Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még más is, aki nem...

Van még más is, aki nem "anyázik, apázik"?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de foglalkoztat. szóval sem én, sem a férjem nem szoktunk magunkkal kapcsoaltban egyes szám harmadik személyben beszélni a babánkhoz (most 11 hós), tehát nem azt mondjuk hogy gyere, anya/apa felvesz, hanem gyere, felveszlek. továbbá nem nagyon szoktunk egymésra úgy hivatkozni, hogy anya/apa a babának, hanem anyukád, apukád stb. Így mikorra fogja megtanulni, hogy én anyu vagyok (vagy anya) ő meg apa? Nekem egyáltalán nem áll rá a szám arra,hogy így beszéljek hozzá, próbáltam, de egész egyszerűen nevetségesnek éreztem magam, és nem ment.
2009. nov. 23. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen most, hogy belegondolok, én sem mondom, hogy anya felvesz, hanem gyere, felveszlek. Kinek hogy jó. :)
2009. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha nem ment nem ment, ez nem kötelezp vagy elvárt dolog, tegyétek úgy ahogy jólesik, vannak akik a keresztnevükön szólíttatják magukat, az kicsit fura, de elfogadom, mert minden családnak szuverén joga hogy ki kit hogy nevez. ebből ne csinálj problémát, de hidd el így is úgy is megtanulja ki kicsoda és hogy hívják, mert kis zsenik ezek a gyerekek :-)
2009. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igy is ugyanúgy megtanulja. Mert ha mondja a párod neki hogy: majd az anyukád..., és erre jössz te akkor tudja hogy te vagy az anyukája.
2009. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is úgy beszélek a fiamhoz, mint te. Gyere, felveszlek, beteszlek az ágyadba, stb. Már egy éves, és tudja, hogy ki anya, apa, mama. Igzaából szinte már mindent megért, bármit mondok neki, megteszi. Viszont ha férjemről van szó, akkor úgy mondom: apa hazajött, menj oda és felvesz, vagy menj apához. És ő is így beszél rólam.
2009. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy te mondod neki, úgy fogja megszokni, hogy hogyan szólítson. Tehát ha aput, apát, anyut, anyucit, mamit mondasz, mindegy, ő tudni fogja úgy is. Én se mondtam a gyerekeimnek soha, hogy "gyere, anya felvesz", vagy "anya adja" stb. Hanem E/1 személyben beszélek hozzájuk. Így is megszokták, megértették. A nagy fiam és a lányom anyának szólít, a kisebbik fiam anyunak, a 15 hónapos anyut mond.
2009. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hol így mondom, hogy úgy. Remélem, nem zavarom be ezzel. Két és fél hónapos, és ha baja van, már mondja, hogy "anya-anya". :) Erre a férjem hívta fel a figyelmemet, aztán nekem is feltűnt :) Férjem mondta anyósomnak, és anyósom mondta, hogy amikor ő fogta, akkor is anyát emlegette a baba. :)
2009. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!