Mennyire beszél másfél év körüli babátok?
korához képest sokat és elég szépen. megtanult 10 ig számolni, akármit mondunk, mondja utánunk, kérdésekre felel.a hinta palinta mondókát kisebb bakikkal elmondja egyedül. 9 hósan kezdte el mondani hogy baba mama, és ekkor tudta mit jelent.
sokszor úgy érzem magam mintha egy ovis gyerekem lenne már.
Nekem a harmadik gyerekem ennyi idős most, és egészen furcsa számomra, hogy nem annyira a tárgyakat/személyeket nevezi meg. Hanem inkább ugyanolyan hanglejtéssel beszél, mint a nagyok/felnőttek halandzsa nyelven, és rengeteg kötőszót mond bele.
"Akko", "hát ö", "nem", "aha", "juj", "dugi-dugi" (amikor átdugja kezét vagy lábát egy ruhadarabon), "hoppá", "ninc", "o-ó" (ha rosszat csinál)
Ezek mellett persze papa, mama, va-va (kutya) megvan.
Ha eldöntendőt kérdezünk, mindig megérti és válaszol. Nagyon cuki.
Valószínűleg azért lehet, hogy kevesebb főnevet tud, mert nincs annyi időm csak a tárgyakat "tanítgatni" neki, mint az elsőkkel volt, de nem baj, majd belejön.
Meg gyerek függő is nagyon. Első gyerekem pl. az első szótagot mondta sokáig minden szóból, mostani kicsim ilyet egyáltalán nem csinál, a középső meg másfél évesen mondatokban beszélt.
Én sosem izgattam magam ezen, egyszerűen csak gyönyörködtem abban, amit tud. Mind megtanul szépen beszélni, ki így, ki úgy.
Addig még fél éve van.
És nem kell mondatokat sem mondania, hanem két szavas kifejezéseket. Pl. "apa ül"
Ha látszik a gyerekeden hogy okos, értelmes, akkor nincs miért aggódni, még akkor sem, ha nem a nagykönyv szerint halad.
Tudom, hogy nagy közhely, hogy mindegyik gyerek más, de hidd el, igaz, és semmi nem múlik azon, hogy másfél vagy 2,5 éves korában kezd-e el egy gyerek beszélni. Az én kisebbik gyerekem 20 hónapos, ő már sok dolgot mond, 2-3 szavas mondatokat alkot, ragoz stb. Viszont a nagyobbik ennyi idősen az apa-anyán kívül nem mondott semmit, 2 évesen is kb. 10 szó volt a szókincse, mondatokat nyilván nem alkotott. A védőnő rákérdezett ugyan a státuszvizsgálaton, de megnyugtatott, hogy nem baj, rengeteg gyerek van, aki nem beszél még ennyi idősen. És természetesen igaza lett, a kisfiam most 3,5 éves, ovis, és egész nap be nem áll a szája. :) Semmi különbség nem hallatszik közte, és a másfél évesen mondókázó kortársai között.
Nyugodj meg, még simán megindulhat a beszéde 2 éves korára, ha meg nem, az sem baj. Majd behozza, ezen aztán nem múlik semmi.
első vagyok...nekem a keresztfiam volt olyan, hogy közel 2 évesen még épp csak szavakat mondott ki azokat is erőltetve és nehezen.
De szerintem azon is múlik ki mennyit foglalkozik a babával. ismerek olyat aki alig beszélt hozzá, mindig adott a gyereknek játékot, és még 3-4 évesen sem tudott tisztán sem beszélni sem szavakat mondani.
7-es válaszoló vagyok
Én el tudom képzelni, hogy egy ekkora gyerek elszavalja tízig a számokat, bár nem átlagos, de azért nem is csoda. De ezzel az "attól is függ, ki mennyit foglalkozik a gyerekével" - szöveggel engem is ki lehet üldözni a világból. Akkor minek tulajdonítod, hogy egy családban, ugyanazokkal a szülőkkel annyira eltérő lehet a gyerekek beszédfejlődésének az üteme? Főleg, hogy gyakran a második gyerekek hamarabb kezdik, mint az első, pedig velük rendszerint sokkal kevesebb idejük van a szülőknek direkt módon foglalkozni.
Nem a szülő érdeme, ha hamar kezd beszélni a gyerek, és pláne bunkóság kelteni a lelkifurdalást abban, akinek a gyereke az átlagnál esetleg kicsit később szólal meg. Egészséges keretek között ugyanis ez AZ ÉGVILÁGON SEMMIT NEM JELENT!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!