.


Üdv.,egy majdnem 4 hónapos kicsi lány anyuja :)

2009. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy elfelejtett levegőt venni, az öcsémmel is így volt. Anya hazahozta az oltásról és a babakocsiban beszürkült és nem vett levegőt, pont 2 hós volt. Az orvos nem tudott mit mondani. Néhány hónap múlva megint nem vett a gyerek levegőt, akkor már kórházba került és ott kiderült, hogy a gyerek ha megfázott, vagy legyengült az immunrendszere egyből bedagadt a gégefedője és azért nem kapott levegőt. Az orvos adott ilyen párologtatógépet, amiből hideg pára jött. Végül is kinőtte az öcsi, de még mai napig ha megfázik akkor krupposan köhög szinte ugat.

Ha ne adj Isten a barátnőd babájával ez még 1* előfordul, azonnal a hideg levegőre kell vinni a kicsit.


Ja és a tököm kivan az ilyen önjelölt nyelvtan tanárokkal, tűnjenek már el innen!

2009. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat. Azóta bent vannak a kórházba mert még az nap este biztonságból bevitték

bent is fogták öket most kivizsgálasok mennek,de az orvosok még mindig nem mondanak smmit hogy mi baja lehet,mert szürke a szája körül és ezért is bent fogták.

2009. nov. 26. 13:15
 17/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom, ami történt, biztos nagyon megijdetetek. Egyszer nekünk is besípolt a légzésfigyelő, amikor odamentem a babámhoz, megráztam, de mint egy rongybaba, csak úgy mozgott. Kikaptam az ágyból és arra felébredt. Hát egész este sírtam és remegtem az ijedtségtől. Kb. 11 hós lehetett. Most 14 hós, de még egy ideig biztosan használni fogjuk a figyelőt. Ajánlom a barátnődnek is.


A mi babánknak szívelégtelensége van, nem kell sem gyógyszer, sem operáció, de a kardiológusunk azt mondta, ha kékülne a szája körül, nyűgös lenne, nagyon verejtékezik vagy valami szokatlant veszünk észre nála, azonnal vigyük orvoshoz, mert akkor gond van a szívével.

2009. nov. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Gratulálok a barátnődnek!T*kös csaj!Nem lehet,h vmi szívproblémája van(amit eddig nem derítettek ki)?Az is okoz ilyen tüneteket(elszürkült száj,aléltság,nehéz ébreszthetőség)A doki egy f*sz,és nagyon jól tette a barátnőd,h bevitte a babát a khzba.Ott már jó kezekben vannak.Légyszíves írd majd meg,h mit állapítottak meg(reméljük SEMMI komoly nem lesz)2 gyerekes anyuka
2009. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Szia!

A kersztfiammal volt hasonló eset, nem 1x többször is:(. Volt , hogy az én kezemben "ájult"be. Olyan volt mintha egy követ tartanék a kezemben, kék volt az arca, és csak arra reagált, ha fejjel lefelé lógattuk.Nagyon-Nagyon ilyesztő látvány. A mi doktornőnk azonnal beutalta kórházba, 1 hetet voltak bent, állandóan figyelték, különböző "kütyüket"tettek rá. Félelmetes dolog!!Azt sikerült kideríteniük az orvosoknak, hogy van egy pici lyuk a szívén, de mára már( 3 és fél éves)"benőtt". (évente kellett visszavinni kontrollra)Igaz, hogy a mai napig hamarabb kifárad és izzad, de ezenkívül nincs komoly baja!! Még azt is mondták, Hogy a fiúknál sűrűn előfordul az ilyen beájulás és 4-6 hónapos korukra "kinövik". Hát, köszi! Gondolhatod mit éltünk át.

Jól tette a barátnőd, hogy bevitte a kórházba. Remélem minden rendben lesz!!

Minden jót Nektek!

2009. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a LÉNYEGGEL foglalkoznátok, azzal, amit kérdeznek!! Egyesek itt annyira ráérnek, hogy a semmibe kötnek bele és a semmin vitatkoznak. Elég komoly problémáról írt az anyuka, abban segítsetek neki! Aki nem tud segíteni, ne írjon semmit! Egyébként én is beszereznék egy légzésfigyelőt!
2009. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!