Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyelt már le valami kissebb...

Nyelt már le valami kissebb tárgyat pár hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Tiszta lelki beteg vagyok és egyfolytában szorító síró görcsöm van, mert egy hü..e, ba.om vagyok. Délután mosogattam a 7,5 hónapos babám mögöttem a földön játszogatott. Csendben kihúzta az alsó fiókot és kivett egy lap díszítő matricát,nem hallottam ahogy kihúzta a fiókot. Gondolom a kis fogával leszedett eggyet, én csak az öklendezésre lettem figyelmes. Gyorsan hátba vágtam és lenyultam a torkán és éreztem, ahogy lenyomtam a matricát, én szinte rosszúl lettem olyan ideges voltam. Megijedt szegénykém és nagyon sírt. Hívtam egyből segítséget,de azt mondták telefonba, hogy, ha már lenn van nincs baj, csak figyeljem a székletét és adjak neki jó cukros kamilla teát, hogy meghajtsa. Most alszik már másfél órája és jól van. Ugye nem lessz baja? Hát milyen anya vagyok én ,nem vettem észre, mivel játszik és csak sírok olyan lelkiismeretfurdalásom van, legszívesebben a föld alá süllyednék. Ezt, ha nem írom ki magamból én becsavarodok és a szívem is szúr azóta.
2009. nov. 16. 18:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nyugodj meg, ne okold magad, nem vag rossz ana, ilyne bárkivel, bármikor előfordul. Örülj neki, hog nincs baj, és legközelebb jobban figelsz majd.

Az én babám még szerencsére nem nyelt le semmit, pedig ez a rémélmom, pont a minap olvastam ezekről a balesetekről, ott is leírják, hogy mindig, mindenhol nem foghatod a kezét! Csak odafigyelni lehet, de ugye emberek vagyunk és kisebb-nagyobb balesetek a legjobb helyeken is előfordulnak!

2009. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nyugodj meg,szerencsére nem történt nagyobb baj.Akinek kisgyermeke van sajnos előfordulhat vele ilyen baleset.Te most tanultál az esetből,és legközelebb nem fordul elő veled.Jó egészséget nektek.
2009. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
bocs az elütésekért
2009. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nyugalom!

A picinek nem lesz baja,kifogja kakálni.Semmi baj! Csak tényleg adj neki cukros kamillát.A széklettel ki fog jönni.Máskor azért jobban figyelj,és zárd le valahogy a szekrényeket amiket elér a babád!

Ne aggódj!

2009. nov. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az megnyugtatást nektek! Hát, ezt a lelkiismeret furdalást sokáig fogom a hátamon cipelni. Mindent leragasztottam amit lehetett. Minden lépését figyelem. Úgy várom a következő kakit,mint a messiást, remélem benne lessz a matrica. Mégegyszer köszi nektek.
2009. nov. 16. 19:08
 6/19 anonim ***** válasza:

Az én tesóm kiskorában a vizes-nyomkodós játékot szedte szét, és eltűnt belőle a sok apró, színes golyó. Nem tudtuk, hova lett... Aztán a kakájában anya színes golyókra lett figyelmes!

Örülj, hogy a "tanuló-eset" nem volt komoly, legközelebb meg biztos joban odafigyelsz ezek után ! :))

2009. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne izgulj!!!! Ez nem a te hibád,amugy egy matricától az ég világon smemi baja nem lesz..tesóm az kitúrta az előző évi körtét a ketrben az avar alól és megakjátla:-)

Meg a gyerekeknek amugyis szokásuk furcsa dolgokat megenni.Csak akkor van baj ha valami veszélyes,szúrós,éles tárgyat nyel le!! Képzeld azt hogy te nyelted le azt a matricát,semmi bajod nem lenne.Kikakilja és kész

2009. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom kiflit nyelt félre a múltkor.

Még mentőt is hívtunk, annyira nagyon félrenyelt.

Gondolhatod!

Szerencsére neki sem lett semmi baja, viszont a BÜDÖS ÉLETBEN TÖBBÉ NEM KAP KIFLIT!


Persze ez így nem igaz, de annyira megijedtem, hogy egész éjjel bőgtem.

És az a legőrületesebb, hogy neki már darabosat kéne enni, de egyszerűen fuldokol mindentől, ami darabos, és nem hajlandó rágni.

Viszont már van három foga, ami arra elég, hogy bazi nagyot harapjon a rohadt kifliből!


Nyugodj meg, én csak azt tudom mondani, hogy nem vagy rossz anya, vannak olyan balesetek, amiket egyszerűen nem tudunk kivédeni, hiába vagyunk ott, és hiába vagyunk aggódósak.

Mindentől tényleg nem tudjuk őket megvédeni, és inkább ezer ilyen jól végződő "semmiség", mint egy komolyabb!

2009. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, fog ő még cifrább dolgokat is megkajálni, ettől Te még nagyon jó anyukája vagy. Pont ma történt, kint bogarásztunk a kertben, lombseprűztem a több tonnányi platánlevelet, a kecskéink legelésztek, 8 hós fickóm mellettem a babakocsiból csodálta, h anya gürcöl, erre egy lehulló platánlevél pont hozzá esett. Mire észrevettem már ott csámcsogott rajta..most nyúljak a földes-kecskeszaros kezemmel a szájába?, rohanás kezetmosni (5 másdoperc), mire visszértem már csak egy dolgot tehettem ..adtam neki inni, h jobban csússzon a falevél, majd viszont látom alul...hidd el mire nálunk a falevél kint lesz, addigra a matrica is ott lesz a pelusra ragadva...és még vmi, úgy gondolom, h nagyon okosan és higgadtan viselkedtél,h segítséget kértél..nem lesz semmi baj...
2009. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. A matricát mosd le és ragaszd a szekrényére:)legalább intő apró jel lesz Neked:)
2009. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!