Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad vezetgetni a...

Miért nem szabad vezetgetni a babát?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Hogy vezetgetni?
2009. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ki mondta?

Ha a gyerek "váza" megfelelően fejlett és akar(na) is menni, miért is ne lehetne?

Mondjuk pár hónapos gyereket még tényleg nem kell...

2009. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A már önállóan felálló lépegető babát szabad vezetgetni.Amelyik még maga nem áll fel nem lépeget azt nem szabad valóban.
2009. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert a természetes járásnál a kar ellentétesen mozog a lábbal, így egyensúlyoz. Ha vezetgeted, akkor nem tud a kar szabadon mozogni. Ennyi csak.


Hogy emiatt később indul-e el a gyerek önállóan, na ezt nem lehet megmondani, csak találgatnak, de nem tudjuk visszatekerni az időt és elpróbálni egyik másik verziót ugyanazon a gyereken.

2009. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyógytornász mondta, ha vezetgetjük, akkor később indul el.... hozzászokik az állandó biztonsághoz.

Én is sokat vezetgetem a fiam, de volt már, hogy ment egyedül 8 lépést is. sajnos nem minden nap megy egyedül, de kiharcolja, hogy menjek vele.

2009. nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt tudjuk,hogy a gyógytornászok mit mondanak...
2009. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vezetgettem a lányomat, mikor már önállóan felállt. Március környékén kezdett lépegetni és kinn nem maradt meg a babakocsiban, csak ordított, kapaszkodó meg csak én voltam. Ehhez képest 10,5 hónaposan egyszer csak elengedte a kezem és ment.

És azt nem kifogásolják a gyógytornászok, ha a gyere a bútorok mellett lépeget, úgy hogy csak egyik kezével kapaszkodik? Lényegében ugyanaz, csak nem anyába kapaszkodik.

2009. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!