Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kell szobacipő...

Most akkor kell szobacipő vagy sem?

Figyelt kérdés
Kislányom még nem jár egyedül, de elkzdte tologatni maga előtt a tárgyakat (babakocsi, járássegítő stb). Egyik anyuka ismerősöm (3 gyermek anyja) azt mondta, hogy ő már ilyenkor adott a gyerkőc lábára magasszárú szobacipőt. Másutt meg azt olvasom, hogy inkább zokniban járjon otthon, majd ha kint fog sétálni, elég ha akkor kap cipőt a lábára. Most akkor mi legyen?
2009. nov. 20. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 3 gyerekem van, de soha nem adtam rájuk itthon cipőt. Ha meleg van, mezítláb járnak, egyébként zokniban. Kint az udvaron is mezítláb szoktak lenni nyáron és a játszótéren is. Szerintem kényelmetlen lehet egy kisgyereknek egész nap cipőben lenni, és nem is egészséges.
2009. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiam is feláll,ha fogod a kezét lépeget, járássegítőt is tolja, bútotok mentén totyog, de lábujjhegyen sokszor. Ezért kezdtem eröltetni nála a nyári siesta szandiját bent. Egy hete idegesiti, nyöszörög,ha ráadom, igy vettem egy puhatalpú kiscipőt (www.liliputi.hu), ebben szívesen van. Egy éves.
2009. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell nekik cipő otthon.Nem is egészséges,de tapasztalatom szerint a gyerekek gyorsan leveszik a lábukról.Magasszárú pedig még egy nagyobb gyereknek sem jó.
2009. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bentre, ha nem hideg a padló, ne adj rá cipőt, főleg, ha még nem is jár rendesen. a babák először lábujjhegyen kezdenek állni, lépkedni, közben a lábujjaikkal is kapaszkodnak. ha cipőt ( főleg magas szárút) adsz rá, az gátolja ebben. Emellett a lábizmoknak nem kell a megtámasztás, azoknak erősödniük kell. Adj rá csúszásgátlós zoknit, az segíti a lábizmok mozgását és nem is fog felfázni benne. egy 4 gyerekes anyuka
2009. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a szakorvos kimondottan javasolta, hogyha már többet áll, megy, mint ül, akkor keménytalpú, harántemelős szandált kell ráadni. Nem jó a puhatalpú cipő, sem a mezítláb.

Ezt orvos mondta, mielőtt a fejemet veszitek.

2009. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!