Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lehet, hogy nem az anyósok...

Nem lehet, hogy nem az anyósokkal van a baj néha, hanem velünk?

Figyelt kérdés
Sétálni indultunk. A babakocsit szinte kivette a kezemből. Ahogy kiértünk, azt mondta: na, add ide, hadd toljam. Betegesek vagyunk, hogy mindenért őket okoljuk? Nem lehet, hogy nekünk kellene változnunk?
2009. nov. 18. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez jó kérdés.

Mi egy házban lakunk a párom szüleivel. Mivel egész nap én vagyok a babával így, ha este feljönnek a fürdetésre akkor tök alapból a kezükbe nyomom és engedem, hogy fürdessenek, öltöztessenek és annyira hálásak!! Látni kellene az arcukat olyankor! Minden gond, probléma eltűnik nekik.


Szerintem, a legtöbb esetben mi vagyunk a hibásak. Hagyni kell őket is, hadd unokázzanak. Egy barátnőm leülteti az anyósát egy székre és onnan nézheti. Se közelebb nem jöhet, mert akkor útban van...gondolhatod milyen a viszony.


Meg kellene próbálni egy hétig "közreműködőnek" lenni, hátha működik. Ajánld fel te elsőnek, hívd te elsőnek. Persze nem minden nap stb. Lehet szegény már egy ideje tipródott, hogy mikor tolhatja az unokáját:). Aztán "egy életem, egy halálom" alapon belevágott...

Jó úton jársz, ha már ezen elgondolkodtál. Lehet egy anyóst szeretni is, még ha néha egy kanál vízbe megfojtaná az ember.

De hát megszülte, felnevelte a szerelmünket. Már csak ezért is tisztelni kelle(ne).

üdv 8 hónapos kisfiú anyukája

2009. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
én ezt már sokszor hangoztattam.biztos,hogy sok esetben mi vagyunk a hibásak.és az a fene nagy én ünk.mert csakis a magunk érzéseivel,és akaratával vagyunk elfoglalva.de biztos van nagyon bosszantó,akaratos,rosszindulatú anyós is.de ilyen az élet.el kell viselnünk egymást,és lehet,hogy valamikor mi is pont olyan elviselhetetlenek leszük mint ők.
2009. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a legtöbb ember úgy viselkedik a másikkal, ahogy vele viselkednek. Ha kedves vagy, akkor egy idő után ő is lágyul.
2009. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De, biztos hogy kettőn áll a vásár, és néha mi néha az anyós a hibás.

Nálunk az egész úgy indult, hogy soha semmiben nem segített, egész terhesség alatt egyszer sem kérdezte meg hogy van-e valamire szükségünk (akár egy tányér leves), vagy hogy hogy vagyunk! Csak beleszólt mindenbe, kötözködött (miért így akarjuk hívni...stb) amióta megszületett, 1szer kérdezte meg hogy mit vegyen, mikor már megvan mindenünk, és ha átjön, akkor okoskodik de nem úgy hogy tanácsot adna hanem kioktatóan, sértően. Egyfolytában megsértődik ha megmondjuk mikor jöjjön át, mert hogy miért kell időpont?! Már betelt a pohár, és ha nem is hibás egy dologban akkor is robbanok, pedig lehet nem kéne. Szóval nálunk így megy, már odáig jutottam hogy a bolhából elefántot csinálok, de ennek az oka Ő! Sajnálom hogy így alakult, remélem változni fog a helyzet.

2009. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van Kedves kérdező. Nagyon sok esetben nem az anyós a hibás. Én már el sem olvasom azokat a kérdéseket, amelyek anyós témában jönnek.

Mi egy kétgenerációs családi házban lakunk párom szüleivel. Teljesen külön bejárattal van a mi lakásunk. Lehet, hogy ezért is, de nálunk semmi probléma nincsen. Ők nem jönnek hozzánk, mert én/mi naponta többször is levisszük a kicsit. Nagyon szeretik, sokat játszanak vele, és ha bármi van, nagyon szívesen vigyáznak is rá. Ez nekünk iszonyat nagy segítség.

2009. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Na igen, néha mi vagyunk a hibásak, de én azért nem jövök ki anyóssal, mert nagyon sok rosszat tett ellenem, és ezt nem tudom neki elfelejteni. Sokszor összetudnék vele veszni, föleg mikor a kisfiamba a kaját tömni akarja, vagy azt gondolja én semmit sem csinálok jól. A múltkor mi is sétálni indultunk, a keze már lefagyott, de akkor sem adta ide a kocsit hogy én toljam. Néha úgy van, hogy nekem kell könyörögni, hogy ugyan én had legyek már kicsivel, mert ha itt van, akkor még eteteni is ő eteti, nekem semmit sem hagy:(.
2009. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy teljesen egyértelmű dolog. Minden kismama szívesen veszi a segítséget, ugye, ki az a hülye, egy csecsemővel, aki nem örül, ha néha "felszabadítják" kicsit. Ebből kifolyólag, Én maximálisan meg vagyok győződve arról, hogy a konfliktus soha, de soha nem a menytől indul. De, mivel legtöbb esetben anyós pajtás úgy kezeli a menyét, egyetlen kicsiszem drága pici fia elrablóját, mint egy teljesen életképtelen, szerencsétlen libát, persze csak azért, hogy a saját lelkét megnyugtassa, hogy a fia választottja csakis rosszabb lehet nála, na ezért, kedves anyósok, ne csodálkozzatok, hogy egy idő után kiburul a bili, és el vagytok küldve a fenébe! Mert ugye, a legtöbb esetben a szép szó nem működik.
2009. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal többször vagyunk mi a a hibásak. Vagy az a baj, hogy az anyós rá se bagózik az unokára. Akkor azt mondom, felnevelt már egy gyereket (elég jót ha a férjünk lett belőle), az unokát nem neki szültük. Máskor meg az a baj, hogy beszólogat, utálkozik stb... Hát istenem, ha velem tenné én ugyan nem hagynám szó nélkül! Aki hagyja magát az az ő baja! Vagy pedig túl sokat akar segíteni... Nem hagyják, aztán majd jönnek ide a kikészült kismamák, hogy jaj már összeroppantam, már wc-re sem tudok menni, de a gyereket ki nem adom a kezemből.
2009. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az anyós előtti nagy tisztelgésről annyit, hogy a férjemet megszülte, de én azon csodálkozom, hogy nem halt mellette éhen, vagy nem ette meg a kosz. Náluk nem teszem le a babát sehova. És vannak ám ártatlanul buta és kedveskedő beszólások is, inkább nem idézem. Nálunk sajnos ez nem lesz jobb, alkoholista is. Jó lenne, ha néha felszabadítana valaki, de az nem ő lesz. Nekem nem volt szerencsém, pedig az elején nagyon pozitívan álltam hozzá!
2009. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!