Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasznosak a mikrós sterilizáló...

Hasznosak a mikrós sterilizálók? Vagy teljesen megfelel egy fazék, amiben kifőzöm a cumisüvegeket?

Figyelt kérdés
Most vagyok 33 hetes a második babámmal. Az elsőnél a kifőzést alkalmaztam, de utáltam, hogy csupa vízkő lett minden. Most új fazekat vennék, ami 4-5000 forint, de annyiért már lehet mikrós sterilizálót is kapni. Lehet az hasznosabb lenne? Csak amibe belefér 4 cumisüveg, az lehet nem fér be a mikrómba. Rövidebb idő alatt van kész a mikrós, mintha forralnék?
2009. nov. 18. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kaptam ajándékba egy mikrós sterilizálót. Szerintem klassz, jobb mint a kifőzés. Bár én csak 1-2 alkalommal használtam (mellszívónak), nem kellett cumisüveget használni szerencsére.
2009. nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1.vagyok! Esetleg nézz egyet használtan! Nem nagyon lehet tönkretenni egy ilyen kütyüt!
2009. nov. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is pont ezek miatt az okok miatt hezitáltam, bár nekünk még csak az első babó:

Gondoltam: régen sem voltak ilyen sterilizálók, jó lesz a kifőzés. De azt mondják, vízköves lesz tőle, fél órán keresztül kell főzni benne, ráadásul nem fogom azt az edényt használni, amiben a pörköltet főzzük, így valóban kell venni egy erre alkalmas új edényt, ami valóban 4-5 ezer forint.


Így vettem egy aventet az auchanban, mert le volt árazva 5500-ra (utána láttam, hogy lehet sokkal olcsóbban is kapni mikrós sterilizálót) Azért is vettem meg, mert így tudom hol tárolni a dolgokat, nem porosodik ha nem használjuk, nem kell takargatni tiszta pelussal (mert azért a konyhában nincs mindig makulátlan rend és tisztaság egy egy kaja után)


Én is örülnék, ha nem lenne cumisüvegre szükség, de a mellszívót is lehet benne sterilizálni, meg úgy tudom, hogy bármit, nemcsak cumisüveget. Majd meglátom mennyire veszem hasznát.


Ennek ellenére az Ikeában vettünk egy 5 db-os edénykészletet 2000 ft-ért (egy norm edény tetővel, egy hosszúfüles edény tetővel és egy kb 0,5 l-es hosszúfüles edény tető nélkül) Ebben majd a vizet forralom a babónak, meg majd az ő kajcsiját főzöm.


Szóval ha nem idegenkedsz a mikrótól (mert vannak olyanok, akik be nem teszik a mikróba a baba kajáját) akkor gyorsabb és egyszerűbb, mint a főzés.


(régen nem volt mobiltelefon, de most el sem tudjuk nélküle képzelni az életet. Sajnos haladni kell a korral, ha időt szeretnénk megspórolni és nem pénzt :o))

2009. nov. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a kifőző vízhez teszel egy kávéskanál citromsavat vagy ecetet, nem lesz vízköves az edény és az üvegek se. Nekem nem volt ilyen mikrós, mert nem használtam cumisüveget (a kislányom csak szopott), a mellszívót is csak az első hetekben, így nem volt rá szükségem.
2009. nov. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat. Akkor azt hiszem nézek egy olcsóbb sterilizálót és lemérem a mikróm méretét( belül), nehogy ne férjen bele.
2009. nov. 18. 10:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Fél éves koráig szopizott a lányom, az első időkben csak a cumiját és a mell szívót és egy teás ill. egy tejes cumisüveget kellett fertőtleníteni, de most hogy már reggel este tápot eszik + tea + cumik. így 4 cumisüvegünk van. Első hónapban na mondom nem szedem elő a sterilizálót, 1 cumit meg a mellszívót ki tudom főzni is, hát meg is lett az eredménye, tönkre ment a cumisüveg annyira csúnya matt lett a főzéstől és a cumik is egy főzés után úgy néztek ki mintha ezer évesek lettek volna. Meg is bánta, elő vettem a mikrós sterilizálót és abban sterilizálok. Egyszerűbb is mert csak elmosom a dolgokat bele rakom öntök rá 2dl vizet 4 perc a mikróba és kész is, nem forrázom le magam a fazékban kavargatni kell az üvegeket hogy menjen bele a víz ne jöjjön fel a víz tetejére, utánna leönteni és nagyon csúnyák lettek a dolgok amiket bele tettem, és utánna meg mikor szárad a cumiktól kezdve az üvegig mindenen lett egy por réteg ami vízkő!

Avent mikrós sterilizálóm van, nagyon jó, és igaz nagy mikrónk van kényelmesen el fér benne, de szüleimnél és dédinél is kis mikró van kiveszem a tányér és arra rakom a sterilizálót és úgy tányérostul rakom be akkor elfér.

Tudom ajánlani.

Teszveszen vaterán vannak használtak 2-3 ezer ért, de most már 1700 ft a posta megdrágul nagyon a duplája lett így annyi mintha újat vennél,

de ha szétnézel én is úgy vettem hogy a sterilizáló mellé volt egy avent üveg cumival, és én még vettem egy avetn kezdő szettet, ami nagyon szuper mert van benne 2 nagy, 2 teás cumisüveg, 1-es 2-es cumi, cumisüveg mosó kefe és egy játszó cumi, + még ahoz is volt egy ajándék cumisüveg!

[link]

Itt vettem.

2009. nov. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!