Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtassatok meg, hogy nem...

Nyugtassatok meg, hogy nem csak az én 11 hónapos fiam ilyen, minden egyes étkezésnél botrányt csinál. De miért?

Figyelt kérdés

egyszerűen a második falat után nem hajlandó normálisan enni, játszik ugrál ez még hagyján ki üti a kanalat a kezemből meg ami a kanálon van ez megy a földre, falra rám minden hova jut belőle, utána kiveszi a kanalat a kezemből persze mikor rajta van a kaja,de olyan erővel, hogy egyedül nem tudom kivenni a kezéből pedig kap ő is egy kanalat, hogy tetőze a dolgot mindig ledobja hogy vegyem föl, minden evés után öltöztetnem kell, hiába előke, sőt van olyan előkénk is ami bebújos, de akkor is úgy eszik mint egy malac, ha nem tetszik valami köpdösi ki az ételt, már nem tudom mit tegyek.

Ilyenkor mérges vagyok és rászólok mérgesen nagyobb hangvétellel, ekkor el kezd üvölteni és evvel be van fejezve az evés.

mit tegyek? segítsetek, mert olyankor mindig kiborulok, alapban nem rossz gyerek, csak mikor enni kell...

köszönöm előre is


2009. dec. 4. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom is ezt csinálja.Pont most olvastam ,hogy ebben a korban nem tudnak nyugodtan megülni, mindig mennének. Néha nálam is elszakad a cérna. Nálunk az jött be ,hogy evés közben szórakoztatni kell. Anyukám itt van velünk és vagy én ugrálok neki evés közben vagy Ő. Vagy ha épp nem érünk rá ugrálni akkor keresünk reklámot a tv-ben azt szereti, amíg nézi nyugodtan eszik. Vagy valami műsort a mesecsatornákon amit szeret. Vagy elővesszük a babáját és azt is etetjük, egyet a babának egyet a lányomnak. Hát ilyen trükkökhöz kell folyamodni.

2009. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna a kérdést :-)

A kisfiam 11,5 hónapos, 2 hete csinálja, hogy minden falat után elkezdni kiköpni az ételt és odanyúl a kezével, piszkálja, szétkeni. Amúgy ő előtte is nagyon izgága volt, még etetni is nagyon nehéz volt, mindig ledobálta a kanalat, könyvet nézegettünk míg evett, eltereltem a figyelmét míg sikerült megetetnem. Eddig még működött is, de most nagyon izgatja, hogy ezt is tudja már, megfogdossa az ételt amit kiköp, szétkeni, stb. Nem kell részleteznem, hiszen ti is tudjátok. Kész kabaré az etetés. Már át sem öltöztetem, mert minden evés után azt tehetném. Remélem hamarosan ráun és kitalál valami más szórakozást :-)

2009. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, ezért én kivettem az etetőszékből és futtában etettem, úgy normálisan evett. mondjuka lányom 11 hósan már járt. Ide-oda szaladgált és közben nyomtam a szájába a kaját. Viszont minden egyes nap újra megpróbáltam az etetőszékben, mert féltem, hogy annyia rászokik, hogy nem hajlandó sosem asztalnál enni. És egyik nap szépen evett újra a székében. Persze azóta van más gond, önállóan akar csak enni, és ami leesik a kanálról azt szétkeni. De szerintem ez is olyan átmeneti mint az előző probláma volt. Ha valami lecsöppen akkor azonnal kéri a papírtörlőt és fel kell törölni. Nem részletezném a dolgot, de tuti a papírtörlőgyáras rajtunk fog meggazdagodni..-)
2009. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!