Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves fiam folyton szétrágj...

1,5 éves fiam folyton szétrágja a száját belülről (tiszta seb), más babája is csinál ilyent? Hogy szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés

Már nem először csinálja, olyan szintig kirágja a száját belül, hogy tiszta seb, van amikor egy napig nem tud enni, mert hiába kenem, annyira fáj neki hogy nem tud ételt a szájába venni mert gondolom csípi. Legutóbb már a patikába kevertek ki egy lidocainos löttyöt, azzal kentem be a száját, mert több mint egy napja nem tudott enni, állt az etetőszéknél és sírt, majd éhen veszett, de úgy fájt neki... Egyszerűen nem tudom hogy szoktathatnám le róla, de ez már nem állapot. Eddig csak akkor csinálta amikor aludt, de most már napközben is látom hogy rágcsálja a száját. Persze ilyenkor rászólok, max. egy percig hatásos is aztán folytatja tovább.

Adjatok tanácsot, mit tehetnék?

Más is járt már így vagy csak az én fiam csinál ilyent????


2010. aug. 11. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 hónapos, ő az alsó ajkát harapdálja belülről, éjszaka nem, csak nappal csinálja. Neki is sokszor már véres, de enni azért tud tőle, annyira nem rágja szét. Kb.1 éves korában kezdte és bízom benne hogy hamar leszokik róla. A Te kisfiad amúgy cumizik. Mert ha napközben sokat lóg a fiam szájában a cumi, akkor ugye azzal van elfoglalva és nem a szájrágcsálással...de ez elég hülye helyzet, mert pont leakarom szoktatni a cumiról,de így elég nehezen fog menni.
2010. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, a cumi a kulcsfigura a dologban. :) Akkor kezdte ezt csinálni amikor abbahagyta a cumizást, kb. 14-15 hónaposan. A régi cumija már tönkre ment, az újat meg bárhogy próbáltam nem fogadta el. Pedig ugyanolyan márkát, színt vettem neki, de próbáltam a végén már minden félét, egyik sem kellett neki, úgyhogy aztán feladtuk, szépen leszokott róla.Viszont azóta a száját rágja, valószínűleg ez ilyen pótcselekvés féle. Már néha rojtosra rágja a száját.... :((
2010. aug. 13. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, ez valószínűleg pótcselekvés, de azt nem tudom hogyan lehetne leszoktatni róla. Most hogy olvastam a történetedet, így el sem merem venni tőle a cumit, hátha még ennél is rosszabb lesz a helyzet :S Ennél még esküszöm az is jobb lenne, ha az ujját szopná.

2010. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, ennél az is jobb. Az a baj hogy teljesen tehetetlen vagyok... :( általában ahogy kikezelem és begyógyul neki, már el is kezdi rágcsálni újból. De van amikor a sebes száját rágja... Az a legszörnyűbb, amikor eljutunk arra a szintre, hogy hiába ecsetelem a sebeket, ő rágja tovább és a végén már annyira begyullad neki hogy nem tud se enni, se inni... A kórházban azt mondták ilyent még nem láttak!

Ha a Te babád is hajlamos rá, akkor azt mondom várj még a cumiról való leszoktatással! Én is azon gondolkodom, hogy lehet megpróbálom újból visszaadni a cumit neki, hátha elfogadja...

2010. aug. 13. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Még mindenképpen várni fogok a leszoktatással.Szerintem is próbáld meg neki visszaadni a cumit...hátha jobb lesz úgy.
2010. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!