Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mennyibe vannak az össze...

Kb mennyibe vannak az össze babacuccok? Minden ami születéséhez kell megvenni

Figyelt kérdés
szóval nem csak hordozóra vagy kocsira kis ágyra gondolok hanem vatta sampon pelus minden ami csak kell szopis melltartó
2009. nov. 23. 00:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kiskád fontos hogy állvánnyal legyen?kényelmesebb?
2009. nov. 23. 00:18
 2/11 A kérdező kommentje:
egyszerűen mmindig mikor olvasom mindig mondanak valami ujat, és nemtudom megveszem e mindent amire szükség van. pánikolok ez miatt:(
2009. nov. 23. 00:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sok mindent kaptam. így amiket vettem, kb. 40ezerbe voltak, pelussal mindennel. Babakocsit például vatzaráról vettem 6000-ért alig használtan, meg egy csomó dolgot onnan vásároltam "fillérekért".
2009. nov. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok

Én a nagykádban fürdettem elejétől fogva. Vettem csúszásgátló az aljára, arra fektettem, puha is és nem töri a kis hátát. Most hogy nagyobb, vettem ültetőt azt is vataráról 1000-ért. Most 7 hetes és imádja, lehet aludni fürdés közben. :)

2009. nov. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
vatzaráról=vatera
2009. nov. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
és mi az ami kell mikor korházba megyek ?pelus és törlő kell???mi az amit korházba vigyek babámnak magammal?
2009. nov. 23. 00:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Magamnak: 2hálóing, törölköző tisztálkodószerekkel, pohár,kés, kanál, zokni, bugyi, betét (én tenát vittem két hálós bugyival, nagyon jól tettem),

Babának: bodyt, rugit (4-et mindegyikből, ennyit is vettem, mert hamar kinövi), pelust, textilpelust és takarót, törölközőt, kissapit

2009. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
[link] Nekem ez segített összepakolni. Mindennek utána jártam és próbáltam a legolcsóbban kijönni. A többi baba cucc kiságy, ruhák, mellszívó, babakocsi, hordi, kád, sampon, pelus és egyéb kb. 350 000 ft. Nem flancoltam mindig a biztonságos de olcsót kerestem.
2009. nov. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb kórházban van szülésfelkészítő, ott megmondják mit kell vinni, amúgy is jó előzetesen látni a szülőszobát. (nekünk mindent adtak bent a gyereknek, pelenkát, törlőt... de ez a ritkább)


A fiamnak 7 unokatestvére van, szóval szinte mindent kaptunk. Orrszívót,lázmérőt, babaollót, steril vattát vettem én. Na akkor adtak egy listát a boltban és majdnem lehidaltam, mert aszerint még rengeteg dolog hiányzott. Aztán megnéztem a kismama-listát (36 hetes voltam) és láttam, hogy szinte semmim nem volt arról, szóval a babás listánál is nyilván sok fölösleges dolog van.


Vettem 3 szoptatós melltartót, na nekem az kidobott pénz volt, egyik kényelmetlenebb, mint a másik, a régi melltartóim sokkal jobban bejönnek most is. Szóval abból 2-ből többet elsőre nem vennék, aztán lehet pótolni a tapasztalat alapján.


Babakozmetika az elején nem kell semmi, sőt, a gyerekorvosunk azt mondta 2-3 hónapos koráig semmit. Fürdetőt, popsikenőcsöt, hintőport (köldökhöz) ő írt föl receptre mikor kijött, miután hazajöttünk a kórházból.

2009. nov. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Babának:

Babakocsit nagyik vették meg, ruhát meg kaptunk. Sokat jártam turkálni, itt szereztem még különböző méretekben ruhákat, mind a két nemnek, mert nem akartuk tudni ki lesz a jövevény.(kislány lett, de a további három gyerek közt ondolom csak lesz fiú is)

Hasznos dolgok még:

-Szintén turtam fehér frotír törölközőt, kicsi paplant, babapárnával-ez lapos, kb 1 cm vastag.

-Vásároltam gyapjú pokrócot, ez a kedvence, pedig mindenki szídott eleinte, hogy fogja szúrni.

-Teknőt vettünk, szivacs betéttel a fürdetéshez, apósom csinált a kád fölé fából rácsot. 5 hónaposan, ha fürdünk már velünk van a kádba.

Jó ha van kéznél:

Ha szoptatni akarod, ez lehet a kényelmesebb, akkor ajánlom a WWW.lll.hu oldalt, innen tanultam én is.

Anyának

Patikába vettem mellbimbó védő krémet-ezt ott készítik, olcsó volt, a korházba kaptunk ajándék fekete krémet mellbimbóra. Eleinte bekentem a mellem, s a másikból szopott, a popsiját is kentem, illetve a fejéről a koszmót is könnyen fel lehet puhítani.

Szopis melltartót kettőt vettem, ezzel várj a terhesség vége felé vedd meg, mert a melleid valamennyit nőnek.

A kórházba már a vajjúdóba kellett vigyük a vattát, gézbe tekerve tettük a nuninkhoz,telefont és vizet.

bugyit nem engedtek hordani, hálóinget adtak.Bugyi helyett patikába kapható likacsos bugyit engedtek, én vettem de végül nem használtam. Köppeny, tusolós papucs, neszeszert te pakolod. a Babát polyálták, csak a pelust és a popsitörlőt kellett vinni.A hazahozatalra összecsomagoltam réklit, kezeslábast, sapkát, és a pokrócot. Nagy mérettel született, így a bébiruhát apuci mérőszallag segítségével ki kellett cserélje. Fölöslegesen vettük meg a kesztyüt, pici sapkát-nagy volt a feje.

Sokat segített a hátfájásra a labda 65 cmes.

Kékszesz, rivanol, sebhintőpor. Ha vannak-lesznek végbélnyílás problémák jó a Hemorsan kenőcs, kúp.

Elektromos lázmérőt, homlokhoz tevőset kaptunk, körömvágó olló volt.

Van de még nem használtuk:

orrszívó, csuszli, lázcsillapító babáknak.

Mérleget a doktornő hozott hetente, aztán az anyósom konyhamérlegét használtuk, most már nem méregetjük.

Fürdetőszereket 6 hetes koráig nem használtunk, csak a tiszta vizet.(ha nagyon kakis időnként csap alá tettem a popsiját.)

Oliva olajjal szoktam megmaszírozni, s az arcomat is kenem vele.

Babaágyat vettünk három pozíciósat, ja és pelenkázónk nincsen-kimaradt, de jó lett volna, pelenka típusú lepedőt használunk, és ami szintén nincs de hasznos lett volna az a hordozó-majd a következőnél.

Ennyi jut eszembe, válogass.

Jó és kellemes várakozást.

2009. nov. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!