Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg teljesen magától...

Tényleg teljesen magától értetődik, hogy MINDIG az anya altat és etet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 10:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Ha a baba anyatejet eszik, és cicin alszik el, akkor igen. ;)
2009. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Apa is altathatna,bár én akkor vagyok nyugodt,ha én rendezem el :O)
2009. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
hiába vagy felháborodva ezen, de képzeld, tényleg. Mert ez a feladatunk. Ezért vagyunk anyák. Van úgy, hogy néha a férjem fürdeti a manót, vagy 1-2 szer felkel hozzá (5 ujjamon meg tudom számolni, hogy hányszor) ; de én ezt a gyermekem iránti szeretetből teszem .
2009. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Ez engem is bosszant.

17 hós lesz mindjárt a második gyermekünk, és eddig kb 2x etette meg az apa.

1x a nagyfiam.

1x anyósom.

Nem is gondolják, hogy egy-egy besegítéssel mennyivel könnyebb lenne.

Nem azt mondom, hogy én nem szeretem ezt csinálni, imádom pelenkázni is, de nagyon fáj mindenem már de. 11 óra körül. Altatás nálunk úgy megy, hogy befekszik a saját ágyába és kész. Kicsinek meg választott, hogy kihez bújik.

Már sok mindent egyedül is tud enni, pl. banán, de akkor sem ül le vele apa. :(

2009. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ez a feladat a nő génjeiben van. Egy anya könnyebben el tudja altatni a gyermekét, mint az apa, aki sokszor azt sem tudja miért sír a kicsi. Ezt nem úgy kell felfogni, hogy KIZÁRÓLAG Te vagy az, akinek foglalkoznia kell a gyerekkel, hanem úgy, hogy ezt a két feladatot Te hatékonyabban el tudod látni. Amúgy ha leülsz beszélgetni a férjeddel, pároddal és egyeztettek erről, biztos találtok olyan megoldást ami mindkettőtök számára ideális. Sok szerencsét hozzá.:)
2009. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nyilván ránk, anyákra van szabva ez a feladat. Ha nem muszáj, nem kell ráerőltetni a férfiakra, sokan sokféleképpen állnak hozzá.

Nekem ilyen téren szerencsém van, a férjem eteti a picit fürdés után (tápszeres), és, ha kell elaltatja. Mondjuk altatnia csak akkor kell, ha pl épp házon kívül vagyok. Eddig minden gond nélkül pelenkázott is. De most, hogy elkezdtem adni a gyümölcsöt, megváltozott a kisfiam széklete és Apa már nem vállalja. :) Nem is erőszakolom rá.

2009. nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szeritnem egyáltalán nem. Én úgy gondolom, hogy apának ugyanúgy el kéne tudni látni a gyereket-bármekkora is legyen-mint anyának. Pl mikor én megyek szülni második babánkat, 4 napig egyedül lesznek itthon, ne akkor derüljön ki, hogy apától nem fogadja el a kaját, vagy nem tudja, hogy kell fürdetni..stb.

Amúgy többségében nálunk is én csinálom, mert apa dolgozik, fáradt-ez a hivatkozás, amit utálok is, hisz én is "dolgozok" egész nap 17 hós lányom mellett, és igenis jól esik, ha egyszer nem nekem kell harcolni a kajálással, pelenkázással, nem beszélve arról hogy 25 hetes pocakkal ne nekem kelljen emelgetni az etetőszékbe és pelenkázóra...

A fürdetést már rásóztam, mert nem csak a pocakom miatt nem tudok behajolni a kádba fürdetni, de van 4 törött gerinccsigolyám is, meghalok, ha hajolnom és fürdetnem kell...

Kakis pelenkát egy kezemen megszámolom hányszor cserélt, de sima pisisre néha rávehető.

Szóval lehetne jobb is, de nem panaszkodom.

Ez kialakítás kérdése, sok anya nem is engedi, sok anya meg aktívan bevonja a férjét. Szomszédoméknál pl mindne másnap apa fürdet, és minden pénztek szombat éjjel apáé , akkor ő megy a gyerekhez, ha felsír-de nyilván ez is csak akkorműködik, ha ez kiskorától így van, sé apát is elfogadja.

Nálunk az altatás, éjjeli ébredés enyém, apa mellett nemnyugszik meg-de törekszem arra, hogy ez változzon.

Szóval nem, negy törvényszerű...

2009. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Igen. Ez tényleg bosszantó a férfiaktól, hogy a háztartás vezetését babázással egybekötve (ami persze a legcsodálatosabb fárasztó feladat) nem tekintik munkának. Mondjuk én is nyugodtabb vagyok, ha én teszem a babámra a pelust stb.
2009. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Lehet hogy munka de arra nem gondoltok, hogy pénz nem lezs belőle? És ti miért gondoljátok kevesebbnek apa munkáját amit egész nap végez?? Szerintem fele-fele. Apa dolgozik, hozza pénz (amiből ti otthon tudtok matadni 3 évet meg szülni másik gyereket). Ti meg ellátjátok a otthoni teendőket, meg a gyerek körül... Mindig avval példáloztok hogy régen, de régen senki nem sértődött meg hogy apa nem modogat meg pelenkázik...
2009. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
*mosogat
2009. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!