Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális amit a fiam csinál?...

Normális amit a fiam csinál? (lent)

Figyelt kérdés
1 éves lesz a fiam, az a mániája, hogy mindent lefejelget, üti a fejét a falba, az etetőszékbe, a kiságyba, sőt még engem is folyton lefejelget! Olyanokat koppan a kis feje, hogy nekem fáj, ő meg csak röhög rajta! Azt hittem, hogy csak egy hóbort, ami elmúlik majd, mint a többi, de egyre durvább, már hónapok óta tart. Miért csinálja ezt? Nálatok is előfordult?
2009. nov. 17. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy csak így akarja felhívni magára a figyelmet.
2009. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az azért fura lenne, mert így is egész nap körülötte forog a világ :D
2009. nov. 17. 13:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is csinálta, bár arra nem emlékszem mennyi idősen kezdte, de néha még most is előfordul bár már nagyon ritkán, hogy fejelget (21 hónapos). Nekünk például sokszor az ajtót meg a radiátort fejelgette mert tetszett neki a hang amit ezzel kiadott és ha rászóltam csak még jobban csinálta. Ez az időszak is elmúlik egyszer.
2009. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
52%

ez a fejelgetés kisgyerekes téma nagyon tetszik nekem:)

vicces:)szóval nagyon aranyos kisgyerek lehet!szerintem semmi baja bár egy évesen a gyerek szerintem már már nyitott valamennyire a világra, de majd ha három évesen is ezt csinálja akkor lehet gond lehet..:)

jó tudom ez nem vicces, de szerintem ez aranyos:) ne aggódj emiatt!

vagy tán el akarod vinni pszichológushoz?:)

nem hinném:)

2009. nov. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
el kell tenni magunknak a kérdést, hogy miért akar fájdalmat okozni magának. Talán mérges valakire, és maga ellen fordítja a haragját? Vagy annyira idegesíti valaki, illetve valami, hogy azt már nem tudja elviselni? Ha nem látod különösebb okát a dolognak, akkor próbáljunk meg még jobban és többet figyelni a gyerekre, és biztosítsunk bőségesen lehetőséget arra, hogy dögönyözhessen, "bunyózhasson" velünk. Ez talán megszabadítja a belső feszültségtől.. Ha ennek ellenére is csinálja, beszélj orvossal.
2009. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Azt az anyukának kell tudni megállapítani, hogy azért fejelget-e mert viccesnek találja, vagy dühöt, feszültséget vezet így le vele.

Én semmiképpen nem hagynám ezt csinálni, azért az ilyen fejelgetésekben szép számmal pusztulhatnak agysejtek is, no meg mi van, ha egyszer nagyobbat koppan, és mondjuk kialakul egy vérömleny?

2009. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Enyém is ezt teszi. 13 hós. Nem fáj neki, nevet rajta, tehát a kiadott hang, a testhatárainak megismerése érdekli. Eddig csak a kezével ért el ezt-azt, most rájött, hogy a fejével is eléri, változást tud létrehozni a tárgyakon. Majd megunja és mást kezd el. Pl. pakolja egyik tárgyat a másikba.
2009. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Majd megunja! Ha nevet rajt, akkor baromság, hogy feszültséget vezet le. Mindent jól csinálsz! Most fedezi fel a világot, és hogy van feje.

Egyébként nem tudom, hogy a gyerekek feje miért koppan nagyobbat, mint a felnőtteké, de az tény, hogy nagyobbat szól.

2009. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Heló.Az én lányom is ezt csinálta, hónapokig sokszor olyan erősen ,hogy koponya ct-re akartam vinni.Én azt a tanácsot kaptam Dr.nőtől(és más anyukáktól is)"ne vedd figyelembe"ha láttam,hogy csinálja elfordultam,nehéz volt mert legszivesebben rászóltam volna ,hogy nem szabad de semmit nem tettem meg lett az eredménye mert abbahagyta.Gyerek orvos szerint NEM lelki eredetű,az aktívabb gyerkőcöknél többnyire előfordul.
2009. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 9 hónapos, és nemrég kezdte ezt a fejelgetést.

Szerintem csak azért csinálja, mert felfedezte, hogy van ok-okozati összefüggés a fejelés ténye, a hozzá tartozó hang, és a fájdalomérzet között.

Szerintem le fog róla szokni, nem hiszem, hogy ez gond lenne, legalábbis eddig nem gondoltam arra, hogy bármi gond lenne ezzel.

2009. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!